Skocz do zawartości

Uzupełnienie płynu chłodzącego


Deki

Rekomendowane odpowiedzi

W maju byłem w katowickim ASO i wymieniono mi m.in. płyn chłodzący. Przy dzisiejszej kontroli poziomu płynu zauważyłem, że znajduje się on poniżej wskaźnika minimum. I tutaj pojawia się moje pytanie, czy można uzupełnić poziom pierwszym lepszym płynem chłodzącym ze sklepu motoryzacyjnego? Serwis wlał mi Super Coolant 990F0-59J44-EC1 od Suzuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.10.2019 o 16:09, Deki napisał:

W maju byłem w katowickim ASO i wymieniono mi m.in. płyn chłodzący. Przy dzisiejszej kontroli poziomu płynu zauważyłem, że znajduje się on poniżej wskaźnika minimum. I tutaj pojawia się moje pytanie, czy można uzupełnić poziom pierwszym lepszym płynem chłodzącym ze sklepu motoryzacyjnego? Serwis wlał mi Super Coolant 990F0-59J44-EC1 od Suzuki.

Najlepiej wlać płyn o specyfikacji zalecanej przez producenta. Jeżeli nie wiesz jaki lub masz wątpliwość to kup płyn Prestone - jest bardzo dobry jakościowo i ma tę zaletę, że można go mieszać z innymi płynami bez ryzyka.

Jeżeli ubytek jest niewielki to możesz też nabyć po prostu wodę destylowaną i dolać. Obstawiam, że będzie to ubytek wielkości szklanki lub dwóch, a taka ilość wody praktycznie nie zmniejszy progu zamarzania płynu.

Jeździć, obserwować. Pamiętać też, że ilość płynu w zbiorniczku nadmiarowym bywa różna. Nie zawsze poziom będzie dokładnie taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...