Skocz do zawartości

Legacy Wagon by Danko


Danko

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, DETT napisał:

Taaa, jasnee... :P

Przekonałem się na własnej skórze, że tuning/modding auta to Neverending Story. I w najmniej oczekiwanym momencie wypłynie gdzieś część, której od dawna szukałeś. Prawa Murphy'ego znajdują zastosowanie także w motoryzacji. ;)

To możesz odliczać dni, żeby później powiedzie "A NIE MÓWIŁEM?" :biglol:Pewnie tak będzie, ale będą to raczej widzimisię, aniżeli jakieś mechaniczne sprawy. A z zawieszeniem po części tak jest. Chociaż hamulce ostatnio bić zaczęły, więc noo.. Zobaczymy. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku nie myślałem o tym w ogóle. Teraz wpadłem w dylemat. Poliuretany - przód - wszystkie. Z tyłu mam czerwone, bo po co żółte, to nie rajdowa. Teraz przyszedł czas na przód i się waham... Może jednak żółte? Co myślicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/6/2020 at 11:58 PM, Danko said:

Może jednak żółte? Co myślicie? 

Ja bym się mocnoooo zastanowił czy nie żal mi plastików w aucie ;) Myślę, że i czerwone będą trochę nad wyrost.

Jeśli nie masz jeszcze rozpórki przedniej górnej to może lepiej takową sobie spraw a później zdecydujesz czy chcesz iść w poli. Ja po dołożeniu właśnie ów rozpórki (i wcześniejszym wymianu amorów na bilsteiny i sprężyn na STI pink) jestem w pełni ukontentowany sztywnością przodu do daily! :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, WaldekW napisał:

Ja bym się mocnoooo zastanowił czy nie żal mi plastików w aucie ;) Myślę, że i czerwone będą trochę nad wyrost.

Jeśli nie masz jeszcze rozpórki przedniej górnej to może lepiej takową sobie spraw a później zdecydujesz czy chcesz iść w poli. Ja po dołożeniu właśnie ów rozpórki (i wcześniejszym wymianu amorów na bilsteiny i sprężyn na STI pink) jestem w pełni ukontentowany sztywnością przodu do daily! :)

Za późno, ekhm.. :biglol:

Zamówiłem czerwone, tak jak na tył. Mój gwint, jak na gwint jest miękki więc nie powinno to spowodować tragedii. Fakt - rozporka by się przydała, może w międzyczasie się zdecyduje. 

Zatem update:

Gumy czerwone na przód powinny być jutro. 

Dosłownie przed chwilą odebrałem furę z rolowania - dobrze mieć znajomych, którym się tak chce :wub:3 nadkola zabezpieczone kobrą, jedno się uchowało. Jutro jadę klepać termin na gumy i glebę! Teraz idziemy ostro. Tył jest obecnie może z 2cm niżej od serii. Myślę, że chce zatem dołożyć kolejne 2 minimum. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Danko napisał:

Za późno, ekhm.. :biglol:

Zamówiłem czerwone, tak jak na tył. Mój gwint, jak na gwint jest miękki więc nie powinno to spowodować tragedii. Fakt - rozporka by się przydała, może w międzyczasie się zdecyduje. 

Zatem update:

Gumy czerwone na przód powinny być jutro. 

Dosłownie przed chwilą odebrałem furę z rolowania - dobrze mieć znajomych, którym się tak chce :wub:3 nadkola zabezpieczone kobrą, jedno się uchowało. Jutro jadę klepać termin na gumy i glebę! Teraz idziemy ostro. Tył jest obecnie może z 2cm niżej od serii. Myślę, że chce zatem dołożyć kolejne 2 minimum. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu. 

Progi zwalniające już czekają na Ciebie. :biglol:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orearpo prostu szukam zbliżenia :biglol:Tak serio, jest jeszcze sporo pola do walki. Samochód nie ma leżeć na ziemi, bo tak uposledzać można auto na złoty, nie daily. Ale zdecydowanie podoba mi się, jak fura jest niżej, jak wyżej.. No i po to też kupiłem gwint, a nie żeby był jak najwyżej :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Danko napisał:

Ale zdecydowanie podoba mi się, jak fura jest niżej, jak wyżej..

 

A u mnie dokładnie na odwrót :rolleyes:

Poza tym, mam podjazd do garażu - Legacy nawet na standardowym zawiasie chyba by nie wjechał (Peugeot 5008 kolegi wiesza się między osiami, a zastępcza Insignia od razu ryła przodem ;)).

 

Edytowane przez czekker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czekkerdla mnie wcześniej mega przeszkodą był dojazd do pracy. Zaraz przed hotelem, w którym pracuje był bardzo stary mostek nad małą rzeką. Znacznie wyżej od jezdni, więc stromy najazd i ścięcie z obu stron. Jak byłem na zimowym ustawieniu, byłem 3cm niżej od serii I miałem jeszcze miejsca tak, żeby wsadzić palec, może dwa pod próg.. I to był mój wyznacznik :biglol:przed koronaliami mostek zaczęto przebudowywać, więc wyznacznik zniknął, ergo - można lecieć w dół! Miałem wówczas jakieś 13cm z hakiem prześwitu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Gumeczki przyszły. Jutro już odstawiam auto, może uda się rozebrac. Wtedy w piątek tylko złożyć i gitarka. Zrobię foto przed-po obniżeniu, jak nie zapomnę :)

Dodatkowo zamówiłem łączniki staba na prawą stronę, więc zmieniony będzie komplet i piszczący pasek alternatora (gdzie na nagraniu było słychać). Jak wszystko będzie już pasować, porobię też fotki nadkoli, jakby ktoś był ciekaw. Ładnie zabezpieczone, zobaczymy czy dalej haczyc nie będzie. Przy tylnych kołach, ten mały plastikowy (chyba) element między drzwiami a błotnikiem narazie został jak jest. 

20200609_180214.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gleba zrobiona, mi się podoba :faja:

Samochód na pusto, paliwa też mało, więc na pewno trochę sądzie. No i gumy z przodu już poliure, wszystkie łączniki staba zmienione. Póki co nie trze, zobaczymy przez weekend. 

I tak. Wiem. Bez dekielka.. Dalej nie skleiłem :biglol:

20200612_135032.jpg

20200612_135041.jpg

20200612_135055.jpg

20200612_135110.jpg

20200612_135137.jpg

  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie siedzi...

 

 

 

Czuć, "ale" prawda? :P

Złote?

Mozeto moja wina moze musze się opatrzeć... Moze przestac byc taką konserwą, ale... Złote to do granatu mi tylko leżą, no tego niebieskiego imprezowego:rolleyes:

 

No, ale żeby nie bylo wysokosc pieknie wygląda. Jakby tak mial z fabryki byc.:thumbup:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, euyot napisał:

Ładnie siedzi...

 

 

 

Czuć, "ale" prawda? :P

Złote?

Mozeto moja wina moze musze się opatrzeć... Moze przestac byc taką konserwą, ale... Złote to do granatu mi tylko leżą, no tego niebieskiego imprezowego:rolleyes:

 

No, ale żeby nie bylo wysokosc pieknie wygląda. Jakby tak mial z fabryki byc.:thumbup:

Mi jednego dnia pojawia się zwątpienie, innego strasznie się jaram. I nie żałuję decyzji, czarne byłyby nudne. Myślałem o czerwonych, ale nie byłem przekonany, więc zostało jak jest :faja:

Swoją drogą, zloty felunek mega siedzi przy ciemno-zielonych furach. Teraz jest na bogato, jak to ktoś określił :biglol:

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2020 o 21:18, thomson0073 napisał:

Wg mnie, fajne combo kolorystyczne. Ja bym jeszcze lampy tylne przyciemnił i zaciski oczorypne zrobił, jakiś mocny pomarańczowy. :)

Wg. mnie do pełni radości brakuje tylko front lip'a z przodu i trójkątów na tylny zderzak.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż 3 dni mnie nie było! Rzadkość ostatnio. Zrobiona dzisiaj geometria, zobaczymy jak będzie dalej. Na ten moment jestem w miarę zadowolony. Po wymianie gum ściągało na lewo, teraz już chyba jest okej. Wczoraj również okazało się, że rolka napinająca pasek klimy dokonała żywota. Pisk przy odpalaniu pochodzil zatem od wytartego paska i tej rolki. Dziś nic nie piszczy, zobaczymy co dalej. Do zobaczenia! Wkrótce.. :faja:

20200618_142512.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witom Witom. Dzieje się nieco. 

Dziś złożyłem wniosek na japfest (możliwe że za późno, ale cóż). W związku z tym wyszło dziś ponad 100 zdjęć. 

Jednocześnie, od dziś jestem ambasadorem marki Daniel Washington, więc pewnie ich produkty tu i ówdzie się przewiną, a jutro na ig pierwszy post w tej sprawie. 

W związku z tym, rozkręcę trochę swojego kameralnego, zakurzonego instagrama, gdzie tez was zapraszam koledzy, koleżanki :)

https://www.instagram.com/lalko_danko/

I porcja zdjęć dla oka, trzymajcie się! 

20200622_223031-min.jpg

20200622_222719.jpg

20200622_175931.jpg

  • Super! 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spędzam za duzo czasu na rozkminkach. Nareszcie mam roletę w bagażniku, w fisgu miesiąca beszie więcej fantów (hihi). 

Ale do rzeczy. Tylne zawieszenie jest zdecydowanie za miękkie. Rozmyślałem nad beton-gwintem, odbojami. Ale najlepszą opcją wydaje sie założenie sztywniejszych, sub-betonowych sprężyn. Problem powoduje lpg, ktore juz jest jak jedna osoba. Jak na tyl wsiadają 2 kolejne, to juz zawias siedzi. 

Obecnie: przód - 4kgf/mm, tyl 6. 

Rozważam więc jakieś sprężyny z okolic 10kg..co myslicie? Przód jest okej, więc raczej hym nie kombinowal. Ewentualnie tylne wrzucić na przód pozniej. Jakies propozycje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...