Jump to content

kupno imprezy 2.0 nie turbo

cypis
 Share

Recommended Posts

wiec jestem nowy i nie lapie sie na waszym forum do konca nie znalazlem watku pod tytulem kupujemy autko (tylko o sti wrx) ja jestem zainteresowany zwyczajna impreza 2.0 po 98 roku dodam w tematyce subaru i silnika boxer i 4x4 jestem zielony (wczesniej tylko betki byty)

na co trzeba zwrucic uwage przy kupnie jak sprawdzic motor i sprawnosc napedu i jakies bardzo szczegulne usterki dla tego modelu jak ktos moze podac spalanie nie interesuje mnie ceny czesci tez mysle ze graja drogoplanowa role.

poprostu chce kupic zdrowy egzemplaz bo nie mam czasu na serisy .....

za wszelki info bede wdzieczny !!

ps do moda jak istnieje taki temat doklej moj albo wklej linka bede wdzieczny za to

cypis, w sumie to kupujesz jak kazde inne auto.Nie jest to GT,WRX czy STI wiec ryzyko ze bylo katowane znacznie spada.Motor jak kazdy inny czasem ma wycieki czasem nie lubi sie lac z pompy wspomagania i maglownicy , ta druga tez lubi postukiwac.Warto sprawdzic napedy czy nic nie wyje stuka chrobocze np jadac po po bardzo malym rondzie lub robiac to samo na parkingu.

czyli sprawdzamy jak kazdy tradycyjny dyfer wiem jak tylni naped sprawdzic ale nie wiem jak np dyfer posredni oprocz wspomy cos szczegulnego sie sypie ?

moze ktos z forum chce sie bozbyc w czercu kupie z checia kobiaka bo to tego czasu za granica:(( aha i jak ma sie lpg nie sekwencyjen widzialem 2 auta z tym (wole sam zalozyc) jezdzi to jakos czy wogole darowac i sekwencja

aha czy byly jakies roznice oprocz deski miedzy wersja 98 a 97??

aha i jak ma sie lpg nie sekwencyjen widzialem 2 auta z tym (wole sam zalozyc) jezdzi to jakos czy wogole darowac i sekwencja

daruj sobie, dołóż 700 pln i włóż choćby najtańszą sekwencję

aha czy byly jakies roznice oprocz deski miedzy wersja 98 a 97??

z tego co kojarzę to raczej nie. poważna zmiana była dopiero w 99 roku (silnik 2.0 ma większą moc). aha no i jakoś na początku 97 roku zrobili delikatny face lifting przodu czyli możesz trafić na rocznik 97 z innym przodem niż 98 (lampy i maska)*

*jak gadam bzdury to mnie poprawcie :-)

• 3 months later...

wiec juz nabylem 97 kombial w nowej lampie i starej desce:PP i automacie 2 wlasciciel cena ..... 10.800 ze wszystkim wyszedl 118yus przebieg chyba warto bylo :))

sprowadzany??

Jak tak, to licznik krecony zapewne :/

Szkoda, ze nie zauwazylem watku wczesniej - doradzil bym cos bo tez kupowalem impreze sprzed 2000.

Cena troche podejrzana szczerze mowiac - z tego co widzialem w DE imprezy z tego rocznika chodza po 3000-4000 E.

Nie to, ze Cie jakos chce dobic, ale sprawdz dobrze samochod, bo naprawde moze byc impreza skladana z dwoch - slyszalem juz o takich przypadkach - a dla bezpieczenstwa nie jest to komfortowa sytuacja :(

BTW: oczywiscie gratuluje zakupu - zobaczysz jak taki wolnossak potrafi ladnie jechac

wiec autko 8miesiecy temu przyjechalo do pl odkupione od rodziny lekarskiej i jezdzila nim kobieta maz foresterem :PP powod sprzedazy ....okazyjne przejecie lizingu na pol roczna impreze 1,5w autko zmieniony rozrzad oleje mobil (nie w skrzyni) autko jak wyjechalo z fabryki tak jest u mnie nawet stalowki orginalne a sprzedlali tak tanio bo autko stalo teraz na zewnatrz nie miescily sie 3 na podjezdzie nawet nie myli silnika i podwozi jak sprzedawali ublocone brudne pod spodem ale sladu oleju nie widac pelna dokumentacja z niemiec gdzie gdzie bylo kupione od prywatnej osoby

no cena moim zdaniem troche niska jak na 97 r... no ale cóż wszystko jest możliwe. Ja nabyłem Imprezke też w kombiaczku 2.0 bez turbinki, 2000 r czyli koniec produkcji. A jeździł ją jakiś niemiec urodzony w 1930 r... i po samym wyglądzie samochodu, silnika, zawieszenia widać że samochód chyba nigdy nie widział na oczy do jakiej jazdy jest stworzony :grin: ogólnie stan jest perfekt. Co do lpg to jeśli założy się instalacje u fachowca co zakłada gaz do Subaru obojętnie czy turbo czy nie to nie będzie żadnej różnicy w jeździe a połowa kasy za wache zostanie w kieszeni :smile:

Po prostu lenistwo, nieznajomość języka i wiara w cud. Generalnie samochody (prawie wszystkie) są w Polsce tańsze niż w Niemczech - ciekawe czemu? A no dlatego że są kupowane zajeżdzone wraki lub rozbitki a następnie są poddawane reanimacji i liftowaniu licznika po czym są popychane frajerom którzy się cieszą że zdobyli autko za okazyjną cenę. Ciekawe czemu 90% autek na polskich giełdach (Allegro, gratka itd) to furki bezwypadkowe a w Niemczech bezwypadkowych jest co najwyżej 5-10%. Po prostu cud. Nasi kierowcy najlepsi na świecie, drogi w super stanie i najbezpieczniejszy kraj. Nic tylko jeździć. Nie dajcie się robić w konia. :lol:

nie przesadzaj ze 10% zobacz chocby mobile.de a gebelsy czasem pisza jak auto ma polamany zderzak czy wgniecenie na drzwiach ze auto po wypadku tak na wszelki wypadek zeby ktos ich potem nie scigal po sadach .....mamy rozne pojecia dzwona :PP hehehh mozna i tu i tam kupic tanio np ....moja poprzednie bmw znalezione na na mobile 2 wlasciciel zjecia zrobione telfone vga wystaawiala kobiet nie majaca pojecia bo autko dostala od ojca (1 wlasciciela ur 1935 ona 1950) opis jak by nie zalezalo na sprzedarzy ... maska wgbieciona szyba peknieta wydech hamulce itp dp zrobienia , ale przebieg 70tys zaryzykowalem i pojechalem moze na czesci albo dla motoru bo chciala 350euro na miejscu co sie okazalao ....patrze na e30 m3!!!!!!i tak kupilem m3 3 tyg remontu (auto w sumie bylo tylko bardzo zapuszczone bo 1,5 roku psy na pola nim wozili!!!!tylko) teraz auto sprzedlame za 25tys zl !!

okazje jak widac sie trafiaja:)))

aflinta, a co, nie da się? :mrgreen:

wystaawiala kobiet nie majaca pojecia bo autko dostala od ojca (1 wlasciciela ur 1935 ona 1950)

To są historie spotykane tak często, że aż przerażająco często. Możnaby wręcz podejrzewać, że w Niemczech sami starsi panowie jeżdżą :mrgreen:

Mówimy o dwóch sprawach . STI czy WRX jeżdzonego przez dziadzia to nigdzie się nie kupi ale na zachodzie można kupić normalną niezajeżdzoną imprezę 90 - 125 PS. Od dziadzia to można dostać Forysia lub Legacy a górna półka czyli WRX , STI czy jakies inne wozy uturbione mozna dostać z pierwszej ręki, jeżdzone po dobrych drogach, serwisowane itd a nie zajechane trupki z kraju które sa po dojechaniu ich przez kierowników którzy sprowadzili wozy a teraz pchają je frajerom. Niestety jesteśmy jeszcze zbyt biedni aby takie furki kupować w salonach. W kraju to mozna ewentualnie szukać tylko dobrego salonowca a reszta to szkoda gadać. :roll:

no przesadzilem z rokiem bo nie pamietam dokladnie 1950 ktorys i 1930ktorys myslice ze daty wlascicieli bede pamietal az taki zboczony nie jestem:PPP w kazdym razie faktem jest ze za 400euro kupilem M3 :)) na ktorym jak go po podajrze 2,5 roku sprzedawalem -koszta remontu (korozj troche gdzie byl poobdzierany hamulce zawiasy itp) to zarobilem na aucie z 15tys zl zdarza sie .....choc np kolezanka kupila starletke od 1 wlasciciela co sie okazalo auto palili jak 2 sow tzn l1l oleju 1l benzyny :PPPhehe

a swoja droga mozna spotkac spokojnie imprezy 1,6 1,8 czy 2.0 z 2000roku z przebiegami np 30tys km ale ceny tez od 5-6 tys euro ....zreggoly co widzialem auta mialy 1lub 2 wlascicieli byly serwisowane i slorzyly jako zwyczajne nudne japonskie kombi z dobra trakcja czesto tak jak wyjechaly z fabryki tak zostaja sprzedawan bez udziwnien itp

ps polecam poprzegladac strony salonow subaru w eu mozna dostac fajne urzywki i nawet z 3miesiace gwarancji na auto itp !!! ma sie pewnosc ze je sprawdzili dokladnie tylko ceny troche wysze maja od gieudowych ale ujdzie ...

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...