Skocz do zawartości

FXT (SJ) - Wibracje po odpaleniu


redhot76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

FXT 2014 rok  użytkuje od  1,5 roku.  Od początku uzytkowania występuje objaw trzęsawki spod maski, trzęsie silnikiem przez około 10 sekund - pożniej przestaje, co to może być ? Przebieg  103 tys. km świece wymienione i dalej to samo, to jakieś ustawienie zapłonu? Czy był już jakiś wątek na forum?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegląd ten na 105 tys.  postanowiłem zrobić u znajomego mechanika i raczej już na własną ręke będe to robił...  przy okazji podjadę zapewne do ASO ...   robiłem w ASO Rzeszów przy 90 tys.  opisałem problem - kobieta odpowiedziała, że prawie każdy to ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak jest i to chyba norma. Coś kiedyś było już na forum z jakiego to powodu. 

Klima to chyba inna sprawa bo u mnie to jest na wyłączonej klimie też. A na włączonej czuć wibracje od klimy, czasem dość wyraźnie i nawet mechanicy byli zdziwieni ale działa więc może lepiej nie tykać. Kierownica w moim samochodzie też lekko drży w pewnych warunkach ale nikt nie wie co to i mimo jakichśtam prób nie udało się znaleźć przyczyny. TTTM i widocznie jeśli jezdzi to nie ma się co przejmować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

i wciąż ttrzęsię na zimnym przy odpaleniu. Wiecie jaka wersja softu powinna być, jaki najnowszy jest ?

Przy trzęsieniu/szarpaniu objawia się to mocno w samej obudowie filtra powietrza.

Czy może być problem z zapchanym katalizatorem ??

Edytowane przez redhot76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno pojechałem do pewnych panów, wyjęli motor, poustawiali luzy zaworowe jak należy, wsadzili z powrotem.

Szarpanie, trzęsienie ustało jak ręką odjął. Silnika wogóle nie czuć że pracuje i ma dużo więcej szfungu niż przed.

Mam ten sam rocznik co Ty @redhot76 i ten sam przebieg te same objawy. Wyciągnij wnioski.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...