Jump to content

płaszczyzna kolumny kierownicy w XV 2018

Recommended Posts

Dzień dobry. 

W moim xv 2018, 2.0i, zauważyłem, że płaszczyzna kolumny kierownicy nie jest równoległa do osi pojazdu. Kierownica jest nieco przesunięta w lewo.

Widać to, zarówno porównując środek klaksonu ze środkiem wyświetlacza, jak i porównując szerokość szpar pomiędzy obudową kolumny kierownicy (element, który rusza się w górę i w dół przy regulacji) a elementami stałymi deski rozdzielczej po prawej i lewej stronie. 

Czy to położenie normalne? Czy można to jakoś wyregulować? 
Pozdrawiam.

Jan 

W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie podjechanie do ASO Subaru. Na pewno organoleptyczne sprawdzenie będzie dużo lepsze niż rozważania teoretyczne.

Ponadto zawsze będzie można porównać opisywane powyżej zagadnienie z innym samochodem :) 

• Upvote 1
  • 4 months later...

Po wizycie w salonie i obejrzeniu bliźniaka: okazuje się, że wszystkie tak mają. Podobno Forki też (nie wiem, nie miałem). Dziwi mnie to, bo pamiętam to ostatnio z saaba 900 NG z 1994, a po nim miałem już parę różnych wózków i tematu nie było. Nie wiem, jak dla innych, ale dla mnie na dłuższej trasie, autostrada, to wyczuwalne. Prawa ręka jest odczuwalnie bliżej od lewej.