Skocz do zawartości

Dźwięk zużytego łożyska WRX 2004


Lucas92

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Objaw taki ze słychać hucznie zużytego łożyska, ale po wciśnięciu sprzęgła i jeździe na luzie dźwięk ustaje, po wbiciu biegu i pusczeniu sprzęgła dźwięk wraca. Teraz pytanie czy jest to łożysko w skrzyni, dyfer czy podpora wału? Samochód to Impreza WRX 2004.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mulec napisał:

moze to głupie, ale sprawdz łozyska w piastach kół, szczególnie tył. Miałem podobne objawy, myslalem ze to skrzynia albo dyfer a okazalo sie ze łozysko z tyłu w piaście.

 

Wymieniłem na początku roku dwa łożyska z tyłu poza tym jak wciskam sprzęgła dźwięk ustaje więc raczej koła odpadają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy w  Legacy po konwersji na jednomasowe sprzęgło.

od 90km/h zaczynało się jęczenie. Po rozpędzeniu i puszczeniu gazu nasilało się a po wciśnięciu sprzęgła cichło.

 

Do wymiany były łożyska sprzęgła wiskotycznego. 4 sztuki kupione w ASO + robocizna - całość ok 1200zł

 

EDIT:

naprawa nie była wykonana w ASO tylko zakupiłem tam łożyska. Natomiast pewien warsztat zajmujący się tylko Subaru z Krakowa po "diagnozie" zalecił zakup używanej skrzyni biegów na allegro (wtedy była taka za 1500zł) całe szczęście że olał mnie później przy próbach kontaktu bo skrzynia była zamówiona i zapłacona, miała jechać do niego...

Edytowane przez jjw89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jjw89 napisał:

Miałem podobne objawy w  Legacy po konwersji na jednomasowe sprzęgło.

od 90km/h zaczynało się jęczenie. Po rozpędzeniu i puszczeniu gazu nasilało się a po wciśnięciu sprzęgła cichło.

 

Do wymiany były łożyska sprzęgła wiskotycznego. 4 sztuki kupione w ASO + robocizna - całość ok 1200zł

 

EDIT:

naprawa nie była wykonana w ASO tylko zakupiłem tam łożyska. Natomiast pewien warsztat zajmujący się tylko Subaru z Krakowa po "diagnozie" zalecił zakup używanej skrzyni biegów na allegro (wtedy była taka za 1500zł) całe szczęście że olał mnie później przy próbach kontaktu bo skrzynia była zamówiona i zapłacona, miała jechać do niego...

Dzięki bardzo napewno to sprawdzę. Miałbyś może gdzieś numer tych łożysk z ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...