Skocz do zawartości

Outback 18MY 2.5 NA - nieobowiązkowy przegląd olejowy przy 5000km


przemo_pl

Rekomendowane odpowiedzi

W salonie Subaru doradzili mi przegląd z wymianą oleju przy 5000 km (wg. książki serwisowej jest obowiązkowy dla silnika H6, którego w Polsce chyba nie uświadczysz ale dla H4 nie jest wymagany). Czy to standardowa praktyka? Czy ktoś też tak wymieniał olej przy 5k km? Jasne, rozumiem jakie korzyści niesie ze sobą wymiana oleju, szczególnie, że planuję trochę tym autem pojeździć ale przy 15k km będę miał "standardowy" przegląd, gdzie też wymienią olej. Już nawet nie wspominam poprzedniego auta z VAG, gdzie przeglądy były przy 30 / 60 / 90k km i auto do tych 90k dojechało bez żadnych problemów ale myślałem, że wymiana co 15k to i tak zbytek łask :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemo_pl napisał:

Już nawet nie wspominam poprzedniego auta z VAG, gdzie przeglądy były przy 30 / 60 / 90k km i auto do tych 90k dojechało bez żadnych problemów ale myślałem, że wymiana co 15k to i tak zbytek łask :D

Jeśli planujesz sprzedać auto z przebiegiem 90k lub 100k to rób jak w książce piszą i niczym się nie przejmuj. ;)

Częściej wymieniają olej osoby chcące użytkować auta długie lata po gwarancji. 

Edytowane przez Michał W.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemo_pl wymień i będziesz miał spokój :) Przy docieraniu silnika najwięcej powstaje opiłków metalu, więc należy je zlać z pierwszym olejem i potem zalać docelowym. Możesz nawet o tym nie wiedzieć, ale prawdopodobnie na pierwszy olej masz w silniku bardziej lepki niż ten, który zostanie wlany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Mitcaru (bo tam mam najbliżej) i w sumie potwierdzili, że oni również zalecają ten olej zmienić. Koszt jest żaden (w serwisie powiedzieli, że wyjdzie ok 600zl brutto), więc chyba zorganizuję sobie kiedyś tą godzinę-dwie i podjadę :)

 

54 minuty temu, Michał W. napisał:

Jeśli planujesz sprzedać auto z przebiegiem 90k lub 100k to rób jak w książce piszą i niczym się nie przejmuj. ;)

Częściej wymieniają olej osoby chcące użytkować auta długie lata po gwarancji. 

 

Tak jak pisałem wyżej - planuję trochę pojeździć tym autem, dlatego zrobię to tak jak należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, przemo_pl napisał:

Dzwoniłem do Mitcaru (bo tam mam najbliżej) i w sumie potwierdzili, że oni również zalecają ten olej zmienić. Koszt jest żaden (w serwisie powiedzieli, że wyjdzie ok 600zl brutto), więc chyba zorganizuję sobie kiedyś tą godzinę-dwie i podjadę :)

 

 

Tak jak pisałem wyżej - planuję trochę pojeździć tym autem, dlatego zrobię to tak jak należy :)

Ja osobiscie zamieniłem Mitcar na ASO Koper (za zmiane oleju w Forku SJ XT place kolo 400 zł) - maja tęż zniżke na Karte Klubową jeśli masz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie sugerowałbym się Niemiecką technologią. popatrz sobie na manualne np od Amerykańskich samochodów, mamy tam częste wymiany a silniki słusznych pojemności,przy silnikach np V8 ostatnia para tłoków mocno się dogrzewa.

Lepiej zmienić olej wcześniej. chodzi o zanieczyszczenia drobinki metalu lepiej by one nie pływały w oleju, żaden filer nie filtruje w 100 procentach a filter jest za pompą olejową, jej nie służy gruz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2019 o 11:23, _akir_ napisał:

Ja osobiscie zamieniłem Mitcar na ASO Koper (za zmiane oleju w Forku SJ XT place kolo 400 zł) - maja tęż zniżke na Karte Klubową jeśli masz :)

A jak uzyskac karte klubowa? Jezdze do Kopra (chyba tak sie to odmienia) mimo, ze Mitcar mam po drodze. Serwis Subaru tani nie jest niestety...

6 stów za wymiane oleju? w audi za tyle mialem przeglad caly z wymiana oleju i filtrami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, franek-b napisał:

A jak uzyskac karte klubowa? Jezdze do Kopra (chyba tak sie to odmienia) mimo, ze Mitcar mam po drodze. Serwis Subaru tani nie jest niestety...

6 stów za wymiane oleju? w audi za tyle mialem przeglad caly z wymiana oleju i filtrami

http://www.klub.subaru.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, franek-b napisał:

6 stów za wymiane oleju? w audi za tyle mialem przeglad caly z wymiana oleju i filtrami

600 zł za serwis? W ASO? Ja w Seacie płaciłem ok 350EUR (1200zl) a ostatni przegląd już w Polsce z olejem w dyfrach wyszedł 1600zl.

Karta już zamówiona, zwraca się po pierwszym przeglądzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemo_pl napisał:

600 zł za serwis? W ASO? Ja w Seacie płaciłem ok 350EUR (1200zl) a ostatni przegląd już w Polsce z olejem w dyfrach wyszedł 1600zl.

Karta już zamówiona, zwraca się po pierwszym przeglądzie :D

600 za wymianę oleju po 3000-4000 km. Pełny przegląd kosztuje więcej, z pewnością ponad 1000. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Michał W. napisał:

600 za wymianę oleju po 3000-4000 km. Pełny przegląd kosztuje więcej, z pewnością ponad 1000. ;)

 

tutaj akurat niedowierzałem w ceny przeglądów w Audi :D Z tego co pamiętam, to mówili właśnie, że powyżej 1000zł wychodzi "właściwy" przegląd w ASO Subaru i nawet porównałem to do ASO Seata, które też kosztuje podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _akir_ napisał:

mowisz o wymianie oleju w ASO Subaru ?

Tak. Cenę 600 podał ktoś wcześniej na forum, ja we Wrocławiu z kartą klubową płaciłem około 480 złotych o ile dobrze pamiętam za olej z wymianą a pełny przegląd np. po 15 tyś. km kosztuje z pewnością powyżej 1000. W moim Foresterze zbliżam się do 13 tyś. przebiegu więc niebawem się przekonam ile kosztuje. :)

 

29 minut temu, przemo_pl napisał:

 

tutaj akurat niedowierzałem w ceny przeglądów w Audi :D Z tego co pamiętam, to mówili właśnie, że powyżej 1000zł wychodzi "właściwy" przegląd w ASO Subaru i nawet porównałem to do ASO Seata, które też kosztuje podobnie

Właściwy przegląd przy Outbacku MY12 płaciłem ponad 1000 a co 60 tyś. km przebiegu był duży przegląd i kosztował około 1500 ale nie mam pamięci do liczb więc lepiej sobie poszukaj na stronach Subaru - jest tam orientacyjny cennik. 

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, na ile to aktualne, bo w tabeli najnowszy forester to IV gen., XV II też nie ma:

https://www.subaru.pl/docs/przeglady_okresowe.pdf

 

Znalazłem jeszcze zakres przeglądów:

przeglady_zakres dla benzyny.pdf

Edytowane przez Kambol
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja we Wrocławiu przy wymianie samego oleju i filtru po ok. 4Kkm już ze zniżką klubową zapłaciłem niecałe 550 zł.

Przegląd właściwy na 15K robiłem z początkiem sierpnia już w ASO w Jeleniej Górze, bo akurat byłem w okolicy.

Koszt - 1100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam czy pod hasłem "20% zniżka na usługi serwisowe w autoryzowanych serwisach Subaru uczestniczących w programie Klubu Subaru" kryją się wszystkie czynności serwisowe czy jakieś wybrane np. przeglądy ?   Jeżeli np. wymieniam opony w ASO to będę miał zniżkę czy nie. Ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...