Skocz do zawartości

Problem z prędkościomierzem


Marek_Rz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Imprezy 2.0 GC 96r ze skrzynia Automatyczną

Nie działa mi prędkościomierz. Widać że ktoś już coś próbował zrobić ponieważ czujnik prędkości nie jest na oryginalnej wtyczce tylko jest zlutowany na stałe.

Skrzynia która tam siedzi to TZ102ZS4AA - (dalej naklejka urwana) czujnik ma nr 3315.

 

Moje pytanie jest takie: Czy ta skrzynia powinna tu siedzieć czy to może jest skrzynia np. od Legacy ? i dlatego czujnik obrotów nie współpracuje z kompem ?

 

Dodam jeszcze  ze mruga błąd 33 czyli czujnik prędkości, Tylko czy jak kupie taki jak na foto to usterka zniknie ? Stąd pytanie czy ta skrzynia tu powinna być ?

20191001_215925.jpg

20191001_220053.jpg

20191005_121853.jpg

Edytowane przez Marek_Rz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro skrzynia pokrywa Ci się z tym co masz na tabliczce to musi być z tego modelu.

Tu masz kawałek serwisówki do skrzynie TZ10.

Pomierz sobie to, w zasadzie miernik Ci wystarczy. W/g tej serwisówki, leci on do licznika i dopiero później do skrzyni. 

Czasami brak masy na którymś pinie czy to licznika czy też sterownika skrzyni powoduje problemy. Dobrze było by jeszcze zegary podmienić. 

 

code33.pdf

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2019 o 20:24, ewemarkam napisał:

Skoro skrzynia pokrywa Ci się z tym co masz na tabliczce to musi być z tego modelu.

Tu masz kawałek serwisówki do skrzynie TZ10.

Pomierz sobie to, w zasadzie miernik Ci wystarczy. W/g tej serwisówki, leci on do licznika i dopiero później do skrzyni. 

Czasami brak masy na którymś pinie czy to licznika czy też sterownika skrzyni powoduje problemy. Dobrze było by jeszcze zegary podmienić. 

 

code33.pdf 86 kB · 3 pobrania

Niestety ten manual nie pasuje do mojego Subaru mam inne wtyczki.

 

Czujnik ma 550 Ohma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2019 o 11:44, ewemarkam napisał:

Tu masz serwisowki

http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/

 

Patrzyłem na imprezy, długi na parę set stron manual.

Dzięki super stronka, nie znałem jej.

Okazuje się chyba jednak że mam u siebie wsadzona skrzynie z Legacy. Podejrzewam więc konflikt czujnika z kompem dlatego nie działa prędkościomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...