Jump to content
Czezare

Zabezpieczenie p.kradzieży dodatkowe mechaniczne.

Recommended Posts

Było - podobny wątek ale nie do końca. Ma ktoś z pp. Szanownych Forumowiczów coś odobnego w swoim XV. Jakis BearLock, MulTLock, Zeder, coś podobnego? Jak z gwarancją? I czy nie strach oddawać auta do domorosłych "ślusarzy"? Uprzejmie prosze o podzielenie sie spostrzeżeniami.

Opiszę jak to wygląda w mojej wiekowej Imprezie. Oprócz kilku zabezpieczeń ... posiadam też polisę AutoCasco ;).

Jak żyję nie słyszałem jeszcze o 100% skutecznym zabezpieczeniu i pogodzilem się z faktem, że jak będą chcieli, to znajdą sposób i ukradną. Dlatego nie mam nawet alarmu, jedynie dobre AC. 

No fajnie. AC to podstawa w ogóle nie chodzi tylko o kradzież. Ale ja pytam  o co innego. Czy ktos z Was się spotkał z takimi blokadami w praktyce. Naczytałem się mnóstwa komentarzy i tzw. "prawd ogólnych" oraz artykułów z serii "jak chcą to ukradną" ale właściwie nie spotkałem osoby, nie znam nikogo takiego ani nie widziałem udokumentowanego przypadku kradzieży z dobrą blokadą mechaniczną. Śmierdzi mi na kilometr sprawa wpisów, że "to i tak nie ma sensu". Przecież bandzior chce ukraść auto jak najszybciej. Czy będzie się bawił z jakimkolwiek lockiem w środku nocy na czyjejś posesji albo na osiedlu robiąc przy tym dużo huku elektronarzędziami? Zwroćcie uwagę, że na forach też są przestępcy i dokładnie czytają - żeby być na bieżąco. Sam gdybym był złodziejem (haha dobre  :)) namawiałbym, żeby nie stosowac blokad bo to bez sensu.... 

• Haha 1

Posted (edited)
2 godziny temu, Czezare napisał:

elektronarzędziami

Myślisz, że dzisiejsi złodzieje stosują elektronarzędzia dostępne w Castoramie aby obejść, jak to nazwałeś "lock'a" ??  :biglol: 

Edited by Blixten

19 minut temu, Blixten napisał:

Myślisz, że dzisiejsi złodzieje stosują elektronarzędzia dostępne w Castoramie aby obejść, jak to nazwałeś "lock'a" ??  :biglol: 

Nie mam pojęcia skąd? Masz może jakieś doświadczenie? :omg:

• Haha 1

24 minuty temu, Czezare napisał:

Nie mam pojęcia skąd? Masz może jakieś doświadczenie? :omg:

Cóż za bystrzacha z Ciebie, jak na to wpadłeś ? :facepalm:

• Confused 1

3 godziny temu, Czezare napisał:

Czy będzie się bawił z jakimkolwiek lockiem w środku nocy na czyjejś posesji albo na osiedlu robiąc przy tym dużo huku elektronarzędziami?

Pewnie nie będzie się bawił, jeżeli gra nie będzie warta świeczki. Zniszczy Ci auto w środku i pójdzie dalej ;) 

3 godziny temu, Zyzol napisał:

Pewnie nie będzie się bawił, jeżeli gra nie będzie warta świeczki. Zniszczy Ci auto w środku i pójdzie dalej ;) 

O to to, już wolę dostać odszkodowanie za skradziony samochód niż naprawiać zdemolowany...

• Upvote 3

W dniu 1.10.2019 o 21:07, moominko napisał:

O to to, już wolę dostać odszkodowanie za skradziony samochód niż naprawiać zdemolowany...

Czyli kupujesz nowy samochód za 120 tys. pln. Po trzech latach - w czwartym roku ktoś próbuje Ci go ukraść.

Wersja a) kradnie skutecznie - ubezpieczyciel wypłaca Ci ok 60 tys. pln czyli 60 jestes w plecy. Masz 60 tysięcy możesz sobie kupić czteroletnie auto....

Wersja b) złodziej "demoluje". Demolka pewnie trwa z 10 sekund.... Ubezpieczyciel pokrywa koszt "demolki". Doubezpieczasz samochód do kwoty wartości twojego samochodu.  Cały czas go masz i nim jeździsz od nowości. Serio Wolisz opcję a? Nie wierzę!!! 

W dniu 1.10.2019 o 17:16, Blixten napisał:

Cóż za bystrzacha z Ciebie, jak na to wpadłeś ? :facepalm:

Masz ode mnie 100 pkt na 100 za w/w wpis.... :toobad:

• Thanks 1

@Czezare ile tych wolnossących Subaru XV kradną? Załóż jakieś swoje zabezpieczenie i się nim ciesz. Nie wiem czy Cię uchroni to przed kradzieżą.

W dniu 1.10.2019 o 07:59, Blixten napisał:

Jak żyję nie słyszałem jeszcze o 100% skutecznym zabezpieczeniu i pogodzilem się z faktem, że jak będą chcieli, to znajdą sposób i ukradną. Dlatego nie mam nawet alarmu, jedynie dobre AC. 

Jakiś czas temu czytałem artykuł na moto.pl, w którym wypowiadali się policjanci twierdząc, że obecnie bardzo rzadko kradną auta z zabezpieczeniem fizycznym (blokada skrzyni, kierownicy itp.)

Podobno współcześni złodzieje nie bawią się już w takie rzeczy i wolą rozkodować elektroniczne zabezpieczenia.

Teraz, Michał W. napisał:

Podobno

Pełne zgoda :drinks:

9 minut temu, Blixten napisał:

Pełne zgoda :drinks:

No nie mam takich kontaktów by napisać w tym temacie coś pewnego.

:drunk:

Mam w starym OBKu (MY04) blokadę skrzyni biegów, do tej pory mi go nie ukradli, ale blokady w sumie nie używam :mrgreen: alarmu również, na szczęście, nie mam. Mam ISR, ale nie mam żadnych oznaczeń na samochodzie.

Ja w Outback-u miałem alarm i przydał się gdy ktoś na ulicy pod domem wjechał w niego busikiem. ;)

Którejś nocy wybili mi szybę w drzwiach kierowcy by ukraść chińską kamerkę rejestrującą jazdę wartą 100 złotych to się nawet nie obudziłem. :facepalm: Domyślam się, że alarm się uruchomił bo wskazywały na to migające światła awaryjne. Z ISR nie było żadnej reakcji.

19 minut temu, Michał W. napisał:

No nie mam takich kontaktów by napisać w tym temacie coś pewnego.

:drunk:

Moje kontakty, to moi znajomi, którym ukradli auta pomimo mechanicznych zabezpieczeń, ukrytych odcięć zapłonów, itd. 

Mam więc najlepszy dowód by nie wierzyć w skuteczność tych wynalazków.  

29 minut temu, Aga napisał:

Mam w starym OBKu (MY04) blokadę skrzyni biegów, do tej pory mi go nie ukradli, ale blokady w sumie nie używam :mrgreen: alarmu również, na szczęście, nie mam. Mam ISR, ale nie mam żadnych oznaczeń na samochodzie.

Ja też zamiast alarmu mam ISR.

ISR może się na coś przydać, a na alarm już nikt w dzisiejszych czasach nie reaguje  

Edited by Blixten

4 godziny temu, aflinta napisał:

@Czezare ile tych wolnossących Subaru XV kradną? Załóż jakieś swoje zabezpieczenie i się nim ciesz. Nie wiem czy Cię uchroni to przed kradzieżą.

Jak nie masz nic do powiedzenia nie odzywaj się lepiej....

• Downvote 1

3 godziny temu, Blixten napisał:

Moje kontakty, to moi znajomi, którym ukradli auta pomimo mechanicznych zabezpieczeń, ukrytych odcięć zapłonów, itd. 

Mam więc najlepszy dowód by nie wierzyć w skuteczność tych wynalazków.  

A możesz podać konkrety?

9 godzin temu, Czezare napisał:

A możesz podać konkrety?

Konkrety ? Żeby ktoś mnie znowu posądził o kontakty ze światem przestępczym ? :facepalm:  

• Haha 2

szczerze wątpię żeby jakikolwiek amator cudzej własności pokusił się na XV. Za niszowe auta. Brak popytu na części na auta też średni.  Szczelna społecznośc właścicieli - zazwyczaj wszystko naprawiających w ASO . Co innego jakbyś miał Mazde, Toyote Ki'e czy Hundaia.

Jak koledzy radzą wykup dobre AC i tyle - auta Ci nie ukradną ale przyda się w przypadku kolizji lub nieszczesliwego wypadku

Edited by Karas
  • Like 1
  • Upvote 1

Starzy Forumowicze dobrze radzą. Postaraj się ich zrozumieć a nie krytykuj. Chyba kupiłeś nówkę za kupę kasy no i teraz się boisz. Też kiedyś tak miałem - teraz mi przeszło. Kupuję używki duuuuużo lepsze od tych nówek za mniejszą kasę i jestem very happy - no ale co kto lubi. Widzę sens takich zabezpieczeeń dla aut podatnych na kradzież aleTwój raczej (tak jak piszą przedmówcy) do takich nie należy.

11 godzin temu, Czezare napisał:

Jak nie masz nic do powiedzenia nie odzywaj się lepiej....

Od tego jest forum by wymieniać tu poglądy. Nie podoba Ci się, to nie zaglądaj tutaj i nie zadawaj pytań. Jeżeli liczysz na poklask każdej swojej myśli czy pomysłu to zwyczajnie pomyliłeś adresy.

• Upvote 1