Jump to content

2.5 XT typowe bolączki

Recommended Posts

6 godzin temu, Runner napisał:

Warto zauważyć, że większość wspomnianych bolączek dotyczy Forestera bez względu na wersję silnikową, bo przerabiałem je w pancernym SG 2,0 SOHC. Także, że wciąganie oleju u Ciebie na akceptowalnym poziomie, przy tym przebiegu dotyczy silnika po wymianie UPG, z tego co mi świta? 

Tak, UPG to najbardziej typowa bolączka, ale nie chciałem już się powtarzać :) 
Profilaktycznie wymieniłem u siebie przy okazji jak mi puściła chłodnica (~130k km), nie było pewności czy to nie była wina UPG, a testy co2 nie dawały jednoznacznej odpowiedzi - od tamtej pory już śpię spokojniej...  przejechałem kolejne 100 tyś.

Co do spalania oleju i ewentualnego remontu z tego powodu - o ile to są jakieś racjnonalne ubytki: trzeba sobie porównać koszt tych dodatkowych paru litrów oleju na rok vs. koszt remontu silnika :D 

9 godzin temu, marhof napisał:

Co do spalania oleju i ewentualnego remontu z tego powodu - o ile to są jakieś racjnonalne ubytki: trzeba sobie porównać koszt tych dodatkowych paru litrów oleju na rok vs. koszt remontu silnika :D 

ja właśnie tak kalkuluję i narazie wychodzi mi , że lepiej kupic bańkę oleju i niech stoi :P

Godzinę temu, Artur Wróbel napisał:

ja właśnie tak kalkuluję i narazie wychodzi mi , że lepiej kupic bańkę oleju i niech stoi :P

Identycznie kalkuluję i też bańkę oleju wożę ze sobą ;) u mnie co prawda 2.0XT i ok 250 ml na 1 000 km.

Z tym zużyciem oleju to jednak bardzo różnie jest. Mój forek 2.5 XT przebieg 230 tys.km po UPG ale jeszcze przed remontem na dystansie 8095km (Zamość-Gruzja-Zamość, Subariada) zadowolił się 800 ml oleju, a nie miał lekko. Samych dojazdówek było ok 6400km głównie po autostradach i niejednokrotnie w temp powyżej 35 stopni.

oleju najwięcej się "spala" podczas krótkich dojazdów, do pracy powiedzmy, zanim silnik się nagrzeje itp. Nic dziwnego ze w trasie spalił mniej :) Norma :) 

• 2 weeks later...
oleju najwięcej się "spala" podczas krótkich dojazdów, do pracy powiedzmy, zanim silnik się nagrzeje itp. Nic dziwnego ze w trasie spalił mniej Norma  
Oleju najwięcej spala, jak się jedzie po autostradzie 160 i więcej ;) oczywiście niemieckiej autostradzie ;)

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka