Skocz do zawartości

Regulacja zaworów - polecane zakładu z południa Polski


kryha7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,, 
To mój pierwszy post, pare dni temu zakupiłem Subaru Legacy IV 2.0 136 km z LPG, czytając tu na forum dowiedziałem się o tej regulacji zaworów, niestety nie wiem kiedy była ostatnio robiona, a chciałbym to sprawdzić i ewentualnie wyregulować, pytałem mechaników w okolicy to większość "o panie to silnik trzeba wyciągać, drogo itd".
Czytałem wiele wątków tutaj na ten temat i sporo osób pisze że dla SOHC to koszt od 200-500 zł bez wyciągania silnika, dzwoniłem m.in do Carfita to u nich 1600 zł + 200 zł za uszczelki i reszte, wydaje mi się to już dość sporo, sam nie mam na tyle widzy że to zrobić, chociaż chętnie bym się nauczył na przyszłość.

Może ktoś polecić jakiś tańszy zakład/serwis/mechanika co się tego podejmię + wymiana rozrządu?
Najbardziej by mnie interesowała okolica małopolski/świętokrzyskie/podkarpacie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kryha7 napisał:

Może ktoś polecić jakiś tańszy zakład/serwis/mechanika co się tego podejmię + wymiana rozrządu?

To jest oficjalne forum importera, skoro się rejestrowałeś to zaakceptowałeś również tutejszy regulamin. Dlatego nikt nie poleci Ci oficjalnie tutaj innego warsztatu niż ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje że 1600zł to cena za ustawienie luzów zaworowych ale nie w tym silniku. może się mylę ...

Regulacja nie jest trudna, ale czasochłonna.

 

jeśli zamierzasz zrobić to samemu to poniżej tipy

 

Klucz do świec raczej lepiej aby kończył się na 3/8 będzie łatwiej potem wyjąć i klucz i świecę.

klucze do regulacji luzów zaworowych 10 dobrze jest mieć płaski oczkowy oraz kopytko.

do kontrowania śruby przy ustawianiu luzów poręczny jest mały śrubokręt trochę wyższy od bita.'

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego opisu wywnioskowałem że regulacja luzów jest "śrubkowa". Czy tak samo jest w silniku 2,5 w samochodzie z 2008 roku? Wykonywałem ten rodzaj regulacji w motocyklu więc podstawową wiedzę mam. No chyba że w przypadku silnika 2,5 trzeba go wyciągnąć to nie będę się za to brał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Danko napisał:

Kolego, sam rozrząd to około 1200zl. Cena jak najbardziej adekwatna, chyba, że coś źle zrozumiałem. W najsłabszym silniku, tj. 136km regulacja jest na srubkach - tania i bezproblemowa

 

6 godzin temu, Orear napisał:

Skoro niżej piszesz, że z wymianą rozrządu to 1600 jest normalną ceną moim zdaniem. 

Właśnie jak dzwoniłem to pytałem najpierw o regulacje luzów, to mi powiedzieli 1600 i że raczej trzeba będzie wyciagać silnik, a później zapytałem jeszcze o rozrząd to jakoś 1200 zł właśnie.
Btw. do wymiany rozrządu trzeba wyciągać silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli łącznie 2800zł tak to rozumiem.

Mi się wydaje że podali Tobie cenę dla silników DOHC

 

REGULACJE robimy bez wyjmowania silnika w SOHC 2.0 2.5.

ROZRZĄD robimy bez wyciągania silnika w SOHC i DOHC jest naprawdę dużo miejsca do wszystkiego.

 

Silnik w 2.0 wyjmujemy jeśli mamy inne defekty np sprzęgło, uszczelnienie silnika od strony skrzyni.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś rzucił cenę "z kapcia" jak to się mówi "za karę",że się jeździ Subaru :P Takich nie brakuje(te mity wykorzenić to ja pier...   olschoolowcy najlepsi). Wiadomo jak trudna sprawa do naprawy , to mechanik musi zarobić,ale jak zaczyna się stękanie "Oj... panie ciężko,bo to Subaru" ,to uciekaj jak najdalej. Kolega "SubaruLPG" dobrze mówi. Dowiedz się co dokładnie masz tj typ silnika,skrzyni, poznaj samochód ,I jeżeli masz SOHC to np wtedy jak się zaczyna gawęda typu "Ojjjjj regulacja w pana silniku to ciężka sprawa,bo wie pan Subaru..."  ,to Ty wtedy "a malucha kiedyś pan naprawiał?" ,  "tak? oooo to nie ma problemu,bo Tu właśnie jest regulacja zaworów jak w maluchu " :P    Wiedza to podstawa. Ps te 2800zł to "graty" + robocizna ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak dzwoniłem to pytałem najpierw o regulacje luzów, to mi powiedzieli 1600 i że raczej trzeba będzie wyciagać silnik, a później zapytałem jeszcze o rozrząd to jakoś 1200 zł właśnie.
Btw. do wymiany rozrządu trzeba wyciągać silnik?
W garażu u Siebie Ci wyreguluje zawory jeśli masz SOHC. Tylko sprawdź jakiś masz silnik. Zdjęcie zrób osłony rozrządu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wybaczcie za zwłokę, ale jakoś zapomniałem o tym temacie tu, już to zrobiłem, w polecanym przez kogoś na priv miejscu, regulacja zaworów 300 zł, rozrząd jakoś 1500 zł, doszło jeszcze pare mniejszych rzeczy, całość nieco ponad 2500 zł.

Dzięki wszystkim za rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...