Skocz do zawartości

Rozstaw Śrub Forester


Bartosz Wiśniewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję felg do mojego Forester-a SG5. Napotkałem licytację na której piszę że rozstaw śrub to 5x100 i pasuję do m.in. Imprezy Forestera Legacy

I tu moje pytanie, gdy zapytałem na FB-kowej grupie jaki jest rozstaw śrub w imprezie a jaki w foresterze, to napisali mi odpowiednio 5x114 i 5x100. I że do założenia kół o rozstawie osi 5x114 potrzebuję specjalne adaptery. 

W takim razie czemu ktoś na ogłoszeniu piszę że będą pasowały i do imprezy i od forester-a, i że jeździły z rozstawem śrub 5x100 w imprezie a o adapterach nic nie wspomniał. Dołączam zdjęcie.

(Ps. Jestem młodym pasjonatem i nie znam się aż tak dobrze na felgach / rozstawach / ET / itp.

 

Przy okazji Szukam Felg do Forestera najlepiej takich jak na drugim załączonym zdjęciu. Z tego co udało mi się ustalić są to BBS STI 17.

felgi.pngsubaru felgi 2.png

Edytowane przez Bartosz Wiśniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Subaru rozstaw szpilek jest 5x100 lub 5x114 zależy od rocznika i wersji. Forester SG ma 5x100 impreza może mieć 5x100 lub 5x114. Więc niema co doszukiwać się problemu w rozstawie szpilek. Natomiast Et 37 poszerzy rozstaw kół.

1 minutę temu, STi Robert napisał:

Od roku 2005 zmienił się rozstaw śrub na 5x114.

tylko STI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Subaru rozstaw szpilek jest 5x100 lub 5x114 zależy od rocznika i wersji. Forester SG ma 5x100 impreza może mieć 5x100 lub 5x114. Więc niema co doszukiwać się problemu w rozstawie szpilek. Natomiast Et 37 poszerzy rozstaw kół.

tylko STI

Dzięki za doprecyzowanie.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi których szukasz (BBS z STi) w rozstawie 5x100 to niestety "biały kruk" - były takie, ale są diablo rzadkie i osiągają zaporowe ceny w porównaniu do "zwykłych" felg Subaru. Sporo jest ich za to w rozstawie 5x114.3 (z Imprez STi 05-07), ale wtedy wymagają adapterów.

 

Ogółem wszystkie Subaru do około 2014/2015 roku miały rozstaw 5x100 oprócz trzech mających 5x114.3: Tribeci, SVX'a i Imprezy STi od rocznika 2005. "Współczesne" Subaru (po 2014/2015) w większości (wszystkie?) mają już 5x114.3 (a przynajmniej Levorg, Legacy, Outback, Forester i Impreza już chyba też).

Edytowane przez BelegUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...