Skocz do zawartości

Pióra wycieraczek - Subaru XV MY18


OWOC

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, moominko napisał:

zabronione szybę

Trzeba wcześniej odmrozić. Ja używam odmrażacza w sprayu.

Zawsze tak robię i jak się robi wcześnie ciemno i pada śnieg czy deszcz to jednak brak smug na szybie jest dla mnie ważniejszy niż to czy wycieraczka się szybciej zużyje czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blixten napisał:

Jeśli dobrze rozszyfrowałem na stronie Denso:

strona kierowcy DUR-065R

strona pasażera DUR-040R

tył DRA030

"R" na końcu kodu mają wycieraczki do pojazdów RHD.

Do XV wg katalogu Denso (wybrałem rocznik 2019, ale pokazuje, że od od 2012 jest to samo) pasują:

DUR-065L

DU-040L

DRA-030.

Myślę że typ mocowania jest ten sam, bo Subaru raczej nie zmienia takich detali, ale możesz sprawdzić jak wygląda ucho w katalogu (nowy katalog: http://www.denso-am.pl/media/1070792/dewb18-0001.pdf ).

Jeśli chodzi o sklepy, to wspomniany tu Carsport, InterCars, czy inni duzi, żeby były oryginały.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem w aso, przy okazji chciałem wymienić przednie wycieraczki. Uważam iż raz na rok należy to zrobić. Choćby po to aby uniknąć porysowania szyby. Okazało się że xv ma inne mocowanie wycieraczek niż pozostałe modele subaru. Muszę poczekać na realizację zamówienia. Poczekam ponieważ wg mnie oryginały mają dłuższą żywotność niż zamienniki które stosuję w innych samochodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztrucla mam 5 rok 70k km na blacie  -  wycieraczki zbierają bdb już nie tak dobrze jak nówki ale bez smug itp itd. Może eksploatujecie je w jakiś niewłaściwy sposób? Może nie myjecie aut tak że przednia szyba jest cały czas brudna i kaleczy pióro wycieraczki. Bo jak czytam że po roku są w waszych autach do wywalenia to aż mi się w to nie chce wierzyć. A może w fabryce zaczęli wstawiać jakieś buble... 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Skodziarz napisał:

Subaru to nie Škoda, fabryczne wycieraczki nie wystarczają na 60kkm/2 lata, tylko znacznie krócej ;) 

Nie wiem ile to jest znacznie krócej. Mam auto 1,5 roku, nabite 35kkm i nie rozglądam się za nowymi piórami. Najwidoczniej krakowski smog ma świetne właściwości smarne i konserwujące gumy ;) Może po zimie zmienię zdanie a może nie.

  • Super! 1
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karas napisał:

 Bo jak czytam że po roku są w waszych autach do wywalenia to aż mi się w to nie chce wierzyć. A może w fabryce zaczęli wstawiać jakieś buble... 

 

Pisali koledzy nieraz, że mają specyficzne warunki - stocznie i inne takie dziwne miejsca ;)

U mnie po 1,5 roku ogólnie wycieraczki działają dobrze, pewnym problemem nie jest gumka, a za słaby docisk przy większych prędkościach (wtedy nie zbiera dobrze)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, moominko napisał:

Czy ja wiem. Zawsze zmieniłem wiosną, nigdy mi wtedy było żal targać wycieraczkami o zabronione zaszronioną szybę.

Tylko pamiętaj że w zimie dużo więcej jeździ się po zmroku gdzie ważna jest dobra widoczność, którą prędzej zapewnią dobre i nie zużyte wycieraczki. Do tego dochodzi błoto pośniegowe, śnieg i deszcz, które wprost uwielbiają przednią szybę. Wycieraczki są od tego żeby się zużywać a nie tylko wyglądać spod maski :D

Ja bym poszedł innym tokiem rozumowania i zmienił je przed zimą, bo właśnie wtedy będą najbardziej potrzebne...

Edytowane przez przemo_pl
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, przemo_pl napisał:

Wycieraczki są od tego żeby się zużywać a nie tylko wyglądać spod maski :D

Ja bym poszedł innym tokiem rozumowania i zmienił je przed zimą, bo właśnie wtedy będą najbardziej potrzebne...

 

Dokładnie tak - wycieraczki zmieniam, kiedy tylko obecne przestają spełniać swoją rolę, a nie za pół roku ;)

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kambol napisał:

To samo, a w korzystniejszej cenie dostaniesz kupując wałkowane tu Denso Hybrid ;)

 

masz moze je u siebie w WRX'ie?

 

ja zalapalem sie na promocje w ASO i kupilem OEM'y, dedykowane do europejskiego STI'aja (bo kupilem auto z jakimis zamiennikami)

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jadę założyć Nokiany WeatherProofy i zastanawiam się czy reklamować pióra wycieraczek bo górny koniec pióra od kierowcy kreśli mi wodną smugę na szybie podobnie jak dolny koniec drugiego pióra. Ktoś zaobserwował takie zjawisko? Warto kłócić się z serwisem o to, gwarancja obejmuje pióra wycieraczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 14.10.2019 o 13:16, Snuff napisał:

Ja w swoim użyłem zamienników: Bosch AeroTwin A156S (przód) i Bosch Rear H306 (tył)

 

Dokładnie te same kupiłem - komplet przód 19 EUR, tył 7 EUR

Dla mnie pierwszy miesiąc działają nie gorzej niż oryginały, jestem zadowolony. Jak będzie dalej - zobaczymy. Warunki nie-stoczniowe, zwykła eksploatacja w mieście z czystym powietrzem (może to jest problem? :) )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2019 o 07:21, Karas napisał:

A może w fabryce zaczęli wstawiać jakieś buble... 

 

Ja obstawiam to właśnie. Może produkowane są w tej samej tureckiej fabryce, co gumowe dywaniki? :D 

Identycznie użytkowane wycieraczki w Yeti wytrzymały mi 3 lata, potem dokupowałem oryginalne gumki i wymieniałem - starczały na minimum 2 lata.

W XV fabryczne wytrzymały 1,5 roku, choć ostatni miesiąc przed wymianą ciężko było uznać, że spełniają swoją rolę :toobad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...