Jump to content
Kuba_Don

Uszkodzona listwa/ uszczelka drzwi

Recommended Posts

Witam, mam problem z moim OBK 3.0 h6. Problem widać na zdjęciu. Urwana część uszczelki. Jakieś pomysły sugestie jak to rozwiązać? Szukałem części do mojego modelu, niestety brak aktualnie :/ Może ktoś miał podobny problem i wie jak to rozwiązać?

04E15955-0346-41F8-B823-370BD40BE782.jpeg

Szukaj pod nazwą listwa zgarniająca i nie ograniczaj się tylko do outbacka H6, wszystkie legacy oraz outbacki z tej samej generacji mają takie same listwy.

2 godziny temu, Kuba_Don napisał:

wie jak to rozwiązać

Miałem do samo. To częsta przypadłość. Izopropanolem dobrze odtłuścić powierzchnię i od wewnętrznej strony podkleić klejem do szyb. Działa już kilka lat.

2 godziny temu, Yaros napisał:

Szukaj pod nazwą listwa zgarniająca i nie ograniczaj się tylko do outbacka H6, wszystkie legacy oraz outbacki z tej samej generacji mają takie same listwy.

Dzięki za podpowiedź bo nawet nie wiedziałem dokładnie jak nazywa się „ta część” -> listwa zgarniająca :) 

Godzinę temu, WOJO napisał:

Miałem do samo. To częsta przypadłość. Izopropanolem dobrze odtłuścić powierzchnię i od wewnętrznej strony podkleić klejem do szyb. Działa już kilka lat.

Jak spojrzysz dokładnie na zdjęcie to(mam nadzieję) widać, że kawałek tej wiszącej gumy skrócił się/skurczył. Naciągałeś ten kawałek, żeby zrównać z końcem listwy w drzwiach? 

2 godziny temu, Kuba_Don napisał:

Jak spojrzysz dokładnie na zdjęcie to(mam nadzieję) widać, że kawałek tej wiszącej gumy skrócił się/skurczył. Naciągałeś ten kawałek, żeby zrównać z końcem listwy w drzwiach?

U mnie się nic nie skurczyło. Podgrzej delikatnie i powinno dać się wydłużyć.

• Upvote 1

Masz radę na to, że ta uszczelka nie zgarnia wody z szyby?

12 godzin temu, dcd84 napisał:

Masz radę na to, że ta uszczelka nie zgarnia wody z szyby?

Na taką przypadłość to raczej pozostaje zmienić listwę na działającą. U mnie zgarnia, jest tylko problem uszkodzeniem.

Miałem to samo, cyjanopan to skleił bez problemu, super glut nie chciał złapać, jakiś inny skład mieszanki :)