Jump to content

Jak podnieść moc w WRX GH?

Recommended Posts

Witam na grupie. Mam kilka pytań odnośnie Imprezy GH WRX 265 po lifcie.
Planuje podnieść moc. Jaka jest bezpieczna moc przy ori skrzyni? Chciałbym celowa tak do 330 km i około. 450 nM. Co jeszcze prócz przelotu 3 calowego zmieniać?
Chce kupić taki IC. Będzie odpowiedni? IC
Zastanawiam się czy jeszcze czy pompa paliwa i wtryski zmienić, zawór blow off i jakiś dolot (ewentualnie wkładka K&N). Na koniec strojenie. Proszę o jakieś porady ewentualnie propozycje jakie podzespoły.

Edited by andrzej_wroclaw

Zrób dolot, wydech i mapę. Jak nie przesadzisz z momentem to skrzynia wytrzyma :-)

Pompę zawsze lepiej wymienić, choćby prewencyjnie na wydajniejszą i pewniejszą. BOV nic Ci nie da jeśli chodzi o moc. Wkładka to najtańszy i najlepszy pomysł. 

Wydaje mi się, że 2.5 cala w zupełności by wystarczyły ;) 

Edited by 133699
  • 3 weeks later...
W dniu 20.10.2019 o 10:49, andrzej_wroclaw napisał:

A jak z intrecoolerem? 

Tego IC raczej nie znajdziesz, nie produkują już go. Poszukaj w UK, mają kilka rodzajów zamienników, jak kupiłem to:

https://www.ebay.co.uk/itm/REV9-For-08-14-WRX-GH-EJ25-Turbo-Top-Mount-Intercooler-Kit-Direct-Bolt-on-400hp/151747773553?epid=28003946674&hash=item2354df4471:g:4QgAAOSw~gRVpsWD

Sprawdza się. Pompę by się przydało, ale do GH nie wszystkie pasują jak się okazało na moim przykładzie (Deatschwerks nie chciała się zamontować do obudowy), mam z STi. Wtryski zostaw...

Jaką masz turbinę, ewentualnie rocznik wozu?

Dla skrzyni niebezpieczny jest moment w niskich obrotach i jego skoki. Ogarnięty tuner zrobi Ci cyferki o których piszesz bezpiecznie.