Skocz do zawartości

2.5 XT typowe bolączki


Karenz

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Runner napisał:

 

Warto zauważyć, że większość wspomnianych bolączek dotyczy Forestera bez względu na wersję silnikową, bo przerabiałem je w pancernym SG 2,0 SOHC. Także, że wciąganie oleju u Ciebie na akceptowalnym poziomie, przy tym przebiegu dotyczy silnika po wymianie UPG, z tego co mi świta? 

 

Tak, UPG to najbardziej typowa bolączka, ale nie chciałem już się powtarzać :) 
Profilaktycznie wymieniłem u siebie przy okazji jak mi puściła chłodnica (~130k km), nie było pewności czy to nie była wina UPG, a testy co2 nie dawały jednoznacznej odpowiedzi - od tamtej pory już śpię spokojniej...  przejechałem kolejne 100 tyś.

 

Co do spalania oleju i ewentualnego remontu z tego powodu - o ile to są jakieś racjnonalne ubytki: trzeba sobie porównać koszt tych dodatkowych paru litrów oleju na rok vs. koszt remontu silnika :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marhof napisał:

 

Co do spalania oleju i ewentualnego remontu z tego powodu - o ile to są jakieś racjnonalne ubytki: trzeba sobie porównać koszt tych dodatkowych paru litrów oleju na rok vs. koszt remontu silnika :D 

 

ja właśnie tak kalkuluję i narazie wychodzi mi , że lepiej kupic bańkę oleju i niech stoi :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zużyciem oleju to jednak bardzo różnie jest. Mój forek 2.5 XT przebieg 230 tys.km po UPG ale jeszcze przed remontem na dystansie 8095km (Zamość-Gruzja-Zamość, Subariada) zadowolił się 800 ml oleju, a nie miał lekko. Samych dojazdówek było ok 6400km głównie po autostradach i niejednokrotnie w temp powyżej 35 stopni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
oleju najwięcej się "spala" podczas krótkich dojazdów, do pracy powiedzmy, zanim silnik się nagrzeje itp. Nic dziwnego ze w trasie spalił mniej Norma  
Oleju najwięcej spala, jak się jedzie po autostradzie 160 i więcej ;) oczywiście niemieckiej autostradzie ;)

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...