Skocz do zawartości

Swap skrzyni forester sf


Michau_

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 

Moja kariera na forum nie jest jakaś imponująca, jestem w posiadaniu już drugiego forka tym razem sturbo. 

Kupiłem serię ze zdrową buda niestety w automacie. Przymierzam się do swapa. Teraz tak:

Wiem koszty, graty itd. Przejrzałem kilka wątków na forum na ten temat raczej każdy odradza. Ja jestem uparty.

Mam całego forka w mt na przekladke. Mechanicznie dla mnie sprawa wyglada prosto gorzej z elektronika. Ktoś robił coś takiego? Jakaś pomoc?

Wiem o zworce od "parka" I mniej więcej co przy kompie zrobic, lecz jeszcze chce dopytać zanim zacznę. Ewentualnie niech ktoś potwierdzi czy mam rację.

  Liczę na gorącą dyskusję!  ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ewemarkam napisał:

Weź pod uwagę że jak Ci wisko padnie to będziesz szukał i tak skrzyni. Bo pewnie jest nierozbieralne.

Skąd taki wniosek? Wiskoza w S-Turbo jest regenerowalna, kosztuje to 500zł, nie trzeba wymieniać całej skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michau_ napisał:

Mam całego forka w mt na przekladke. Mechanicznie dla mnie sprawa wyglada prosto gorzej z elektronika. Ktoś robił coś takiego? Jakaś pomoc?

Wiem o zworce od "parka" I mniej więcej co przy kompie zrobic, lecz jeszcze chce dopytać zanim zacznę. Ewentualnie niech ktoś potwierdzi czy mam rację.

 

 

Ściągnij sobie manuala ze schematami, wbrew pozorom robota nie jest bardzo skomplikowana, a jak masz całe auto to możesz się pobawić w wymianę całej wiązki z ECU i będziesz miał wszystko jak w oryginale bez rzeźbienia w kabelkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd taki wniosek? Wiskoza w S-Turbo jest regenerowalna, kosztuje to 500zł, nie trzeba wymieniać całej skrzyni.
A wniosek stąd że, ktoś tu na forum wspominał o tym że starszych nie da się regenerować bo jest nierozbieralna. Jeśli w każdym S-turbo, nawet przed liftem siedzi taka zamykana seggerem to ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. miałem teraz o to pytać czy jest nowsza czy starsza. Ale to można zobaczyć po oznaczeniu skrzyni. Ale z tego co kolega pisze:

5 godzin temu, Michau_ napisał:

jestem w posiadaniu już drugiego forka tym razem sturbo

Dawca organów to nie s-turbo.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ewemarkam napisał:

Ok. miałem teraz o to pytać czy jest nowsza czy starsza. Ale to można zobaczyć po oznaczeniu skrzyni. Ale z tego co kolega pisze:

Dawca organów to nie s-turbo.

Nie napisał jaką wersję auta ma w manualu na dawcę, a nawet jeśli jest to wolnossący forester sprzed lipca 1998, bo tylko w nich jest wisko phase 1, to i tak w nim siedzi skrzynia z reduktorem, która się do S-Turbo nie nadaje bo jest za słaba. Z czego kolega chyba sobie zdaje sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Michau_ napisał:

Rozmawialem z gościem ktory przerobil wiele subaru. Skrzynia z ssaka. Mowi ze wytrzyma, dosisk z xt ze sprzeglem lub z wrx-a. 

Jeśli ktos na forum ma moze manuala(schemat) kabelkow bede wdzięczny 

No to powodzenia :-) Dodatkowo potrzebujesz jeszcze koło zamachowe bo w wolnossaku jest inne, i pamiętaj żeby dobrać właściwe sprzęgło, musi być sprzed 2005 bo potem było inne i nie będzie pasować. Skrzynia 753 czy 754? Bo jak 753 to jeszcze musisz przerobić mocowanie rozrusznika bo też jest inne. Schematy znajdziesz w google :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skwaro napisał:

No to powodzenia :-) Dodatkowo potrzebujesz jeszcze koło zamachowe bo w wolnossaku jest inne, i pamiętaj żeby dobrać właściwe sprzęgło, musi być sprzed 2005 bo potem było inne i nie będzie pasować. Skrzynia 753 czy 754? Bo jak 753 to jeszcze musisz przerobić mocowanie rozrusznika bo też jest inne. Schematy znajdziesz w google :-)

Czym sie rozni kolo zamacjowe?

Edytowane przez Michau_
Zobaczymy jeszcze czy sprzęgło będzie pchane czy ciągniete zalezy od pieniążków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...