Jump to content

Legacy - szybkie pytania

Danko

Recommended Posts

22 minuty temu, Mnobody napisał:

Ale chodzi o scenariusz kiedy otwierasz z pilota, nie otwierasz fizycznie drzwi i po ok. 30 sec. zamykają się?

Tak

15 minut temu, Mnobody napisał:

Co oznacza ten kluczyk w ustawieniu "Auto lock"?

Właśnie w powyższej sytuacji, gdy otwierasz samochód z pilota, ale nie otwierasz fizycznie drzwi to samochód sam się zamyka. Możesz zmienić czas lub wyłączyć tę funkcję

16 minut temu, Mnobody napisał:

Co robi "Key alert"?

To ten migający kluczyk w zegarach?

22 minuty temu, Oczkoo15 napisał:

Właśnie w powyższej sytuacji, gdy otwierasz samochód z pilota, ale nie otwierasz fizycznie drzwi to samochód sam się zamyka. Możesz zmienić czas lub wyłączyć tę funkcję

A, no tak. Głupie pytanie :facepalm:

No ale w ten sposób nie da rady zamknąć pilot w środku. Bo przecież trzeba otworzyć drzwi, żeby wrzucić kluczyk do środka. A raz otwarte same nie zamykają się.

22 minuty temu, Oczkoo15 napisał:

To ten migający kluczyk w zegarach?

Trzeba będzie poklikać, posprawdzać, bo nie zmieniałem tych ustawień.

4 godziny temu, Mnobody napisał:

Ale chodzi o scenariusz kiedy otwierasz z pilota, nie otwierasz fizycznie drzwi i po ok. 30 sec. zamykają się?

Pakuję zakupy i idę odstawić wózek. Jak wracam to otwieram, bo się zamknął. Taki scenariusz;)

3 godziny temu, Mnobody napisał:

No ale w ten sposób nie da rady zamknąć pilot w środku. Bo przecież trzeba otworzyć drzwi, żeby wrzucić kluczyk do środka. A raz otwarte same nie zamykają się.

Według mnie jak zostawisz kluczyk w środku (zintegrowany z pilotem) to zamknie.

Nie mam odwagi przetestować, bo mam jeden kluczyk:D

20 godzin temu, euyot napisał:

Według mnie jak zostawisz kluczyk w środku (zintegrowany z pilotem) to zamknie.

Nie mam odwagi przetestować, bo mam jeden kluczyk:D

Otwórz szybę i wtedy spróbuj 

• Thanks 1

Godzinę temu, Danko napisał:

Otwórz szybę i wtedy spróbuj 

Czasem się zastanawiam jakim cudem nie wychodzę z majtkami na spodniach.:facepalm:

Kurcze. O tym nie pomyślałem. :facepalm:

• Haha 5
  • Upvote 1

Szybkie pytanie. Czy kierownica Momo z Legacy II podejdzie do III? Drugie szybkie :P,czy podejdzie Momo z Imprezy GD? 

Pozdrawiam szanowne grono. 

16 minut temu, Danko napisał:

Apropos momo.. Czy w Legacy IV kiera momo różni się czymkolwiek od zwykłej, poza napisem? 

Być może materiałami użytymi do jej obszycia... Ale ogólnie to kształt jest ten sam i kolorystyka też. Ja kupiłem ze względu na to, że moja oryginalna nie miała panelu sterowania radiem i znaczka MOMO. ;P 

• Like 1

W dniu 26.04.2021 o 00:22, st981777 napisał:

Poszukuję schematu regulacji wysokości świateł w legacy III gen. z przedlifta i polifta. Ktoś coś?

Oo też chętnie się dowiem jak oszukać samopoziomowanie, bo mam wstawione normalne zawieszenie, a lampy czasem potrafią zgłupieć i się przestawić. :/

Edited by K23

Legacy4/OBK3:

Ktoś pamięta jakiej długości jest fabryczne pióro wycieraczki z tyłu?

Ewentualnie może polecić jakiś konkretny sprawdzony model..?

Będę zamawiał hybrydy Denso na przód, więc przy okazji z tyłu też wymienię.

33 minuty temu, czekker napisał:

Legacy4/OBK3:

Ktoś pamięta jakiej długości jest fabryczne pióro wycieraczki z tyłu?

Ewentualnie może polecić jakiś konkretny sprawdzony model..?

Będę zamawiał hybrydy Denso na przód, więc przy okazji z tyłu też wymienię.

Z przodu 60cm i 45cm.
Mam takie hybrydy denso, dają radę.

Natomiast tylna ma inne mocowanie niż przednie. Też tak kupiłem tylną do kompletu patrząc tylko na długość i tył nie pasował.
Dla mojego samochodu numer tylnej wycieraczki 86542AG080. Ciekawa sprawa, sama gumka wycieraczki ma osobny numer 86548AG080 (widzę, że na ebay jest). 

Edited by Mnobody

5 godzin temu, Mnobody napisał:

Z przodu 60cm i 45cm.
Mam takie hybrydy denso, dają radę.

Natomiast tylna ma inne mocowanie niż przednie. Też tak kupiłem tylną do kompletu patrząc tylko na długość i tył nie pasował.
Dla mojego samochodu numer tylnej wycieraczki 86542AG080. Ciekawa sprawa, sama gumka wycieraczki ma osobny numer 86548AG080 (widzę, że na ebay jest). 

Ja właśnie kupiłem kiedyś tylną i nie pasowała. Przełożyłem samo pióro i bardzo ładnie zbiera do dziś.

• Like 1

Czy boczki z Legacy IV przedlifta pasują do każdego Legacy IV przedlifta? GT sedan (więc chyba USDM?) do Kombi tak konkretnie. 

11 godzin temu, Tinuviel napisał:

Ja właśnie kupiłem kiedyś tylną i nie pasowała. Przełożyłem samo pióro i bardzo ładnie zbiera do dziś.

O, nie wpadłem na to. W sumie nie wiedziałem, że tak się da.

9 godzin temu, Tinuviel napisał:

Czy boczki z Legacy IV przedlifta pasują do każdego Legacy IV przedlifta? GT sedan (więc chyba USDM?) do Kombi tak konkretnie. 

Będą pasować. 

• Thanks 1

10 minut temu, Bonless napisał:

Będą pasować. 

super, dzięki, może w końcu znalazłem takie nie pogryzione przez dzieci :)

Miałem problem ze swoim Legacy. Auto potrafiło bez przyczyny stracić moc, wywalało check, ale po ponownym uruchomieniu silnika moc była okej, check znikał po kilku godzinach. Wizyta u mechnika,diagnoza potencjometr przy pedale gazu, błąd skasowany i już jakieś 3 tygodnie zero problemu. Szukać tego potencjometru czy czekać na rozwój wydarzeń? 

W dniu 28.04.2021 o 22:30, Danko napisał:

Apropos momo.. Czy w Legacy IV kiera momo różni się czymkolwiek od zwykłej, poza napisem? 

Momo jest ze skóry, zwykła jest z plastikowej "skóry", ma grubsze, bardziej wyczuwalne szwy/łączenia.

• Like 1

Momo ma przeszycie na górnym wieńcu. co w pierwszym kontakcie mnie osobiście przeszkadzało lecz diabeł brzmi w szczególnych. takie przeszycia zapewniają lepszy pewniejszy chwyt...

W OBK mam skórzaną kierownicę ale jest bez przeszyć choć na górnym wieńcu mamy skórę perforowaną.

Są jeszcze kierownice z tworzywa imitujące skórę.

2 minutes ago, SubaruLPG said:

Momo ma przeszycie na górnym wieńcu. co w pierwszym kontakcie mnie osobiście przeszkadzało lecz diabeł brzmi w szczególnych. takie przeszycia zapewniają lepszy pewniejszy chwyt...

W OBK mam skórzaną kierownicę ale jest bez przeszyć choć na górnym wieńcu mamy skórę perforowaną.

Są jeszcze kierownice z tworzywa imitujące skórę.

No i te z drewnianymi wstawkami

http://images.thecarconnection.com/med/2006-subaru-legacy-sedan-manual-ivory-int_100158799_m.jpg

które mnie osobiście najbardziej się podobają.