Skocz do zawartości

Subaru Impreza zasilana mgłą ;)


pajac_am

Rekomendowane odpowiedzi

Jednym z gosci dzisiejszej audycji "Odjechani" w Antyradiu byl Pan, ktory zainstalował w swoim aucie system zasilania mgłą :O

Niestety nie wsłuchiwałem się sie zbyt uważnie, ale z grubsza chodziło o generator mgły zrobiony między innymi z "wiadra po farbie".

Wyprodukowana mgła jest dotryskiwana do paliwa w jego przytadku do LPGi w ten sposob ma redukować spalanie.

Niby nic nadzwyczajnego, gdyby nie moment w ktorym chyba Włodzimierz Zientarski Pyta gościa:

- A w jakim aucie masz zamontowaną tę instalację na mgłę?

Gość na to:

- Subaru Impreza

;)

Taka tam ciekawostka, ale nie udało mi sie znaleźć zadnych informacji na temat tego projektu.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, aflinta napisał:

Chodzi zapewne o dodatkowy wtrysk wody. Ktoś tu na forum niedawno chciał podobny eksperyment zrobić.

niby mgła to woda, ale o ile ciekawiej i mądrzej brzmi jak ma się natrysk mgły zamiast wody. Wyobrażasz sobie jakie wyniki robiłby McRae czy Burns gdyby mu powiedzieli "masz teraz natrysk mgły do silnika", zamiast pewnie czegoś w stylu "po wieloletnich testach przez inżynierów osiągnęliśmy wyższą sprawność silnika wtryskując wodę do kolektora ssącego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kilka opracowań naukowych / eksperymentów. Podawanie wody ma jak najbardziej sens. We wszystkich opracowaniach wychodził kilku procentowy wzrost wydajności silnika, duże zmniejszenie NOx i zwiększenie emisji HC. Sam eksperymentowałem jak w ww wątku, ale ciężko jest kontrolować ilość H2O tym prostym systemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Yoosyn napisał:

Czytałem kilka opracowań naukowych / eksperymentów. Podawanie wody ma jak najbardziej sens. We wszystkich opracowaniach wychodził kilku procentowy wzrost wydajności silnika, duże zmniejszenie NOx i zwiększenie emisji HC. Sam eksperymentowałem jak w ww wątku, ale ciężko jest kontrolować ilość H2O tym prostym systemem.

Czyli skoro nauka i eksperymenty to potwierdzają to w autach wyścigowych jest to normalna technologia i jest popularnie stosowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...