Skocz do zawartości

Forester SJ - wyciszenie słupków / podszybia


KubaOBK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Co jakiś czas wracam do tematu wyciszenia budy Forka, głównie okolic przednich słupków / szyby / trójkątów przy lusterkach.

 

Po dwóch latach się już przyzwyczaiłem, ale przy bocznym wietrze robi się naprawdę głośno i jest uciążliwe.

 

Próbowałem coś podziałać z uszczelkami, ale nie dało to rezultatu. Zastanawiam się czy przeklejenie szyby może trochę poprawic to zjawisko? Albo nowy zestaw uszczelek? Auto ma prawie 6 lat, ale uszczelki wyglądają ok, wszstko tam ładnie do siebie pasuje...

 

Szum pojawia się od ok 60 km/h, im szybciej tym głośniej...Wiadomo, kwadratowa buda robi swoje, ale wg mnie nie powinno to tak huczeć:) załączam nagranie, boczny wiatr prędkośc jazdy ok. 90/100, telefon nie oddaje tego w 100%, ale da się słyszec dość głośny, niejednostajny szum wiatru.

 

Z góry dzięki za sugestie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najłatwiej przyzwyczaic się do specyfiki auta z określonego segmentu/półki cenowej. Uważam że od konkurencji w segmencie nie odbiega. Jeśli już poziom wyciszenia bardzo iurytuje to daj Forka do firmy która kompleksowo zajmie sie autkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mechanik napisał:

Według mnie najłatwiej przyzwyczaic się do specyfiki auta z określonego segmentu/półki cenowej. Uważam że od konkurencji w segmencie nie odbiega. Jeśli już poziom wyciszenia bardzo iurytuje to daj Forka do firmy która kompleksowo zajmie sie autkiem.

 Odbiega i to nawet bardzo od Qashqaia z 2008r, który jest conajmniej półkę niżej:)

 

W SJ po lifcie problem juz nie występuje, więc to nie jest specyfika budy, której kształ się nie zmienił, tylko jakiegoś błędu/słabych materiałów/niedokładności w spasowaniu elementów, który pewnie można jakoś wyeliminować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, OBK CVT napisał:

w mnie w my13 syczalo i w serwisie wlozyli igielitowa rurke czy zylke w uszczelke i do konca mialem spokoj

w my18 sa chyba inne materialy i lepszy montaz i na razie bez problemu

 

tapatalked

 

A w która uszczelkę? W ta między buda a drzwiami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kuba ja w swoim Forku wygłuszyłem drzwi i komorę silnika i jest spoko nawet przy 150 km/h i oczywiście jakość dżwięku z radyjka jest spoko.Może ty nie masz mat w drzwiach i ci tak huczy.Moje auto jest sprowadzone z Kanady to też fabrycznie może jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki nie mam, ale przepalony kabel od kosiarki ma podobną grubość:)  i na razie próbuję z tym kablem, wsadzenie w uszczelkę z jednej tylko strony - czyli albo w  drzwiach albo tej na karoserii nie daje żadnej poprawy, ale będę próbował włożyć tu i tu. Trochę może być ciasno i nie wiem, czy to się domknie :) ale jak się poprawi, to przynajmniej będzie wiadomo, że kierunek poszukiwań dobry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mechanik napisał:

Nie rób gruza z takiego zacnego auta ;)

 

Staram się zrobić z gruza zacne auto:biglol:

 

Te uszczelki a ali express to chyba niewiele pomogą, bo hałas jest ewidentnie z okolic słupków...zawsze zostaje kupno nowej uszczelki za worek pieniędzy i nadzieja, że pomoże:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...