Jump to content

Forester SJ - wyciszenie słupków / podszybia

KubaOBK
 Share

Recommended Posts

Cześć!

Co jakiś czas wracam do tematu wyciszenia budy Forka, głównie okolic przednich słupków / szyby / trójkątów przy lusterkach.

Po dwóch latach się już przyzwyczaiłem, ale przy bocznym wietrze robi się naprawdę głośno i jest uciążliwe.

Próbowałem coś podziałać z uszczelkami, ale nie dało to rezultatu. Zastanawiam się czy przeklejenie szyby może trochę poprawic to zjawisko? Albo nowy zestaw uszczelek? Auto ma prawie 6 lat, ale uszczelki wyglądają ok, wszstko tam ładnie do siebie pasuje...

Szum pojawia się od ok 60 km/h, im szybciej tym głośniej...Wiadomo, kwadratowa buda robi swoje, ale wg mnie nie powinno to tak huczeć:) załączam nagranie, boczny wiatr prędkośc jazdy ok. 90/100, telefon nie oddaje tego w 100%, ale da się słyszec dość głośny, niejednostajny szum wiatru.

Z góry dzięki za sugestie!

Według mnie najłatwiej przyzwyczaic się do specyfiki auta z określonego segmentu/półki cenowej. Uważam że od konkurencji w segmencie nie odbiega. Jeśli już poziom wyciszenia bardzo iurytuje to daj Forka do firmy która kompleksowo zajmie sie autkiem.

7 godzin temu, mechanik napisał:

Według mnie najłatwiej przyzwyczaic się do specyfiki auta z określonego segmentu/półki cenowej. Uważam że od konkurencji w segmencie nie odbiega. Jeśli już poziom wyciszenia bardzo iurytuje to daj Forka do firmy która kompleksowo zajmie sie autkiem.

Odbiega i to nawet bardzo od Qashqaia z 2008r, który jest conajmniej półkę niżej:)

W SJ po lifcie problem juz nie występuje, więc to nie jest specyfika budy, której kształ się nie zmienił, tylko jakiegoś błędu/słabych materiałów/niedokładności w spasowaniu elementów, który pewnie można jakoś wyeliminować..

28 minut temu, OBK CVT napisał:

w mnie w my13 syczalo i w serwisie wlozyli igielitowa rurke czy zylke w uszczelke i do konca mialem spokoj

w my18 sa chyba inne materialy i lepszy montaz i na razie bez problemu

tapatalked

A w która uszczelkę? W ta między buda a drzwiami?

• 2 weeks later...

Uszczelki nie mam, ale przepalony kabel od kosiarki ma podobną grubość:)  i na razie próbuję z tym kablem, wsadzenie w uszczelkę z jednej tylko strony - czyli albo w  drzwiach albo tej na karoserii nie daje żadnej poprawy, ale będę próbował włożyć tu i tu. Trochę może być ciasno i nie wiem, czy to się domknie :) ale jak się poprawi, to przynajmniej będzie wiadomo, że kierunek poszukiwań dobry...

4 godziny temu, mechanik napisał:

Nie rób gruza z takiego zacnego auta ;)

Staram się zrobić z gruza zacne auto:biglol:

Te uszczelki a ali express to chyba niewiele pomogą, bo hałas jest ewidentnie z okolic słupków...zawsze zostaje kupno nowej uszczelki za worek pieniędzy i nadzieja, że pomoże:)