Jump to content

Kody błędów

wro4
 Share

Recommended Posts

Witam. Byłem dziś u mechanika z wymianą oleju i przy okazji podpiął mi komputer ( pali się check engine i cruise) wyskoczyły błędy b1100 oraz u1221, magik stwierdził, że do wymiany jest czujnik wału korbowego. Po spuszczeniu starego oleju powiedział jeszcze, że do oleju dostaje się benzyna. Co o tym myślicie? Dodam jeszcze, że z samochodem nic złego się nie dzieje, nie odczuwam spadku mocy, szarpnięć itp. Z góry dziękuję za wszystkie sugestie i pomysły. Pozdrawiam

Jeżeli samochód jeździ na krótkich trasach, rzadko pracuje w optymalnej temperaturze, a do tego ktoś jeździ delikatnie, to może prowadzić do tego, że w oleju jest wyczuwalny zapach benzyny. 

Oczywiście mogą być też inne, mniej przyjemne przyczyny takiego stanu rzeczy 

W dniu 12.09.2019 o 14:33, wro4 napisał:

wyskoczyły błędy b1100 oraz u1221, magik stwierdził, że do wymiany jest czujnik wału korbowego.

masz błędy związane z komunikacją pomiędzy modułami, sprawdź zasilania i masy modułów i żyły komunikacyjne pomiędzy modułami. 

2 godziny temu, wro4 napisał:

Mógłbyś powiedzieć coś więcej na ten temat, bo jestem zielony a mechanik chce mi wymieniać czujnik położenia wału korbowego. Dzięki

podjedz do mechanika, który ma pojęcie odnośnie elektroniki w samochodzie.

W dniu 16.09.2019 o 19:23, wro4 napisał:

Byłem dzisiaj u elektryka i też twierdzi, że to czujnik położenia wału korbowego ale na 100 % nie jest pewny

sam tak z siebie stwierdził, czy Ty go na taką "diagnozę" naprowadziłeś?

oczywiście świece i kable już wymienione?