Jump to content

Bzyczenie z wentyalotra nadmuchu


Lesiorip
 Share

Recommended Posts

Miałem w OBK dziwny hałas nawiewu. Zgłaszałem w ASO - generalnie bezskutecznie  - szukali liści w nawiewie - nie znaleźli.

Ja mam wrażenie, że jest to związane z napięciem ładowania - przynajmniej u mnie hałas trochę się zwiększał jak dodawałem gazu przy ruszaniu, zmieniała się też jego częstotliwość. Najpierw myślałem, że to hałasuje CVT. Dopiero jak wyłączyłem całkiem nawiew okazało się że to dmuchawa.

Wobec bezradności ASO poradziłem sobie metodą chałupniczą. Zdjąłem dolną obudowę dmuchawy i upchnąłem tam dwa ręczniki kuchenne. Uciążliwość nawiewu zdecydowanie zmalała.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, miałem podobny problem u siebie. Coś jak świst, na wolnych obrotach, bo później był zagłuszany przez samą dmuchawę.

Problem rozwiązałem poprzez dokupienie dodatkowej (ciekawe czemu nie fabrycznie montowanej... :) ) pokrywy w ASO. W przypadku WRX STI to była ta część:  Cover: 66066FJ010. Dostępna za 141 zł + 2 clipsy: Clips: 99045AE020JC    

Obudowa miała w miejscu gdzie przykrywała silnik wentylarora dodatkową warstwę izolacji z jakiegoś materiału. Problem po zamontowaniu zniknął.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...