Skocz do zawartości

Wymiana żarówki przedniej świateł mijania


marlowe27

Rekomendowane odpowiedzi

Subaru Forester, rocznik 2007. Mam od niedawna, jak wymienić żarówkę przednią świateł mijania (czy pozycyjna, zawsze nie wiem jak te światła nazywać, chodzi o te za największym kloszem od strony pasażera).

 

Czy jest jakas mozliwośc przeszukiwania tylko tego działu?? Chciałem sobie sam poszukać ale szuka w całym forum, a mi chodzi o zakres wyszukiwania tylko w "Forester"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycyjne - to te małe punkciki

Mijania - to te co masz normalnie włączone

Drogowe - długie

 

Od strony pasażera ściągnij wlot powietrza, będą 2 "nakrętki". Jedna jest od mijania, a druga od drogowych.

Przekręcasz, ściągasz. Potem chwytasz kostkę z kablem, też przekręcasz i wychodzi żarówka.

Przynajmniej ja tak mam w xenonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zwykle nie ksenony to zdjemujesz wlot powietrza plastikowy lub po drugiej stronie luzujesz akumulator chyba że jest miejsce i dekielek odkrecasz od porządnej żarówki kręcąc w przeciwną stronę niż wskazówki zegara, następnie żarówkę blokuje drucik sprężysty taka zawleczka który trzeba odpowiednio odbezpieczyc i żarówka w ręce oczywiście rozpięcie kostki to oczywistość. Pozycje z kolei dobrze jest lekko odpiąć grill i z boku na górze od strony grila będzie żaróweczka, wymienia się ja przekręcając gniazdo:-)

Edytowane przez aplam13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...