Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2020


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, chojny napisał:


 

Piekne maszyny prawda? 
 

Moze dadzą lepsze zdjęcia na tapetę. 

Nasza era te auta trzeba było przeżyć.Jestem szczęściarzem ze mogłem prowadzić pare z nich w rożnych okolicznościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, chojny napisał:


 

Jedno z lepszych wideo jakie widziałem w przeciągu ostatnich kilku lat. 
 

Same piękności, fantastycznie pokazane.

Jest zrobiony wspaniale, bez bezsensownego upalania w stylu "dragrejsów", uszanowano te piękne maszyny tak jak trzeba:)

4 minuty temu, turdziGT napisał:

Nasza era te auta trzeba było przeżyć.Jestem szczęściarzem ze mogłem prowadzić pare z nich w rożnych okolicznościach.

Może nie moja era do końca bo gdy zaczynałem grubsze zainteresowanie się rajdami to byly już GD i focusy, ale pasja zaczęła się od piórnika do pierwszej klasy z latającą babką 555:wub:

 

Tutaj cały artykuł jakby ktoś znaleźć nie mógł 

 

http://www.speedhunters.com/2020/10/homologation-ruled-roads/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastycznie nakręcone. Ech to były czasy kiedy rajdówki miały duzo wspolnego z autem drogowym. Za łezka sie woku kręci.Jeszcze bym dodał Cosworth , Sunny GTI-R , 323 GTR....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, skwaro napisał:

Do tej pory żałuję że nie zabrałem kiedyś takiej z placu w DE, stała z silnikiem po panewce za 800Euro, ale nie było jak...

Fajne auto bardzo mnie sie kiedys podobało. Miałem okazje kiedys prowadzić ale nie GTR tylko 323 Turbo 4WD notabene była treningowa Bublewicza a raczej to co z niej zostało a zostalo niewiele  :biglol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, respect napisał:

@Mateusz22najbardziej pożądane auta jak dla mnie.

A mazdy były całkiem fajne.U nas oprócz Bubla  mieli  Chałas i Sadowski. Grycan też rajdował, ale bardziej na pieniądzach niż na tej mażdzie:) A w serii wyglądały naprawdę dobrze.

Mysle ze to był taki wybór z konieczności zeby wyjść z Poloneza a na grubszy sprzęt było za mało $$$. Dzisiejsze Nkimsa bardzie zdlubane no ale takie czasy były.Dopiero kiedy Bubel wsiadł w Sierry a potem Toyota Motor Poland podstawiała Toyoty dla Przybylskiego i Gieruszczaka zaczęła sie era profesjonalnych aut i zespołów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Gryczyński mial tez okres w 323 także Romuald Chałas no i Hołek :) Jezdzili tez Szaflicki , Sadowski bylo tego troche.

 

Moze zle pamietam ale wydaje mnuie sie ze z tych wszystkich Mazd to wlasnie ta nalezaca do Chałasa to byla jedyna profesjonalna A grupa , nawet nie wiem czy to nie byla byla fabryczna podczas gdy reszta lacznie z tymi Bublowymi to byly A grupy garazowe.

 

Ciekawym sprzetem bylo tez Renault 11 Turbo Kopra.

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, chojny napisał:

Travis Pastrana daje do pieca.

 

 

 

 

Parę dni temu pisał że ma w tej Imprezie bardzo sprytny spojler, który może regulować podczas jazdy i dzięki niemu może robić znacznie dłuższe skoki :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nowina!!

 

Jestem ciekawy czy Miko będzie już miał podejście, czy jeszcze potrzebuje trochę czasu. 
 

 

#BreakinNews
Andreas Mikkelsen and Ola Fløene will be at the start of Rally Hungary as part of the Topp-Cars Rally Team! 

Isn't she a beauty?

#FUAERC #RallyHungary #GotTalentProveIt

 

 

915FCAFE-FD58-44E4-AE98-4EB7F9F2515C.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, turdziGT napisał:

Moze zle pamietam ale wydaje mnuie sie ze z tych wszystkich Mazd to wlasnie ta nalezaca do Chałasa to byla jedyna profesjonalna A grupa

Tak , bo po Salonenie.

 

9 godzin temu, turdziGT napisał:

Ciekawym sprzetem bylo tez Renault 11 Turbo Kopr

Wtedy najlepsze rajdowe auto w PL.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, respect napisał:

Tak , bo po Salonenie.

No wlasnie czyli ex fabryczna. Pamietam ze te Mazda Mariana zaczynaly zycie jako Nki i bylo przebudowywane czesciowo ale nigdy to nie byla pelna Agrupa. Pamietam tez ze ta Mazda Chalasa ciagle sie psula :biglol: ale jak jechala to wjezdzal na pudlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, respect napisał:

Tak , bo po Salonenie.

 

Wtedy najlepsze rajdowe auto w PL.

 

Odnosnie 11 Turbo to swietnie pamieci Bogdan Hering tez  jeszcze nia jezdzil ale nie wiem ktora byla lepsza czy ta Koprowa czy Heringa. Chociaz Hering to misl chyba to Turbo po Koprze jak ten sie przesiadł na Golfa GTI.

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz teoria spiskowa. Czy ktogos z was zauwazyl smutny tak ze wszyscy kierowcy sponsorowani przez  Marlboro  w Polsce nie żyją i zginęli w wypadkach ? Landsberg , Bublewiczy , Kulig. Przypadek ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koronawirus zbiera kolejne smutne żniwo nawet wśród wydarzeń.
 

Dzisiaj organizator ogłosił że Rajd Barbórka został odwołany.

 

Skrócony sezon przejdzie więc do historii bez wielkiego finału :(

„To bardzo trudna chwila. Ciężko nam wszystkim wyobrazić sobie koniec roku bez Rajdu Barbórka. Jednak rozumiemy, jakie zagrożenie niesie ze sobą spotkanie tak wielu osób w jednym miejscu. Nie mówię o kibicach, ponieważ ich udział w imprezie i tak wykluczają obecne przepisy, ale o zawodnikach, całych zespołach i rzeszy ludzi zaangażowanych w organizację Barbórki. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby spotkać się z Wami na Bemowie czy Karowej, ale ostatecznie zmuszeni byliśmy do podjęcia tej trudnej decyzji” – powiedział dyrektor Rajdu Barbórka, Daniel Siemczuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szubaru napisał:

Tymczasem dzisiaj w Modlinie takie spotkanie:

 

FB_IMG_1603473070800.jpg

Dawni bohaterowie , możecie mowic co chcecie dla mnie rajdy juz nigdy nie były takie same po erze tych dwóch , a raczej trzech panów bo brakuje tu jeszcze Janusza.

Edytowane przez turdziGT
  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, turdziGT napisał:

Dawni bohaterowie , możecie mowic co chcecie dla mnie rajdy juz nigdy nie były takie same po erze tych dwóch , a raczej trzech panów bo brakuje tu jeszcze Janusza.

 

Podpisuje się pod tym. Po nich nie było już takich emocji w polskich rajdach.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Adi napisał:

 

Podpisuje się pod tym. Po nich nie było już takich emocji w polskich rajdach.

 

 

 

 

To jedno a dwa ze to byl koniec widowiskowej jazdy na oesach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...