Skocz do zawartości

Pompa Oleju 12mm JDM


Dtm

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mam mały problem. Zakupilem lekko uzywana pompe od STI z 12mm wirnikiem. z tego co wiem tylne deczko było odkrecane w celu rewizji i poskladane. problem w tym ze te 5 srób od deczka zostalo przykrecone "duzo mocniej" niz wymaga producent i do tego poskladane na klej do gwintów przez poprzedniego wlasciciela. raczej nie mam mozliwosci odkrecenia tego juz bez obrobienia tych sróbek na krzyzaka. Czy mozna to bez problemu zamontowac? przykrecenie tego mocniej niz wymagal producent nie powoduje mocniejszego zacisnienia sie wirnika, mniejszego luzu? To pompa oleju wiec wolalbym zeby nie zawiodła nagle z takiego powodu. Pozdro :)

Screenshot_20191022-020309.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby siedzą w aluminium i są bardzo krótkie. Wątpię, żeby dało się je przykręcić przez to tak mocno, aby za mocno ścisnąć pokrywę. Pompa kiedy jest nowa i jest fabrycznie skręcona bez oleju, ma dosyć duży luz. 

Jeżeli masz pewność, że jest skręcona na klej do gwintów, to zostaw ją tak jak jest. Przynajmniej ja zrobiłbym tak na twoim miejscu. 

 

Jak kupuje się nową pompę, śrubki te zawsze trzeba przykręcić na klej. Kiedyś o tym nie wiedziałem i wiadomo co się stało... -_-

Wspomnę tylko jeszcze o tym że zawór tzw. "Relief valve" potrafi czasem się zaciąć otwarty. Rozkręć i sprawdź czy dobrze pracuje. Tylko przy odkręcaniu uważaj na napiętą sprężynę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shabat Rozkręciła mi się pompa oleju, nie miałem wskaźnika ciśnienia oleju. Uciekało sobie ciśnienie i po pewnym czasie na 4 obróciło panewkę. Była to nowa pompa 11mm, wsadzona tak jak wyszła z fabryki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam jest teoretycznie kawal metalu bez uszczelki wiec chyba taka srubka na srubokret nie bedzie w stanie tak dowalic. ps. kiedys rozbieralem stara pompke swoja i juz 3 srubki gorne byly tak luzne ze same palcem odkrecilem dolne jeszcze trzymaly 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...