Skocz do zawartości

uszkodzony sterownik klimatyzacj? (film pokazowy w załączeniu)


woszczyna

Rekomendowane odpowiedzi

Może 11 stopni na zewnątrz kontra zadane 21 w środku to wystarczający powód, by automat uznał pracę sprężarki klimatyzacji za zbędną i stwierdził, że skoro chcesz ją wymusić ręcznie, to on się swoim "Full Auto" pod tym nie podpisze... ;)

Poza tym automatyka działa nadal ("Auto"), tylko skoro wprowadzasz własne modyfikacje to nie w opcji pełnej ("Full"). Wg mnie wszystko jest ok i działa zgodnie z zamysłem stwórcy.

Edytowane przez Kambol
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się tak wydaje.., klimę włącza się przede wszystkim w celu schłodzenia wnętrza, ewentualna korzyść z "odparowania" jest wtórna i dla systemu zadana temperatura ma priorytet.. A jeśli na zewnątrz masz o 10 st. chłodniej niż niż zadana temperatura to siłą rzeczy system "nie widzi potrzeby" angażowania układu klimatyzacji. W tym przypadku  powinno się załączyć "grzanie" a nie "chłodzenie"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@woszczyna, to zrób taki test. Odpal tryb AUTO, a pokrętłami skręć temperaturę na minimum. Tryb AUTO powinien wtedy wymusić zapięcie sprężarki co zasygnalizuje kontrolką A/C. (pod warunkiem, że temp. zewnętrzna jest powyżej 4 st. C) Jeżeli tak będzie, a z nawiewów poleci zimne powietrze to raczej jest wszystko ok. 

Układ klimatyzacji nie grzeje, do grzania jest nagrzewnica. Sterownik w trybie automatycznym ma wykorzystać wszystkie elementy w samochodzie w taki sposób by jak najszybciej osiągnąć zadaną przez Ciebie temperaturę, a później ją utrzymać byś nie odczuwał spadków i wzrostów. Masz czujnik temp. zew i wew oraz czujnik nasłonecznienia. Na podstawie tych parametrów masz reakcję sterownika czyli kierunek, siła nawiewu i najważniejsze czyli mieszanie powietrza między parownikiem klimatyzacji, a nagrzewnicą. Jedną z reakcji jest też między innymi całkowite wyłączenie sprężarki. :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.10.2019 o 21:23, Tomasz_555 napisał:

@woszczyna, to zrób taki test. Odpal tryb AUTO, a pokrętłami skręć temperaturę na minimum. Tryb AUTO powinien wtedy wymusić zapięcie sprężarki co zasygnalizuje kontrolką A/C. (pod warunkiem, że temp. zewnętrzna jest powyżej 4 st. C) Jeżeli tak będzie, a z nawiewów poleci zimne powietrze to raczej jest wszystko ok.

ok, zrobiłem jak napisałeś- i zaskoczyła kontrolka A/C :) W takim razie wszystko w porządku..., no ale byłem przekonany że zawsze robiłem jak opisywałem :D. Dzięki za wypowiedzi, pozdr.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...