Jump to content

Jak uzyskać taki efekt Forester

Recommended Posts

Witam, przeglądając zagraniczne fora, zauważyłem ciekawą modyfikację tylnych reflektorów w Subaru Foresterze SG5. I tu rodzi się moje pytanie jak uzyskać takowy efekt. Na forum nie doszukałem się za bardzo odpowiedzi jak to zrobić krok po kroku a jedynie efekty przed i po. Czy użyta została zwykła czarna farba w sprayu. A może ktoś kiedyś podobną modyfikację przeprowadzał. Z góry dzięki

Link do Tematu na forum zagranicznym https://www.subaruforester.org/threads/turn-in-concepts-new-fxt-project-car.87504/page-2

Lampy tył.png

xd2222.png

Są gotowe folie do naklejania.
Szukaj pod hasłem: forester + precut smoked blinker/reverse tail light overlays

Oczywiście nie są one homologowane i nie wolno Ci ich naklejać gdy poruszasz się po drogach publicznych ;)

Edited by Efti
12 godzin temu, Efti napisał:

Są gotowe folie do naklejania.
Szukaj pod hasłem: forester + precut smoked blinker/reverse tail light overlays

Oczywiście nie są one homologowane i nie wolno Ci ich naklejać gdy poruszasz się po drogach publicznych ;)

Dzięki wielkie. Wiem że pewnie nie legalne, ale niedługo będą montowane Reflektory przednie USA, a auta będzie bardziej na zloty / niedziele.

Edit: Nie mogę znaleźć czarnej, są tylko jakieś kremowe i chroma..

Edited by Bartosz Wiśniewski

Ja przyciaemniałem w GC same kierunki na tylnych lampach. Oczywiście trzeba sobie ładnie "odciąć" taśmą malarską krawędź powierzchni malowanej i pomalować - ja użyłem farby Motip.

1 godzinę temu, rosaskc napisał:

Ja przyciaemniałem w GC same kierunki na tylnych lampach. Oczywiście trzeba sobie ładnie "odciąć" taśmą malarską krawędź powierzchni malowanej i pomalować - ja użyłem farby Motip.

No okey ale rozumiem że malowałeś wewnętrzną czy zewnętrzną część klosza, i czy uzyskam taki efekt lekkiego przyciemnienia. Nie zależy mi aby cały reflektor był czarny, tylko taki efekt jak na zdjęciu.

Malowałem z zewnątrz trzy cienkie warstwy (nie za dużo na raz, bo będą zacieki). To jest farba do przyciemniania, a nie mocno kryjąca, więc będziesz zadowolony.

Godzinę temu, rosaskc napisał:

Malowałem z zewnątrz trzy cienkie warstwy (nie za dużo na raz, bo będą zacieki). To jest farba do przyciemniania, a nie mocno kryjąca, więc będziesz zadowolony.

Masz może jakieś zdjęcia jak to wyszło u ciebie ?

Maluj od zewnątrz, nie marudź ;) Łatwa robota, a efekt lux (pod warunkiem, że nie zrobisz zacieków).

Pogoda tego łatwo nie zmyje, a jak będziesz potrzebował, to możesz sam zmyć przy użyciu chemii bez szkody dla lampy.

• 1 month later...

Wszystkie pracę, wykonywane przy samochodzie będą robione dopiero na przełomie wiosny/lata. 

Jeżeli ktoś jest ciekawy całego projektu, odsyłam do postu odnośnie modyfikacji całego samochodu, Pozdrawiam :)

https://forum.subaru.pl/topic/107300-ah-shit-here-we-go-again/?tab=comments#comment-2871811