Jump to content

błąd 2432 - czujnik przepływu powietrza


sebachon
 Share

Recommended Posts

Kochani Forumowicze, kilka dni temu w moim WRXie hawku 2.5T wyskoczył mi CHECK ENGINE z błędem 2432 - czyli awaria systemu powietrza wtórnego. Zacząłem od przepływki. Jednak po jej wymianie na nową błąd nie daje się skasować. (były próby z kilkoma innymi przepływkami). Pompa powietrza wtórnego też została sprawdzona i jest sprawna. Aczkolwiek gdy błąd został wykasowany kompem, pompa się uruchamia ale po chwili wyłącza się i znowu zapala się CHECK. Czy to możliwe, że w takim przypadku pompa jest do wymiany? Padło też podejrzenie na wiązki i te wkrótce będą sprawdzane. Ale mam jednocześnie pytanie, czy ktoś z Was może spotkał się z tym problemem i może podpowiedzieć co zrobić. Byłbym wdzięczny za Wasze podpowiedzi. Pozdrawiam.

Edited by sebachon
Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi sią, że powietrze wtórne ma mały związek z przepływką. Jeżeli pompa działa, to skoncentrowałbym się na brudnych zaworach EGR/powietrza wtórnego.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za sugestię. We wtorek będzie sprawdzany cały układ wtórnego powietrza. Myślisz, że gdyby winne były EGRy, to ich czyszczenie może wystarczyć, czy raczej konieczna wymiana?

Link to comment
Share on other sites

Bardzo prawdopodobne, że zawory od powietrza wtórnego. Niestety dużo osób wywala ten układ, co świadczy o małej skuteczności prób reanimacji. Cena zaworów w ASO podobno zaporowa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Problem rozwiązany. Zaczęliśmy od wymiany pierwszego EGR (tego z większą wtyczką) i trafiony! Lampa zgasła. Dziękuję wszystkim za pomoc. Część kupiona od CARFITa. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...