Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2020


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Than_Junior napisał:

faktem jest, ze na Ogiera w dalszym ciągu nie ma mocnych, choć w tym roku już łatwo nie miał! Gdyby tego dnia to on startował pierwszy, pewnie to teraz Evans by się już cieszył z Mistrza :-) 

Nice guys finish last. Ciekawe ilu innych, walczących o tytuł spowolniło by bezpośredniego rywala, żeby ten nie wypakował w takim podstępnym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wam powiem co się teraz stanie. Ogier pojedzie jeszcze dla Hyundaia w 2022 :)

Gratulację dla Seba ten nie przyszedł łatwo ale jak to się mówi " to finish first, first you have to finish " 

Z drugiej strony strasznie szkoda Evansa, pojechał bezbłędny sezen poza błędem który kosztował go mistrza. 

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, turdziGT napisał:

Lappi potwierdził ze nie ma fotela n przyszly rok :(

Jakoś nie jestem zdziowiony, Lappi i Suninen , mam czasami wrażenie że oni jadą za karę ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi trochę Kajtka , bo się chyba trochę pogubił, wybrał WRC3 która jest kompletnie olewana w oficjalnych transmisjach, nie dość  że nie wiele tam zdziałał, to wogóle nie był transmitowany, a chyba sponsorowi powinno na tym zależeć.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, carfit napisał:

Jakoś nie jestem zdziowiony, Lappi i Suninen , mam czasami wrażenie że oni jadą za karę ......

Nie ma sie co dziwić Fiesta na pewno nie jest tak konkurencyjna jak za czasów Ogiera. Z drugiej strony sam sobie moze podziękować bo ruch z przejściem z GR do Citroena zrujnowal mu tak na prawdę karierę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, carfit napisał:

Szkoda mi trochę Kajtka , bo się chyba trochę pogubił, wybrał WRC3 która jest kompletnie olewana w oficjalnych transmisjach, nie dość  że nie wiele tam zdziałał, to wogóle nie był transmitowany, a chyba sponsorowi powinno na tym zależeć.

Weź tu wytłumacz komuś logikę podziału między WRC2 i WRC3. Ja rozumiem, że to dodatkowa kasa, ale dla cyklu robienie dwóch mistrzostw dla takich samych samochodów to parodia.

 

BTW. Dlaczego Pieniążek nagle zniknął? Kasa się skończyła, czy coś jak z Nivette czy Ptaszkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, carfit napisał:

Szkoda mi trochę Kajtka , bo się chyba trochę pogubił, wybrał WRC3 która jest kompletnie olewana w oficjalnych transmisjach, nie dość  że nie wiele tam zdziałał, to wogóle nie był transmitowany, a chyba sponsorowi powinno na tym zależeć.

Wiesz co ? zaczynam się zastanawiać czy nie lepiej bylo zostać w ERC....

WRC 3 czy 2 i wogole podział tych RC2 to medialna porażka która kompletnie wypatrzą wynik sportowy.

Ja rozumie co fabryki chcą osiągnąć ale to nie tak powinno wyglądać ze "kierowca fabryczny" w takim samym  aucie jest gdzieś w połowie stawki a ten który leje go za własne i sponsorów pieniądze jest wyżej w klasyfikacji nie dostaje żadnego medialnego czasu i wydzieku. Chcesz wygrywać w R5 to zatrudniają nsszybszych kierowców tej klasy A nie robić jakieś manipulacje w kategoriach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Szokers napisał:

Evans drugiej takiej szansy może nie mieć. Gratulacje dla Ogiera i...Neuvilla, przynajmniej nie jest znowu drugi. :upside-down-face_1f643-small:

No jedno jest pewne Seb rośnie nam na najlepszego kierowcę w historii WRC. Juz teraz pojawiają się głosy ze jego 7 tytułów jest warte więcej niż 9 Loeba bo zdobył je w 3 różnych samochodach i dezydowianie lepsza konkurencją. O ile samochody i walka jest wyrównana tak jak teraz a nie za czasów VW to nie mam nic przeciwko. Do tego to bardzo spoko gość nawet biorąc pod uwagę to co powiedział na mecie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki już nieco nudne, bo  po raz 7 dla Seba. Sam z tego tytułu nie cieszy się, jak z poprzednich, ale i my nie mieliśmy tyle frajdy z tego sezonu. 

Wytrzymał presję, odczekał i wygrał. Zasłużony mistrz.

Czy szkoda Evansa? Mi nie, to jest sport, mistrzowie są na mecie. Jakby wygrał, to i tak większość z nas miałoby odczucia, że nie wygrał najlepszy, tylko ten, któremu się lepiej poukładały rajdy w krótkim sezonie....ale widać nie poukładały. 

Co do Kajta. Nie zgadzam się z głosem  @turdziGT o tym, że powinien zostać w ERC. Tam już wiele osiągnął, a ostatnie sezony jechał nie jak kierowca, tylko jak księgowy. Bardziej liczył punkty za 3-4 miejsca, niż walczył.

Tu dostał nowej krwi. Miał dobrą konkurencję i często był bardzo konkurencyjny. Ja bym go widział następny sezon w WRC2-3 byle pokazywał głód zwycięstw, a nie trzecich miejsc. Niech ryzykuje (jak sponsor pozwoli), a nie dojeżdża. 

Zgadzam się z ogółem. WRC 2 i WRC3 to jakiś żart. Mocną spójną klasę podzielić i rozmyć, tak że mało kto wie o co chodzi- koszmar.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szokers napisał:

Evans drugiej takiej szansy może nie mieć. Gratulacje dla Ogiera i...Neuvilla, przynajmniej nie jest znowu drugi. :upside-down-face_1f643-small:

To prawda myślę że to byla jedna z najlepszych szans jaka mu uciekła sprzed nosa. Z drugiej strony myślę że miał by zawszę przylepiona łatkę ze zdobył tytuł w takich  nie innych okolicznosciach wiec moze to i lepiej. W rękach Ogiera jak by ten problem nie istnieje bo on nic mie musi udowodnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adi odnośnie Kajto to mnie chodzi o WRC z punktu widzenia sponsorów. Jak jedziesz tam w ERC 4 to i tak tam masz wiecej czasu antenowego. WRC3 możesz być pierwszy a i tak cie nie pokaza bo jedziesz na złych oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, boy napisał:

Wyniki i tempo Kajtka są znakomite na tle pozostałych zawodników.

Zwłaszcza na Monzie. Objechał go 3 razy nastolatek który ledwo co ma prawo jazdy :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko przypomnę, że w kategorii WRC2 Pro bo tak nazywała się w 2019r. tegoroczna wersja WRC2. Brał udział Łukasz Pieniążek i nawet wygrał rajd Meksyku w tej klasie ... no właśnie wygrał bo jechał jako jedyna załoga w tej kategorii musiał tylko dojechać co prawie mu się nie udało, bo powrócił w systemie rally2 ;). Do czego dążę Kategoria WRC2 od WRC3 różni się głównie kosztami !!! już nie mówię o rywalizacji w samej klasie gdzie WRC2 jedzie zazwyczaj 3-4 załogi, a w WRC3 jest to średnio 10 (w Estonii było ich 18!). żeby zaliczyć pełny sezon w WRC2 trzeba przejechać 8 rund w tym jedna poza Europą, w WRC3 trzeba zaliczyć ich 6. Więc może dlatego Kajto wybrał tak, a nie inaczej.

Co do transmisji WRC, wykupuje WRC+ od początku jego istnienia i jedno mnie wkurza ze zamiast pokazać jak najwięcej załóg a nie samą czołówkę to oni puszcza Studio i gadają tam cały czas to samo. Ale i tak moim zdaniem WRC+ to najlepsze co spotkało kibiców w rajdach przez ostatnie lata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, zawa napisał:

Co do transmisji WRC, wykupuje WRC+ od początku jego istnienia i jedno mnie wkurza ze zamiast pokazać jak najwięcej załóg a nie samą czołówkę to oni puszcza Studio i gadają tam cały czas to samo. Ale i tak moim zdaniem WRC+ to najlepsze co spotkało kibiców w rajdach przez ostatnie lata ;)

Ja tam lubie to studio i przynanm szczerze ze jazda i rywalizacja RC2 srednio mnie insteresuje i zazwyczaj juz ich nie ogladam ale uwzam ze w skrotach dnia ppowinni miec duzo poswieconego czasu. 

Co do WRC+ to pelna zdoga. Duzo mozna zarzucic ale jak dziala to jest mega. Az mi sie na rajdy kompletnie odechcialo jezdzic bo tak jak teraz to mozna sledzic to jest kocor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...