Skocz do zawartości

Brzęczenie, CVT , Forester


marulw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem zapytać czy ma ktoś Forestera 2.0 benzyna ze skrzynią automatyczną CVT , 2018r.

Kupiłem samochód parę miesiecy temu, nowy ma przebieg około 10000, i od samego początku jak np jadę średnią prędkością i chcę delikatnie przyspieszyć jest takie delikatne brzęczenie tylko z początku, chciałem zapytać czy to normalne zachowanie tych skrzyni ?

Będę przy przeglądzie za 5000 to pewnie coś mi powiedzą ale dość dziwne to brzęczenie i to nie od zera tylko jak już się jedzie i delikatnie przyspiesza to słychać taki dziwny odgłos brzęczenia.

Jeśli ktoś podzieli się opinią będę wdzięczny.

Edytowane przez marulw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marulw napisał:

Kupiłem samochód parę miesiecy temu, nowy ma przebieg około 10000, i od samego początku jak np jadę średnią prędkością i chcę delikatnie przyspieszyć jest takie delikatne brzęczenie tylko z początku, chciałem zapytać czy to normalne zachowanie tych skrzyni ?

 cvt nie brzęczy.

za to brzeczy /wpda w rezonans coś innego  co się poluzowało/jest nie dokręcone np obudowa katalizatora itp. Jedz do ASO niech szukają co to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Hej,

 

Miałem u mnie dziwne brzęczenie przy niskich obrotach. Przy mocniejszym wciśnięciu gazu cisza.

Diagnoza wskazała, że poluzowała się jakaś osłonka turbiny i przy słabych drganiach silnika bardzo rezonowała. W Aso Mikołów ogarnęli na miejscu. Jest już cichutko :)

Edytowane przez Masteritos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...