Skocz do zawartości

Polerowanie świateł


Kuba_Don

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 
Chce zeszlifować reflektory przednie, są zmatowione i brzydko wyglądają. Jakieś podpowiedzi lub zdania przeciw  ?
Robiłem w forku.

Wyszło chyba 70 za reflektor. Pewnie można samemu ale stwierdziłem że 140 - materiał to nie jest wysoka cena

Efekt super :)

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem zestaw Motip do regenracji lamp. Jest oczyszczacz, podkład i lakier, który chroni przed UV. 

http://sklep.motip.pl/renowacja-lamp-samochodowych/2719-zestaw-do-renowacji-lamp-samochodowych.html

 

Do tego zestaw papierów ściernych w gradacji do 3000 i efekt nowych reflektorów. 

 

Ja w końcu kupiłem nowe lampy, więc jak chcesz, to mogę mój zestaw odsprzedać odpowiednio taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każda pasta do polerowania plastiku spełni swoje zadanie, polerowałem najtańszą pastą K2 i po polerce lampy były jak nowe, jak są bardzo mocno zżółknięte lub porysowane można je wcześniej przeszlifować papierem wodnym 1200/1500/2000 zależnie od uszkodzeń. Szlifować ręcznie a polerować mechanicznie, wystarczy najtańszy dysk wsporczy z rzepem na wiertarkę/wkrętarkę oraz gąbka polerska, koszt kilkanaście złotych, pamiętać, żeby nie przegrzać powierzchni. Tak jak pisze @Kukson ważne jest potem zabezpieczenie powierzchni odpowiednim polimerem/woskiem, który ochroni klosze przed UV, zwykle jest już w zestawach do regeneracji reflektorów. Jeśli chcesz mieć spokój na lata to polecam lakierowanie, ale wymaga to nieco więcej umiejętności niż polerowanie.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BazaN napisał:

szlifowałeś ręcznie

Ręcznie, po 10 minut na reflektor ;)

 

2 godziny temu, Kukson napisał:

Ważne żeby położyć później powłokę zabezpieczającą bo zaraz znowu zmatowieją.

W zestawie jest taki utrwalacz 

IMG_20180906_173516717.thumb.jpg.bea01aa24db872921a354c5241dc782c.jpg

Edytowane przez Oczkoo15
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie "szyba" reflektora jest robiona z poliwęglanu, jedne są lepszej jakości i nie żółkną inne są kiepskie i żółkną.Fabrycznie jest jeszcze położona warstwa antyrefleksu.

Polerowanie da efekt ale krótkotrwały , wystarczy na 2, może 3 lata, a co z antyrefleksem, nie ma go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mio1 napisał:

Obecnie "szyba" reflektora jest robiona z poliwęglanu, jedne są lepszej jakości i nie żółkną inne są kiepskie i żółkną.Fabrycznie jest jeszcze położona warstwa antyrefleksu.

Polerowanie da efekt ale krótkotrwały , wystarczy na 2, może 3 lata, a co z antyrefleksem, nie ma go.

A po co antyrefleks na kloszu? Pierwsze słyszę... ;o 

2-3 lata to krótkotrwały efekt? 10 minut na polerkę co 3 lata spokojnie znajdę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są powłoki do nanoszenia na tworzywa sztuczne dzięki którym dłużej ładne lampy będą i jak wyżej napisane nie można myć od razu auta.

W firmach detailingowych jak ktoś chce taniej to mu nałożą jakiś wosk ale po kilku myciach schodzi więc nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orear napisał:

A po co antyrefleks na kloszu? Pierwsze słyszę... ;o 

2-3 lata to krótkotrwały efekt? 10 minut na polerkę co 3 lata spokojnie znajdę. 

Jak chcesz robić przez 10 minut to może wcale nie podchodz do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mio1 napisał:

Jak chcesz robić przez 10 minut to może wcale nie podchodz do tematu.

Wciąż nie wyjaśniłeś o co chodzi z tym antyrefleksyjnym kloszem. Jakoś Oczkoo powyżej dał radę w 10 minut ogarnąć i to z całkiem niezłym skutkiem, więc chyba jednak za 3 lata znajdę te 10 minut i podejdę do tematu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek przypomniał mi, że mam gdzieś w piwnicy zestaw do reflektorów.

I muszę przyznać że efekty jest 

W dniu 19.08.2019 o 11:34, Oczkoo15 napisał:

bardziej niż zadowalający

:thumbup: chociaż może fotki, aż tak tego nie oddają. 

IMG_20190825_155713~2.jpg

IMG_20190825_132715.jpg

IMG_20190825_155701.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...