Jump to content
marulw

Brzęczenie, CVT , Forester

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam

Chciałem zapytać czy ma ktoś Forestera 2.0 benzyna ze skrzynią automatyczną CVT , 2018r.

Kupiłem samochód parę miesiecy temu, nowy ma przebieg około 10000, i od samego początku jak np jadę średnią prędkością i chcę delikatnie przyspieszyć jest takie delikatne brzęczenie tylko z początku, chciałem zapytać czy to normalne zachowanie tych skrzyni ?

Będę przy przeglądzie za 5000 to pewnie coś mi powiedzą ale dość dziwne to brzęczenie i to nie od zera tylko jak już się jedzie i delikatnie przyspiesza to słychać taki dziwny odgłos brzęczenia.

Jeśli ktoś podzieli się opinią będę wdzięczny.

Edited by marulw

ja również jeżdżę MY18, przebieg ~36tkm -- opisywanego brzęczenia nie zauważyłem.

Godzinę temu, marulw napisał:

Kupiłem samochód parę miesiecy temu, nowy ma przebieg około 10000, i od samego początku jak np jadę średnią prędkością i chcę delikatnie przyspieszyć jest takie delikatne brzęczenie tylko z początku, chciałem zapytać czy to normalne zachowanie tych skrzyni ?

cvt nie brzęczy.

za to brzeczy /wpda w rezonans coś innego  co się poluzowało/jest nie dokręcone np obudowa katalizatora itp. Jedz do ASO niech szukają co to

Obluzowane śruby kolektora wydechowego? Albo uszczelka? Obstawiam któreś z tych. Z tego co poczytałem na tym forum to były takie przypadki.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Albo kokpit trzeszczy/wpada w rezonans przy pewnej prędkości obrotowej :)  
Miałem tak kiedyś w Mitsubishi.

Posted (edited)

Ciekawa sprawa pojechałem do ASO i coś tam pewnie dokręcili, bo po oddaniu samochodu jest git nic nie brzęczy, choć twierdzą że nic nie robili :)

Ważne że nastała cisza :)

Edited by marulw