Skocz do zawartości

Wymiana Kierownicy Forester SF


RaBu1974

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pięknie 

 

Koledzy mam pytanie. W moim Foresterze mam zamiar wymienić kierownicę na sportową. Obecna kierownica jest już mocno wysłużona niestety i stąd też gdzieś wpadł taki pomysł. Pytanie jest o kwestię tempomatu tzn. Kierownicę znalazłem która mi odpowiada do tego również naba odpowiednia natomiast zastanawiam się jak do tego tematu podejść gdyż w tym momencie samochód jest wyposażony w tempomat ( czy w związku z powyższym albo tempomat albo wymiana kierownicy ) przyznam się szczerze jestem w tym temacie laikiem  czy ktoś może mam doświadczenie w powyższym temacie? Z góry dzięki za pomoc.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, moim zdaniem - albo albo. Kierka sportowa nie będzie miała podejścia pod tempomat, do naby też nie ma jak przymocować. Z taśmy za kierownicą wychodzi jedna wiązka do poduszki i tempomatu. Poduche możesz oszukać, żeby sie airbag nie świecił (przy kierze bez poduszki) ale nie wiem, czy nie będziesz miał błędu od tempomatu(bez podlączonej manetki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinno się odłączyć tempomat. 
Sprawdź sobie czy przy hamulcu masz 2 kostki. Jedna 2-pinowa, druga identyczna tylko 4-pinowa (powinna być wpięta w czujnik hamulca). Jeżeli są obie, to nie powinieneś mieć problemu z wyrzuceniem tempomatu. Tak przynajmniej jest w Forku SH. 

BTW. Nie lepiej poszukać jakiejś dobre kiery MOMO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...