Skocz do zawartości

Trzecie światło stopu


Henryk82

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem takiego tematu ale nie znalazłem , zatem zakładam bo mnie to ciekawi .

Jak to jest z tym 3 światłem stopu w autach które jego nie miały ? można zakładać czy nie można ? bo opinie są rożne na ten temat.

Podobno za montaż niefabrycznego można dostać mandat ale za montaż spoilera z takim światłem stopu już nie , to jak to jest z tym 3 stopem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe oświetlenie nie jest dozwolone co do spoilera jeśli np dany model wychodził z światłem stopu zamontowanym w spoilerze to możesz taki spoiler zamontować jeśli nie wychodził i zamontujesz to z godnie z prawem piesek może Ci zabrać dowód.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli dane  trzecie światło stopu było montowane od 1995 roku bo wtedy weszły przepisy o obowiązku to mogę takie zamontować w moim z 1994 ?

https://parts.fortwaynesubaru.com/oem-parts/subaru-stop-lamp-assembly-84701ac000mu

 

 

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego założyłem, nikt mi się nie czepiał ani na przeglądzie ani podczas kontroli drogowej. Faktem jest, że Legacy ma fabryczne mocowania pod trzecie światło stop bo takie było potrzebne na USA (nie wiem jak z Japonią). Wyciągnąłem zaślepkę, założyłem lampę (z III generacji też u mnie pasowała) i po sprawie. Wygląda jak z fabryki. Nie przypuszczam, że łatwo trafić na osobę, co z marszu potrafi zakwestionować trzecie światło stopu bo tak świetnie jest oblatana w konfiguracji aut sprzed ponad 20 lat. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wielu rzeczy w materii oświetlenia może się diagnosta/policjant przyczepiać: rażące jadących z tyłu ledy do oświetlenia rejestracji, chamskie light-bar'y bez homologacji, czy xenonowe palniki powtykane w reflektory zaprojektowane do żarówek halogenowych. Ale jak żyję nie słyszałem żeby ktoś się czepiał o niefabryczne trzecie światło stop. 

23 godziny temu, Tokio34 napisał:

Dodatkowe oświetlenie nie jest dozwolone co do spoilera jeśli np dany model wychodził z światłem stopu zamontowanym w spoilerze to możesz taki spoiler zamontować jeśli nie wychodził i zamontujesz to z godnie z prawem piesek może Ci zabrać dowód

Takie akcje to chyba tylko w Niemczech, gdzie zmianę na rozmiaru opon trzeba mieć papier KBA i pieczątkę TUV. No chyba że ktoś robi coś ewidentnie kretyńskiego jak montowanie spojlera GT Wing na stare Punto. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2019 o 19:28, ipsx82 napisał:

A jeśli dane  trzecie światło stopu było montowane od 1995 roku bo wtedy weszły przepisy o obowiązku to mogę takie zamontować w moim z 1994 ?

https://parts.fortwaynesubaru.com/oem-parts/subaru-stop-lamp-assembly-84701ac000mu

 

 

Prawnie nie możesz w praktyce rób co chcesz :)

W dniu 26.08.2019 o 13:30, DETT napisał:

Do wielu rzeczy w materii oświetlenia może się diagnosta/policjant przyczepiać: rażące jadących z tyłu ledy do oświetlenia rejestracji, chamskie light-bar'y bez homologacji, czy xenonowe palniki powtykane w reflektory zaprojektowane do żarówek halogenowych. Ale jak żyję nie słyszałem żeby ktoś się czepiał o niefabryczne trzecie światło stop. 

Takie akcje to chyba tylko w Niemczech, gdzie zmianę na rozmiaru opon trzeba mieć papier KBA i pieczątkę TUV. No chyba że ktoś robi coś ewidentnie kretyńskiego jak montowanie spojlera GT Wing na stare Punto. :D

To byś się zdziwił jedni się znają bardziej inni mniej zależy od psa lub człowieka na SKP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można zamontować trzecie światło stop . Tak jak można montować światła do jazdy dziennej i tak jak trzeba zamontować światło przeciwmgielne w aucie które go nie ma . Co niektórzy popadają w paranoję. Po to są przepisy i wytyczne co i w jakiej odległości, miejscu może być montowane i tyle. Ani policja ani diagnosta się do tego nie przyczepia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...