Jump to content

Recommended Posts

39 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Mi W FXT przy 45.000 wymieniono i klocki i tarcze.

Subiektywne.. W moim FXT - 92kk do wymiany (myślę że wiosną) są tylko tylne klocki.:)

• Upvote 1

1 godzinę temu, aflinta napisał:

Czy przypadkiem Q50 nie używa silnika elektrycznego do hamowania i odzyskiwania energii?

Jeżdżąc po mieście pewnie tak ;) ale FXT w przeciwieństwie do Q50 systematycznie nie zalicza hamowań ze 180 do 90. A tutaj już nie sadze, aby to odzyskiwanie miało aż taki wpływ.

Edited by Czarne_Koronkowe
  • Upvote 1

W dniu 13.09.2019 o 19:08, kokos napisał:

Problem w tym, że zdarza się że benzyna 98 długo leżakuje w zbiornikach na stacjach benzynowych ze względu na małą sprzedaż, a z paliwem jest inaczej niż z winem....

Ostatnio tankując na stacji, która była przy lokalnej niezbyt mocno uczęszczanej drodze zapytałem pracownika ile sprzedaje się benzyny 98 w porównaniu do 95 i powiedział mi, że wydaje mu się, ze tak "pół na pół". Kilka dni później zapytałem o to samo na "mojej" stacji, na której jest raczej bardzo duży ruch i sprzedawca mi powiedział, że 'dużo". Gdy go zapytałem czy "pół na pół"? Powiedział, że "może nie aż tyle" ale z roku na rok coraz więcej. Powiedział, że im więcej nowych aut się pojawia na rynku, tym częściej tankują 98 i to przeróżnych marek.

• Upvote 1

W dniu 13.09.2019 o 19:08, kokos napisał:

Problem w tym, że zdarza się że benzyna 98 długo leżakuje w zbiornikach na stacjach benzynowych ze względu na małą sprzedaż, a z paliwem jest inaczej niż z winem....

Leżakowanie paliwa odbija się negatywnie, ale przede wszystkim na oleju napędowym. Benzyna może sobie "leżeć" nawet dwa lata, bez odczuwalmych skutków ubocznych.

Moje doswiadczenia z tankowania w Polsce sa takie, ze bezwzgledu na to co bym nie lal (95 i 98) i na jakiej stacji bym nie lal to polskie paliwo odstaje znaczaco jakosciowo od paliwa, na ktorym jezdze w Norwegii na codzien (najzwyklejsza 95).

Takie same doswiadczenia ma z olejem napedowym. Po kazdym tankowaniu w Polsce zuzycie paliwa idzie 10-15% w gore. Ostatnio po zatankowaniu na Lotosie, czy tez Orlenie na autostradzie przy predkosci 140 km/h (jazda na tempomacie) mialem zuzycie paliwa 12 l/100 km, po zatankowaniu w Niemczech wrocilo do 9.5 l/100km. 

Jeśli to co napisał Gregoius się sprawdza to niestety ale nie świadczy to dobrze o naszych paliwach.. Aż trudno z tym dyskutować.

I pozostanie tylko to co pisał Raju - V-Power 100..

Edited by Dzik44

Spalanie może rosnąć, bo styl jazdy w Polsce znaczaco odbiega od tego w Norwegii... 

9 minut temu, kamilgt napisał:

Spalanie może rosnąć, bo styl jazdy w Polsce znaczaco odbiega od tego w Norwegii... 

Tyle że nie na tempomacie i autostradzie..

Edited by Dzik44

szkoda że Orlen sprzedaje w Niemczech swoje paliwo ....

Edited by Karenz

Zakładam że nie tylko Orlen tam sprzedaje.., i większość pochodzi jednak z zachodnich rafinerii.

41 minut temu, Karenz napisał:

szkoda że Orlen sprzedaje w Niemczech swoje paliwo ....

orlen ma stacje pod nazwa star i wlasnym logo sie nie chwali

super, super e10 i super plus dostarcza shell, diesla nie wiem kto

tapatalked