Jump to content
Jay Dee

Subaru Legacy IV Zamek

Recommended Posts

Witam. Nie działa mi centralny zamek w drzwiach pasażera. Elektryk powiedział, żeby kujpić zamek i tu moje pytanie. Czy wszystkie zamki są takie same niezależnie od wersji (diese/benzyna, kombi/sedan, itd)? Ja mam Legavy z 2005 roku 2.0 165KM i nie wiem czy ten będzie pasował czy szukać innego. https://allegro.pl/oferta/subaru-legacy-iv-zamek-drzwi-prawy-przod-03-09-8378083389

4 godziny temu, Jay Dee napisał:

Witam. Nie działa mi centralny zamek w drzwiach pasażera. Elektryk powiedział, żeby kujpić zamek i tu moje pytanie. Czy wszystkie zamki są takie same niezależnie od wersji (diese/benzyna, kombi/sedan, itd)? Ja mam Legavy z 2005 roku 2.0 165KM i nie wiem czy ten będzie pasował czy szukać innego. https://allegro.pl/oferta/subaru-legacy-iv-zamek-drzwi-prawy-przod-03-09-8378083389

Nie będzie pasował. Psujący się zamek w subaru to częsty objaw. Naprawialny samodzielnie za kilka złotych (wymiana silniczka). Poszukaj wątków na forum. Jak chcesz kupić używany, to będziesz miał loterię.

Ty masz w białej obudowie, a na zdjęciu jest czarna.

Ten będzie pasował:

https://allegro.pl/oferta/zamek-drzwi-prawy-przod-subaru-legacy-iv-eu-inne-8106574672

Niestety na tym forum nic nie udzie znaleźć. 

• Thanks 1

10 minut temu, Jay Dee napisał:

Niestety na tym forum nic nie udzie znaleźć. 

To powinno pomóc: :)

17 minut temu, Oczkoo15 napisał:

To powinno pomóc: :)

Dzięki. Już znalazłem, ale przez google, bo ta forumowa szukajka słaba. Zakupie silniczek i go wymienie. Jeszcze raz dzięki.

Jak znajdziesz pasujące silniczki na allegro to podeślij linka :)

19 godzin temu, silvaran napisał:

Jak znajdziesz pasujące silniczki na allegro to podeślij linka :)

https://allegro.pl/oferta/silniczek-centralny-zamek-toyota-honda-mazda-inne-7580029192

Wymiana zajęła trochę ponad godzinę. Największym problemem okazało się wyjęcie mechanizmu zamka z drzwi, bo okrutnie ciasno. Wystarczy ten bolec od silniczka obciąć kilka mm i  zeszlifować z jednej strony jak w oryginalnym, aby teń ślimak pasował i działa. No i jeszcze zamienić kable, bo działa odwrotnie, tzn jak inne drzwi się zamykają to te się będą otwierać, ale po zamianie kabelków wszystko działa elegancko. Dzięki wszystkim za pomoc.

Ja kupiłem na alliexpress takie silniczki po max 5zł sztuka z darmową wysyłką. Fakt że miesiąc czekania ale w cenie tych z allegro masz komplet na cały samochód na zapas. 

7 godzin temu, raci napisał:

A bez czekania i bez rzeźby (o dziwo też taniej niż sam silniczek), można kupić mechanizm z Accorda, rozbebeszyć i przełożyć silniczek https://allegro.pl/oferta/zamek-centralny-przod-prawy-honda-accord-vii-02-08-6974367366

Czyli jednak z rzęźbą jak trzeba rozbebeszyć. Ja tam wolałem mieć za 2 dni niż czekać miesiąć, bo można szewskiej pasji dostać.

48 minut temu, Jay Dee napisał:

Czyli jednak z rzęźbą jak trzeba rozbebeszyć. Ja tam wolałem mieć za 2 dni niż czekać miesiąć, bo można szewskiej pasji dostać.

To doprecyzuję, a każdy zrobi jak mu się podoba.

Mechanizm z Accorda otwieramy tak samo jak ten z Subaru, wyjmujemy silniczek ze ślimakiem i przekładamy do mechanizmu biorcy. Odpada przycinanie i szlifowanie wałka oraz zamiana kabli.

Czas dostawy jest podobny (wysyłka w 24h), cena 28 za mechanizm z Accorda, 38 za silniczek z podanej przez Ciebie aukcji.

Każdy wybierze wedle uznania, w każdym razie to jest druga opcja.

edit:

W sumie jak tak teraz czytam ten mój poprzedni post, można stwierdzić, że rozbebeszanie tyczyło się silniczka a nie mechanizmu :)

W każdym razie teraz wszystko powinno być jasne.

Edited by raci

12 godzin temu, raci napisał:

To doprecyzuję, a każdy zrobi jak mu się podoba.

Mechanizm z Accorda otwieramy tak samo jak ten z Subaru, wyjmujemy silniczek ze ślimakiem i przekładamy do mechanizmu biorcy. Odpada przycinanie i szlifowanie wałka oraz zamiana kabli.

Czas dostawy jest podobny (wysyłka w 24h), cena 28 za mechanizm z Accorda, 38 za silniczek z podanej przez Ciebie aukcji.

Każdy wybierze wedle uznania, w każdym razie to jest druga opcja.

edit:

W sumie jak tak teraz czytam ten mój poprzedni post, można stwierdzić, że rozbebeszanie tyczyło się silniczka a nie mechanizmu :)

W każdym razie teraz wszystko powinno być jasne.

Jasna sprawa. Tak z przekąsem napisałem. Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem o tym mechanizmie, bo też bym brał cały taniej zamiast samego silniczka drożej. Wymieniłem dopiero jeden to przy następnym będę brał podesłany przez Ciebie. Dzięki i pozdrawiam.