Jump to content

Legacy - szybkie pytania

Recommended Posts

• Replies 199
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Zły rozmiar opony chcesz założyć. 19" będą miały minimum 8" szerokości. Z tą oponą co kombinujesz vs. fabryka będziesz miał 5.8% większy obwód koła:       3-3.5% to jeszcze s

Właśnie o przesadzonych wartościach mówię, można to chyba wyczytać z kontekstu. Wszystko można poprawić, chodź mimo wszystko zawsze pojawią się jakieś skrajne warunki w których trakcja się pogorszy. J

2 musiałem zaprosić do środka 

Posted Images

Witam. Mam zamiar zamówić gumy stabilizatorów z poliuretanu do subaru legacy iv H6. Przód to maja średnice 21mm, a ktoś wie ile powinien mieć tył?

proponuje najpierw zmierzyć pręty w miejscu gdzie pracuje guma... gdyż pręt w tym miejscu może być wyrobiony a jego średnica z przodu np będzie w okolicach 20

Edited by SubaruLPG

Cześć,

Czy ktoś mi pokaże jak wygląda bagnet olejowy do Legacy IV 2.5 MY05? Kupiłem na Allegro używkę, która zamiast pętelki na końcu jest płaska. Niby odrobinę krótsza od tego co jest w moim, a pokazuje... wyższy poziom oleju. Nie wiem już jak mierzyć olej w tym aucie, powaga. :D

1.jpg

2.jpg

3 godziny temu, Hookie napisał:

Nie wiem już jak mierzyć olej w tym aucie, powaga. :D

Tego nie wie nikt! U mnie zawsze jedna strona pokazuje, że oleju jest na L, a druga, że jest H. Ale, że tak już jest od prawie trzech lat to się nie za bardzo martwię, bo serce pracuje jak należy, a z tyłu nic nie kopci. :D 

Cześć,

Czy ktoś mi pokaże jak wygląda bagnet olejowy do Legacy IV 2.5 MY05? Kupiłem na Allegro używkę, która zamiast pętelki na końcu jest płaska. Niby odrobinę krótsza od tego co jest w moim, a pokazuje... wyższy poziom oleju. Nie wiem już jak mierzyć olej w tym aucie, powaga.

1.jpg.0639b9e4fd298fe6002c367ecbb9b8ef.jpg
2.jpg.714567acfd235b690db1dea113c6d67e.jpg
Poszukaj w "nasze samochody" może ktoś ma ten sam rocznik z tym samym silnikiem. Niech zmierzy długość bagnetu od oringa do końca.
3 godziny temu, Hookie napisał:

Nie wiem już jak mierzyć olej w tym aucie, powaga.

Wystarczy na prostym, na zimno, i najlepiej wyjmij bagnet i poczekaj kilka minut aż spłynie olej z tego kanału, w którym jest bagnet (te resztki oleju poziom trochę zawyżają, albo zostawiają trochę oleju na bagnecie przez co odczyt jest trudniejszy). Nic skomplikowanego. Ważne żeby oleju nie było za mało, albo dużo za dużo.

Edited by frisco
15 godzin temu, frisco napisał:

Wystarczy na prostym, na zimno, i najlepiej wyjmij bagnet i poczekaj kilka minut aż spłynie olej z tego kanału, w którym jest bagnet (te resztki oleju poziom trochę zawyżają, albo zostawiają trochę oleju na bagnecie przez co odczyt jest trudniejszy). Nic skomplikowanego. Ważne żeby oleju nie było za mało, albo dużo za dużo.

No ale jeśli bagnet jest teoretycznie niewłaściwy to sama procedura mierzenia jest na nic.

A może tak być że ten pasek blaszki w różnych modelach ma ciut inną długość? Sądzę że w obrębie benzynowych Subaru bagnet powinien być taki sam. :wacko:

No właśnie różnią się długością blaszki, a oba są rzekomo dedykowane do Legacy IV 2.5. :D Cuda! 

15 godzin temu, frisco napisał:

Tyle teorii, którą znam. ;) W praktyce jest dokładnie tak, jak pisze Orear. 

Edited by Hookie

Mam pytanko! Po odpaleniu, przez pierwsze kilka minut jazdy czuć paliwo, ale tylko przy otwartym oknie?! Wiem, że na ssaniu i że można zamknąć okno, ale pytam zapobiegawczo, czy to jakiś zalążek awarii, coś sprawdzić, czy TTTM? Pacjent to Legacy 2.0 2008r.

Edited by adamski
11 godzin temu, kriskristoffers napisał:

Pytanko czy do Legacy III da się wrzucić opony 215/60 R16 przy felgach ET55? 

Szerokość felgi 6,5" ? Chyba tak.

Jeszce jedno pytanko! Cieknie mi olej ze skrzyni manualnej z reduktorem (Legacy 2007MY), prawdopodobnie przy wejściu półoski i podejrzewam uszczelniacz (nie wiem czy dobrze kombinuje), to może być ta część?

https://www.nie-ASO.pl/pl/uszczelniacz-polosi-prawej-impreza-wrx-sti,3,34101,15217

P.s.- Prawa strona to strona pasażera, tak!?

Edited by adamski

Ostatnio koncertowo stopiłem plastikową osłonę silnika w długiej trasie. :D:D:D Jest dziura. Nie powiem, wystraszyłem się trochę jak podczas przerwy po kilkuset kilometrach zaczęło dymić. Teraz na postoju zawsze śmierdoli niemiłosiernie i żar bije od przodu auta. Czyżby osłony kolektora wydechowego umarły? Co się stao? :)

Tak ta harmonijkowa na siłowniku , jak tego szukać w sklepach ? pod jakimi hasłami to ukryte ?

Wielkie dzięki @SubaruLPG znalazłem  na pewnej stronie z częściami  po producencie Lemforder

Edited by ipsx82
  • 2 weeks later...
Godzinę temu, kroljulian napisał:

Czy po wymianie tylnych amortyzatorow w legacy iv 2006 sedan, trzeba ustawiać zbieżność, kąty lub coś w tym stylu?

Pewnie nie jak wszystko OEM ale tak czy siak dobrze jest od czasu do czasu odżałować 100zł i podjechać na pełną geometrię żeby chociaż sprawdzić czy wszystko jest i rozruszać śruby.