Jump to content
przemo_pl

Outback 18MY 2.5 NA - nieobowiązkowy przegląd olejowy przy 5000km

Recommended Posts

W salonie Subaru doradzili mi przegląd z wymianą oleju przy 5000 km (wg. książki serwisowej jest obowiązkowy dla silnika H6, którego w Polsce chyba nie uświadczysz ale dla H4 nie jest wymagany). Czy to standardowa praktyka? Czy ktoś też tak wymieniał olej przy 5k km? Jasne, rozumiem jakie korzyści niesie ze sobą wymiana oleju, szczególnie, że planuję trochę tym autem pojeździć ale przy 15k km będę miał "standardowy" przegląd, gdzie też wymienią olej. Już nawet nie wspominam poprzedniego auta z VAG, gdzie przeglądy były przy 30 / 60 / 90k km i auto do tych 90k dojechało bez żadnych problemów ale myślałem, że wymiana co 15k to i tak zbytek łask :D

Ja bym wymienił, zwłaszcza jeśli nie robiłeś tego wcześniej, na oleju nie warto oszczędzać.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Ja wymienilem po 3k albo 4k, zgodnie z tym co ASO zalecilo. Po tym jak skonczyl sie ten magiczny okres dotarcia :)

56 minut temu, przemo_pl napisał:

Czy ktoś też tak wymieniał olej przy 5k km?

Wpisz w google frazę "docieranie silnika" i sam podejmij decyzję.

ja w swoim forku wymieniam olej co 7,5k km :)

2 godziny temu, przemo_pl napisał:

Już nawet nie wspominam poprzedniego auta z VAG, gdzie przeglądy były przy 30 / 60 / 90k km i auto do tych 90k dojechało bez żadnych problemów ale myślałem, że wymiana co 15k to i tak zbytek łask :D

Jeśli planujesz sprzedać auto z przebiegiem 90k lub 100k to rób jak w książce piszą i niczym się nie przejmuj. ;)

Częściej wymieniają olej osoby chcące użytkować auta długie lata po gwarancji. 

Edited by Michał W.
  • Like 1

@przemo_pl wymień i będziesz miał spokój :) Przy docieraniu silnika najwięcej powstaje opiłków metalu, więc należy je zlać z pierwszym olejem i potem zalać docelowym. Możesz nawet o tym nie wiedzieć, ale prawdopodobnie na pierwszy olej masz w silniku bardziej lepki niż ten, który zostanie wlany.

Dzwoniłem do Mitcaru (bo tam mam najbliżej) i w sumie potwierdzili, że oni również zalecają ten olej zmienić. Koszt jest żaden (w serwisie powiedzieli, że wyjdzie ok 600zl brutto), więc chyba zorganizuję sobie kiedyś tą godzinę-dwie i podjadę :)

54 minuty temu, Michał W. napisał:

Jeśli planujesz sprzedać auto z przebiegiem 90k lub 100k to rób jak w książce piszą i niczym się nie przejmuj. ;)

Częściej wymieniają olej osoby chcące użytkować auta długie lata po gwarancji. 

Tak jak pisałem wyżej - planuję trochę pojeździć tym autem, dlatego zrobię to tak jak należy :)

7 minut temu, przemo_pl napisał:

Dzwoniłem do Mitcaru (bo tam mam najbliżej) i w sumie potwierdzili, że oni również zalecają ten olej zmienić. Koszt jest żaden (w serwisie powiedzieli, że wyjdzie ok 600zl brutto), więc chyba zorganizuję sobie kiedyś tą godzinę-dwie i podjadę :)

Tak jak pisałem wyżej - planuję trochę pojeździć tym autem, dlatego zrobię to tak jak należy :)

Ja osobiscie zamieniłem Mitcar na ASO Koper (za zmiane oleju w Forku SJ XT place kolo 400 zł) - maja tęż zniżke na Karte Klubową jeśli masz :)

27 minut temu, _akir_ napisał:

maja tęż zniżke na Karte Klubową jeśli masz :)

Właśnie równolegle doczytałem że Mitcar nie ma żniżki. Niewiele dalej a będzie taniej :)

w Mitcarze byłem na 1szym serwisie i nie mam z tej wizyty pozytywnych wrażeń dlatego przenioslem sie do Kopra (może nie jest idealny ale chłopaki spełniaja moje oczekiwania w 100%)

• Thanks 1

Również polecam Kopra.

• Thanks 1

Ja nie sugerowałbym się Niemiecką technologią. popatrz sobie na manualne np od Amerykańskich samochodów, mamy tam częste wymiany a silniki słusznych pojemności,przy silnikach np V8 ostatnia para tłoków mocno się dogrzewa.

Lepiej zmienić olej wcześniej. chodzi o zanieczyszczenia drobinki metalu lepiej by one nie pływały w oleju, żaden filer nie filtruje w 100 procentach a filter jest za pompą olejową, jej nie służy gruz.

W dniu 26.08.2019 o 11:23, _akir_ napisał:

Ja osobiscie zamieniłem Mitcar na ASO Koper (za zmiane oleju w Forku SJ XT place kolo 400 zł) - maja tęż zniżke na Karte Klubową jeśli masz :)

A jak uzyskac karte klubowa? Jezdze do Kopra (chyba tak sie to odmienia) mimo, ze Mitcar mam po drodze. Serwis Subaru tani nie jest niestety...

6 stów za wymiane oleju? w audi za tyle mialem przeglad caly z wymiana oleju i filtrami

5 minut temu, franek-b napisał:

A jak uzyskac karte klubowa? Jezdze do Kopra (chyba tak sie to odmienia) mimo, ze Mitcar mam po drodze. Serwis Subaru tani nie jest niestety...

6 stów za wymiane oleju? w audi za tyle mialem przeglad caly z wymiana oleju i filtrami

http://www.klub.subaru.pl/

6 godzin temu, franek-b napisał:

600 zł za serwis? W ASO? Ja w Seacie płaciłem ok 350EUR (1200zl) a ostatni przegląd już w Polsce z olejem w dyfrach wyszedł 1600zl.

Karta już zamówiona, zwraca się po pierwszym przeglądzie :D

2 godziny temu, przemo_pl napisał:

600 zł za serwis? W ASO? Ja w Seacie płaciłem ok 350EUR (1200zl) a ostatni przegląd już w Polsce z olejem w dyfrach wyszedł 1600zl.

Karta już zamówiona, zwraca się po pierwszym przeglądzie :D

600 za wymianę oleju po 3000-4000 km. Pełny przegląd kosztuje więcej, z pewnością ponad 1000. ;)

26 minut temu, Michał W. napisał:

600 za wymianę oleju po 3000-4000 km. Pełny przegląd kosztuje więcej, z pewnością ponad 1000. ;)

mowisz o wymianie oleju w ASO Subaru ?

59 minut temu, Michał W. napisał:

tutaj akurat niedowierzałem w ceny przeglądów w Audi :D Z tego co pamiętam, to mówili właśnie, że powyżej 1000zł wychodzi "właściwy" przegląd w ASO Subaru i nawet porównałem to do ASO Seata, które też kosztuje podobnie

Godzinę temu, _akir_ napisał:

mowisz o wymianie oleju w ASO Subaru ?

Tak. Cenę 600 podał ktoś wcześniej na forum, ja we Wrocławiu z kartą klubową płaciłem około 480 złotych o ile dobrze pamiętam za olej z wymianą a pełny przegląd np. po 15 tyś. km kosztuje z pewnością powyżej 1000. W moim Foresterze zbliżam się do 13 tyś. przebiegu więc niebawem się przekonam ile kosztuje. :)

29 minut temu, przemo_pl napisał:

tutaj akurat niedowierzałem w ceny przeglądów w Audi :D Z tego co pamiętam, to mówili właśnie, że powyżej 1000zł wychodzi "właściwy" przegląd w ASO Subaru i nawet porównałem to do ASO Seata, które też kosztuje podobnie

Właściwy przegląd przy Outbacku MY12 płaciłem ponad 1000 a co 60 tyś. km przebiegu był duży przegląd i kosztował około 1500 ale nie mam pamięci do liczb więc lepiej sobie poszukaj na stronach Subaru - jest tam orientacyjny cennik. 

Edited by Michał W.

Ja we Wrocławiu przy wymianie samego oleju i filtru po ok. 4Kkm już ze zniżką klubową zapłaciłem niecałe 550 zł.

Przegląd właściwy na 15K robiłem z początkiem sierpnia już w ASO w Jeleniej Górze, bo akurat byłem w okolicy.

Koszt - 1100 zł.

Pytanie mam czy pod hasłem "20% zniżka na usługi serwisowe w autoryzowanych serwisach Subaru uczestniczących w programie Klubu Subaru" kryją się wszystkie czynności serwisowe czy jakieś wybrane np. przeglądy ?   Jeżeli np. wymieniam opony w ASO to będę miał zniżkę czy nie. Ktoś wie?