Skocz do zawartości

Dziwne dźwięk/wibracje


mariuszbrzyzek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam problem. Przy dodawaniu gazu, szczególnie na wysokich obrotach z prawej strony słychać takie brzęczenie... może ktoś zdiagnozuje? Po puszczeniu gazu chwilę słychać i ustaje. Jest bardzo słyszalne na nagraniu. Z góry dziękuję za sugestie i pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam na:

Luźne osłony termiczne na kolektorze wylotowym, katalizatorze.

to że słychać brzęczenie bardziej z prawej strony może oznaczać nie kierunek brzęczenia a to że drzwi z prawej strony są np gorzej spasowane i więcej przepuszczają hałasu (teoria trochę naciągana ale możliwa jak najbardziej)

 

prześledź układ wydechowy dokładnie wątpię by było to związanie z ocieraniem wału o blachę czy wybitymi poduszkami i wibracją silnika/skrzyni.

dźwięk jest dla mnie typowo blaszany

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Niestety u mnie podobnie, może trochę ciszej... Faktycznie to już nie zwracałem uwagi na to aż w zeszłym tygodniu znajomy stwierdził " .. a co to tak brzęczy..." no i znowu to słyszę :unsure:

Dźwięk słyszalny tyko podczas jazdy. Osłony wydechu sprawdzałem, luzów nie wychwyciłem...  

 

Edit: Tak przy okazji głupie pytanie.. czy takie brzęczenie może spowodować "wzbudzenie" czujnika spalania stukowego?  

Edytowane przez Piepka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to tak , ale energicznie nie naciskam :)  Ot takie sobie w miarę normalne przyspieszanie. Przy energicznym to automat mi redukcję robi i wskakuję w obroty powyżej 3k.  Wg mnie dobrze radzisz przyjrzeć się blachom, tylko tej blachy która dzwoni jeszcze nie namierzyłem :) Pozostaje jeszcze opcja durna typu kamyczek/śrubka w drzwiach - ćwiczyłem to w starym legasiu .

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest brzęczenie, w 2 foresterach które oglądałem też były brzęczenia.

Temat więc sam muszę ogarnąć jednak są inne sprawy w moim samochodzie które mają wyższy priorytet

U siebie obstawiam luźne osłony termiczne przy kolektorze wydechowym.

W planach jest owinięcie kolektora do katalizatora bandażem.

Edytowane przez SubaruLPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie wyło łożysko prawego przedniego koła i też było tak że przy dodawaniu gazu wyło a przy odpuszczeniu cichło.  Oczywiście przy gazowaniu na luzie była cisza. 

Osłona termiczna też mi gdzieś tam czasem zadzwoni ale nie mogę zlokalizować, w którym miejscu a i dźwięk jest nieco inny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na świeżo:  dzwoni mi dokładnie  przy 2000-2200 obr i tylko jak silnik ma obciążenie, jak jadę wolno po płaskim albo na postoju to mogę sobie gazować ile dusza zapragnie  i nie zadzwoni ani razu.  No i jak zadzwoni to moc siada :) Czyli chyba sam sobie odpowiedziałem z tym czujnikiem spalania stukowego.   

 

Edit: bzdury piszę z tym czujnikiem, byłem podpiąć komputer w serwisie, żadnych błędów nie ma, a to co dzwoni to wg serwisu któraś z osłon termicznych tłucze. Do wymacania tylko która.

Edytowane przez Piepka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...