Jump to content
Aneczka2205

Wymiana uszczelki pod głowicą

Recommended Posts

A w jaki sposób stukowiec mógł wpłynąć na zużycie się panewki i całej reszty?

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Która panewka? chyba nie pisałeś , mi się obrócila na 6 cylindrze,

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

czujnik stukowego spalania nie miał wpływu na całą resztę  , napisałem że miał wpływ na zużycie panewki korbowodowej 

a właśnie chyba na 6 cylindrze

będę u mechanika w poniedziałek to dopytam może jeszcze ją ma to zrobię fotkę 

Edited by Jaro_O

a mechanik wytłumaczył w jaki sposób czujnik spalania stukowego dokonał takiego wytarcia się panwek?

przyczynił się nie dokonał 

odpowiada za kąt wyprzedzenia zapłonu, uszkodzenie czujnika doprowadza do spalania stukowego co w bezpośredni sposób nadmiernie obciąża panewki, 

a ciekawe jest to że panewki w wersji 3,6 są o 2 mm węższe od montowanych w modelu 3.0 , co przy osiąganej wyższej mocy jest nielogiczne 

9 minut temu, Jaro_O napisał:

odpowiada za kąt wyprzedzenia zapłonu, uszkodzenie czujnika doprowadza do spalania stukowego co w bezpośredni sposób nadmiernie obciąża panewki, 

a miałeś problem z czujnikiem? czułeś/słuszałeś że zachodzi spalanie stukowe i ECU nie dokonuje korekty wyprzedzenia zapłonu do momentu aż spalanie stukowe zaniknie?

24 minuty temu, lutek34 napisał:

a miałeś problem z czujnikiem? czułeś/słuszałeś że zachodzi spalanie stukowe i ECU nie dokonuje korekty wyprzedzenia zapłonu do momentu aż spalanie stukowe zaniknie?

i oczywiście tylko jeśli ECU nie ma poprawnego sygnału od czujnika to co,

nie jestem mechanikiem i specjalnie nie nasłuchuję jak pracuje silnik czy spala stukowo czy nie, odpala i  pracuje równo to mnie nie niepokoi wsiadam i pojechał

a tu taka sytuacja, zapalała się kombinacja 3-kontrolek ale przy odczytach z komputera nie wychodziła awaria czujnika

8 minut temu, Jaro_O napisał:

i oczywiście tylko jeśli ECU nie ma poprawnego sygnału od czujnika to co,

To ECU prędzej czy póżniej by to wychwycił, np korelując różnice w wyprzedzeniu zapłonu pomiędzy bankiem 1 i 2. Poza tym spadek mocy itd.

Ale zostawmy to, zniszczenie się dokonało. Teraz tylko upewnij się że cała magistrala olejowa jest drożna, zalewasz olej odpowiadający specyfikacji producenta i jest odpowiednio często wymieniany.

silnik i wszystkie jego elementy były oczyszczone, rozebrany na części pierwsze i ponownie złożony , odpalony przejechał około 300 km.

na razie bez zastrzeżeń , cicha fajna praca, oby tak dalej

Jaro mam pytanie odnośnie zakładu który Ci to naprawiał i czy jest warty polecenia? Mieszkam w Lublinie i zauważyłem że mam problemy z uszczelką. We wtorek jadę do ASO na kraśnicką. Potem chcę go gdześ odstawić do naprawy. Może masz jakiegoś dobrego mechanika w Lublinie?

robię  u mechanika ,kawałek za Piaskami

dzięki za odpowiedż. Odstawię chyba do tych co zawsze bo Piaski to kawałek drogi. Myślałem że to jakiś wyspecjalizowany w tych autach.

6 godzin temu, Mebstyl napisał:

i zauważyłem że mam problemy z uszczelką.

a co dokładnie zauważyłeś?