Jump to content

błąd 2432 - czujnik przepływu powietrza

Recommended Posts

Kochani Forumowicze, kilka dni temu w moim WRXie hawku 2.5T wyskoczył mi CHECK ENGINE z błędem 2432 - czyli awaria systemu powietrza wtórnego. Zacząłem od przepływki. Jednak po jej wymianie na nową błąd nie daje się skasować. (były próby z kilkoma innymi przepływkami). Pompa powietrza wtórnego też została sprawdzona i jest sprawna. Aczkolwiek gdy błąd został wykasowany kompem, pompa się uruchamia ale po chwili wyłącza się i znowu zapala się CHECK. Czy to możliwe, że w takim przypadku pompa jest do wymiany? Padło też podejrzenie na wiązki i te wkrótce będą sprawdzane. Ale mam jednocześnie pytanie, czy ktoś z Was może spotkał się z tym problemem i może podpowiedzieć co zrobić. Byłbym wdzięczny za Wasze podpowiedzi. Pozdrawiam.

Edited by sebachon

Wydaje mi sią, że powietrze wtórne ma mały związek z przepływką. Jeżeli pompa działa, to skoncentrowałbym się na brudnych zaworach EGR/powietrza wtórnego.

• Like 1

Dzięki za sugestię. We wtorek będzie sprawdzany cały układ wtórnego powietrza. Myślisz, że gdyby winne były EGRy, to ich czyszczenie może wystarczyć, czy raczej konieczna wymiana?

Bardzo prawdopodobne, że zawory od powietrza wtórnego. Niestety dużo osób wywala ten układ, co świadczy o małej skuteczności prób reanimacji. Cena zaworów w ASO podobno zaporowa.

• Like 1
  • 2 weeks later...

Problem rozwiązany. Zaczęliśmy od wymiany pierwszego EGR (tego z większą wtyczką) i trafiony! Lampa zgasła. Dziękuję wszystkim za pomoc. Część kupiona od CARFITa.