Skocz do zawartości

Niedziałający panel w drzwiach kierowcy


Deki

Rekomendowane odpowiedzi

Napotkałem dzisiaj na problem niedziałającego panelu w drzwiach kierowcy. Działają tylko dwie funkcje odpowiadające za lusterka (pokrętło do ustawiania i składanie lusterek). Pozostałe (czyli otwieranie 4 okien, zamykanie/otwieranie zamków i blokada otwierania okien pasażerów) nie działają. W pozostałych drzwiach da się otworzyć okna używając przycisku znajdującego się w danych drzwiach. Wydaję mi się, że jest to kwestia elektryczna bo przy włączonych światłach nie podświetlają się ikony na przyciskach (zdjęcie poniżej). Co może być przyczyną: bezpiecznik, przekaźnik, kabel? Może ktoś już się spotkał z tym problemem :)

 

 

8UwTR5H.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, subber napisał:

Czy klema z akumulatora nie była zdejmowana ? Jeżeli tak, to trzeba przeprowadzić programowanie panelu sterowania szyb.

Wtedy działałoby otwieranie okna kierowcy bez AUTO. Jeśli nie ma podświetlenia, to raczej kwestia elektryczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2019 o 13:15, Kambol napisał:

Może wysunęła się wtyczka. Zamiast rozmyślać po prostu tam zajrzyj.

Chciałbym, aby większość problemów wiązała się z taką pierdołą. :) Niestety, ale rozpinałem wiele wtyczek w życiu i w większości wypadków ciężko je rozpiąć więc sama z siebie raczej się nie wypnie. Tym bardziej, że kolega nie ingerował wcześniej w drzwi. Przełączniki szyb są dość proste i chyba najczęściej zużywają się mechanicznie, ale dla sportu można by podmienić z innym egzemplarzem. 

 

23 godziny temu, Deki napisał:

Chyba od tego będzie trzeba zacząć. Szkoda tylko, że żeby się dostać do wtyczki trzeba ściągać cały plastik z drzwi. 

Ściąganie boczków drzwiowych przeraża tylko za pierwszym razem. Każdy kolejny raz to już czysta rutyna. Do tego stopnia, że w Imprezie GD pozbywam się boczka w ciągu 5 minut :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Tomasz_555 napisał:

Przełączniki szyb są dość proste i chyba najczęściej zużywają się mechanicznie

Z tym, że samochód kolegi jest nieco za młody na takie zużycie, a awaria dotyczy wszystkich przycisków na panelu na raz (przełączniki szyb, blokada szyb, przełącznik centralnego zamka), co wskazuje bardziej na uszkodzenie połączenia, a nie mechaniczne uszkodzenie przełączników. (Panel lusterek ma osobny moduł i wtyczkę). Może, tak jak już wyżej sugerowano uszkodziła się wiązka w przegubie drzwi, albo gdzieś po drodze. Nie wiem dokładnie jak wygląda ten panel w środku, ale może mogła paść jakaś płytka sterująca w samym panelu (zalanie?).

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jeszcze jedna ciekawostka zaobserwowana podczas ostatniej jazdy - praktycznie po każdym otwarciu i zamknięciu drzwi panel zaczyna świecić. Działają wszystkie przyciski dopóki nie wcisne tego odpowiadającego za szybę kierowcy wtedy od razu panel gaśnie i już nic nie działa. Po otwarciu/zamknięciu drzwi znowu świeci chyba ze wcisnie się szybę kierowcy i tak w kółko :P

 

Jak znajdę w końcu chwilę czasu i dobiore się do wtyczki to dam znać co tam zastałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kambol napisał:

Z tym, że samochód kolegi jest nieco za młody na takie zużycie, a awaria dotyczy wszystkich przycisków na panelu na raz (przełączniki szyb, blokada szyb, przełącznik centralnego zamka), co wskazuje bardziej na uszkodzenie połączenia, a nie mechaniczne uszkodzenie przełączników.

W pełni się zgadzam :) 

 

25 minut temu, Deki napisał:

aka jeszcze jedna ciekawostka zaobserwowana podczas ostatniej jazdy - praktycznie po każdym otwarciu i zamknięciu drzwi panel zaczyna świecić. Działają wszystkie przyciski dopóki nie wcisne tego odpowiadającego za szybę kierowcy wtedy od razu panel gaśnie i już nic nie działa. Po otwarciu/zamknięciu drzwi znowu świeci chyba ze wcisnie się szybę kierowcy i tak w kółko :P

No to gdzieś się styk traci. Gdyby tylko zamykanie i otwieranie drzwi powodowało zmianę to można by z dużą dozą pewności sądzić, że to złamany kabel. Martwi jednak przerwanie obwodu poprzez naciśnięcie klawisza. To z kolei może być jakieś uszkodzenie płytki.  Nie znam się na elektronice i nie wiem co tam mogło się wysypać. Korozja ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tez być tak, ze masz włączoną blokadę sterowania szybami przez pasażerów, a ta blokada blokuje tez przyciski kierowcy. :-)

Ja miewam podobny problem ze sterowaniem oknem pasażera, ale to się pojawia i samoczynnie zanika. Może przed zimą zgłoszę do obejrzenia w serwisie, to dam znać co powiedzieli.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 10.11.2019 o 15:56, Kambol napisał:

I co się okazało?

 

Ciężko powiedzieć. Zdjąłem plastikową osłonę z drzwi, poruszałem wtyczką i kablami (nie odniosłem wrażenia, żeby była luźna) i póki co działa. Zobaczymy, czy problem powróci.

 

Sam demontaż plastiku faktycznie nie taki straszny :D

Edytowane przez Deki
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 17.10.2019 o 20:59, subber napisał(a):

Czy klema z akumulatora nie była zdejmowana ? Jeżeli tak, to trzeba przeprowadzić programowanie panelu sterowania szyb.

Witam, mam podobny problem z moim levorgiem z tym, że wymieniałem akumulator więc klemy były odpinane. Piszesz o konieczności przeprogramowania panelu. Jak to zrobić? Czy tylko serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...