Skocz do zawartości

Pióra wycieraczek - Subaru XV MY18


OWOC

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Skodziarz napisał:

 

Dokładnie te same kupiłem - komplet przód 19 EUR, tył 7 EUR

Dla mnie pierwszy miesiąc działają nie gorzej niż oryginały, jestem zadowolony. Jak będzie dalej - zobaczymy. Warunki nie-stoczniowe, zwykła eksploatacja w mieście z czystym powietrzem (może to jest problem? :) )

 

ja już drugi komplet Boscha założyłem :mellow: Już się przyzwyczaiłem i generalnie zl...wam to. Jak zaczynają mazać to kupuję następne i tyle. W poprzednich samochodach też tak było, co począć...taki mamy klimat :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.10.2019 o 10:30, GREGG napisał:

 

Pisali koledzy nieraz, że mają specyficzne warunki - stocznie i inne takie dziwne miejsca ;)

U mnie po 1,5 roku ogólnie wycieraczki działają dobrze, pewnym problemem nie jest gumka, a za słaby docisk przy większych prędkościach (wtedy nie zbiera dobrze)

 

Przy większych prędkościach jest też problem ze spryskiwaczem. Czasami trzeba nawet zwolnić żeby dobrze wyczyścić szybę. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Przy większych prędkościach jest też problem ze spryskiwaczem. Czasami trzeba nawet zwolnić żeby dobrze wyczyścić szybę. 

Przy większych prędkościach to dobrze na szybę dają spryskiwacze przednich lamp ale działa tylko jak się ściemni



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Blixten napisał:

Czasami trzeba nawet zwolnić żeby dobrze wyczyścić szybę. :o

Mechanizm spryskiwania został przez producenta zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie. Najbardziej zaawansowany system bezpieczeństwa. 
Skoro szyba jest brudna oznacza że warunki na drodze są gorsze wiec jak dobrowolnie nie chcesz zwolnić, spryskiwać zmusi kierowcę do zmniejszenia prędkości:)

  • Super! 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dobrze czyścić regularnie szybę z przodu, pokryć "niewidzialną wycieraczką" i jest ok. Nic nie zastąpi regularnego przecierania przedniej szyby, żeby potem wycieraczka miała gładką powierzchnię. 

 

I to w obojętnie jakim aucie...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno jeździłem samochodem, który miał fabryczne spryskiwacze umieszczone bezpośrednio w piórach wycieraczek - po 5 dysz na każdą wycieraczkę. Niezależnie od prędkości skutecznie czyści szybę. Co ciekawe w ogóle nie pokrywa płynem całej szyby, tylko działa lokalnie w obrębie pióra, które pcha przed sobą płyn. Dzięki temu użycie spryskiwacza nie ogranicza nawet na chwilę widoczności.

Rewelacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, aflinta napisał:
14 godzin temu, Snuff napisał:

ale działa tylko jak się ściemni emoji41.png

Jak włączysz lampy ręcznie a nie auto to w pełnym słońcu też działa

No żesz! Któregoś właśnie dnia niedawno, Szary Mnich zaskoczył mnie gdy sobie trysnął na reflektory a ja zbaraniałem bo nie wiedziałem czy mi się to nie zdawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bmbm napisał:

Polecam dobrze czyścić regularnie szybę z przodu, pokryć "niewidzialną wycieraczką" i jest ok. Nic nie zastąpi regularnego przecierania przedniej szyby, żeby potem wycieraczka miała gładką powierzchnię. 

 

I to w obojętnie jakim aucie...

Nałożyłem to w maju przy okazji nakładania wosku na auto. Ogólnie byłem niezadowolony. Przy większych prędkościach krople fajnie schodzą z szyby. W mieście lub poniżej 100 km/h krople nie spływają a działające wycieraczki podskakiwały na powrocie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Snuff napisał:

i człek zapomina, że można coś pstryknąć ręcznie emoji3.png

Pamiętam jeszcze Malucha mojego ojca (na licencji Fiata) z tapicerką jak w Lamborghini, gdzie spryskiwacz był w pełni manualny - na "desce rozdzielczej" była gumowa pompka - im szybciej i mocniej się wciskało - tym lepiej płyn leiał na szybę.

Pamiętam, że im bardziej padało, tym bardziej bolał mnie kciuk.  

... a dzisiaj Panie to ludziska tylko narzekajo ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Blixten napisał:

... a dzisiaj Panie to ludziska tylko narzekajo ;) 

A jakże bo i deszczu nawet nie ma a jak jest to za mało! ;)

 

Oj com się najeździł czerwonym maluchem po DK7. Co zabawniejsze, nieczęsto zdarza mi się obecnie zmniejszyć czas przejazdu poniżej 4 godzin co było standardowym czasem przejazdu czerwonym maluchem, z prędkością średnią około 80 km/h. A te puste w latach 80tych drogi... marzenie!

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szürkebarát napisał:

A jakże bo i deszczu nawet nie ma a jak jest to za mało! ;)

 

Oj com się najeździł czerwonym maluchem po DK7. Co zabawniejsze, nieczęsto zdarza mi się obecnie zmniejszyć czas przejazdu poniżej 4 godzin co było standardowym czasem przejazdu czerwonym maluchem, z prędkością średnią około 80 km/h. A te puste w latach 80tych drogi... marzenie!

Ech, Maluch i lata 90-te :D Do dziś mam niepobite "rekordy" przejazdu na trasach Lubin-Wrocław i Lubin-Warszawa :yahoo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Też uważam, że najlepiej wymieniać gumki w oryginalnych hybrydowych. Płaskie są zbyt ciężkie i nie zawsze dobrze przylegają na krańcach. 

Czy długość gum na przednią szybę to 650/400?

Co powiecie na firmę "Good Rain"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 18.03.2023 o 16:28, Karas napisał(a):

jak nie masz 2 lewych rąk wymienić można same gumki - wycieraczka zostanie oem

https://allegro.pl/oferta/gumy-gumki-do-wycieraczek-hybrydowych-denso-60-40-13348665089

musisz znaleźc gumy które pasują do twoich wycieraczek długością

 

No właśnie. Guma w tylnej już mi się postrzępiła i wolał bym samą gumę wymienić niż całe piórko. PS. Przy okazji - jak się zdejmuje pióro tylnej wycieraczki szyby w XV? Już ze trzy razy się przymierzałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...