Jump to content

Czy gwarancja obejmuje amortyzatory ?

Legacy96
 Share

Recommended Posts

Otoz w moim Foresterze MY05 amortyzatory z tylu sa zaolejone, slychac stuki z tylu i czuc kazda dziure. Dealer Subaru twierdzi ze amortyzatory to czesci zuzywajace sie, tak jak klocki hamulcoer, i gwarancja ich nie obejmuje. Prosze Dyrekcje i poinformowane osoby o zajecie stanowiska w tej sprawie.

Nie wiem, co Dyrekcja na to, ale ja Ci powiem: ciśnij temat. Tylne amortyzatory w STI wymieniają od 6 lat (od bug eye'a) bez zmrużenia oka* - wiedząc, że to wada konstrukcyjna :twisted:.

* - choć np. Andrzej zmrużył oczy, jak z takim problemem przyjechał do niego shodan :twisted::mrgreen:.

Jutro pojade do salonu Subaru gdzie kupilem auto...nie wiem co powiedziec by byl skutek.

A swoja droga to tylko potwierdza moja teorie o coraz gorszej jakosci aut, Legacy I i II robilem ponad 200 tkm bez problemow z amortyzatorami.

Do aflinta: ja jezdze glownie po drogach Europy Zachodniej.

Bylem u dealera, na temat kosztow nie powiedzial nic, powiedzial ze niemozliwe by byly zepsute, ze sa zaolejone to nie szkodzi, gdyby myly zepsute to kapalby olej na ziemie. W koncu zrobil mi termin na test amortyzatorow by mi udowodnic ze sa dobre.

Adam., tak wiem, tylko że przy takich wysokich to pokazuje zawsze strasznie małą skuteczność. Widziałem iedyś porównanie a jakimś Patrolu. Dopiero powyżej 3 bar zaczeły wychodzić sensowne wyniki na praktycznie nowych amortyzatorach.

No i o to chodzi, test ma wykazac ze amorki sa uszkodzone. Bylem na tescie, stwierdzono ze z przodu sa dobre a z tylu do wymiany, niestety nie dostalem wydruku bo drukarka sie zepsula... piatek 13-tego....