Jump to content

Dźwięk zużytego łożyska WRX 2004

Lucas92
 Share

Recommended Posts

Cześć. 

Objaw taki ze słychać hucznie zużytego łożyska, ale po wciśnięciu sprzęgła i jeździe na luzie dźwięk ustaje, po wbiciu biegu i pusczeniu sprzęgła dźwięk wraca. Teraz pytanie czy jest to łożysko w skrzyni, dyfer czy podpora wału? Samochód to Impreza WRX 2004.

moze to głupie, ale sprawdz łozyska w piastach kół, szczególnie tył. Miałem podobne objawy, myslalem ze to skrzynia albo dyfer a okazalo sie ze łozysko z tyłu w piaście.

9 godzin temu, mulec napisał:

moze to głupie, ale sprawdz łozyska w piastach kół, szczególnie tył. Miałem podobne objawy, myslalem ze to skrzynia albo dyfer a okazalo sie ze łozysko z tyłu w piaście.

Wymieniłem na początku roku dwa łożyska z tyłu poza tym jak wciskam sprzęgła dźwięk ustaje więc raczej koła odpadają 

Miałem podobne objawy w  Legacy po konwersji na jednomasowe sprzęgło.

od 90km/h zaczynało się jęczenie. Po rozpędzeniu i puszczeniu gazu nasilało się a po wciśnięciu sprzęgła cichło.

Do wymiany były łożyska sprzęgła wiskotycznego. 4 sztuki kupione w ASO + robocizna - całość ok 1200zł

EDIT:

naprawa nie była wykonana w ASO tylko zakupiłem tam łożyska. Natomiast pewien warsztat zajmujący się tylko Subaru z Krakowa po "diagnozie" zalecił zakup używanej skrzyni biegów na allegro (wtedy była taka za 1500zł) całe szczęście że olał mnie później przy próbach kontaktu bo skrzynia była zamówiona i zapłacona, miała jechać do niego...

Edited by jjw89

3 godziny temu, jjw89 napisał:

Miałem podobne objawy w  Legacy po konwersji na jednomasowe sprzęgło.

od 90km/h zaczynało się jęczenie. Po rozpędzeniu i puszczeniu gazu nasilało się a po wciśnięciu sprzęgła cichło.

Do wymiany były łożyska sprzęgła wiskotycznego. 4 sztuki kupione w ASO + robocizna - całość ok 1200zł

EDIT:

naprawa nie była wykonana w ASO tylko zakupiłem tam łożyska. Natomiast pewien warsztat zajmujący się tylko Subaru z Krakowa po "diagnozie" zalecił zakup używanej skrzyni biegów na allegro (wtedy była taka za 1500zł) całe szczęście że olał mnie później przy próbach kontaktu bo skrzynia była zamówiona i zapłacona, miała jechać do niego...

Dzięki bardzo napewno to sprawdzę. Miałbyś może gdzieś numer tych łożysk z ASO?

2 godziny temu, Lucas92 napisał:

Dzięki bardzo napewno to sprawdzę. Miałbyś może gdzieś numer tych łożysk z ASO?

te 4 łożyska były u mnie wymieniane:
806255010, 806230170, 806322080, 806330120