Jump to content
sewa

Znów problem z AWD

Recommended Posts

Posted (edited)

Cześć, zima zamieściłem post o tym jak zakopałem się Levorgiem w śniegu. Diagnostyka w ASO nie wykazała problemu z układem AWD wiec od tamtego zdarzenia jeździłem dalej jakby nigdy nic. Ostatnio jednak przyszło mi ciągnąć przyczepę z drewnem. Tym razem nagrałem wszystko telefonem. Jak widać, tył wcale nie załączył. Jako ze wakacje spędzałem koło Nowego Sącza, wpadłem do carfit-u z prośba o poradę. Byli bardzo uprzejmi i zasugerowali problem z elektrozaworem w skrzyni cvt bądź wadliwy „moduł sterujący”. Nie miałem czasu by zostawić im auto na dłużej. Plan jest teraz taki by zostawić auto w ASO (gdzie wciąż mam gwarancje) i szukać usterki aż do skutku. Jezeli macie jakieś sugestie to proszę pisać. 

z góry dziękuję i pozdrawiam

s.

Edited by sewa

Jesteś pewien że to nie kwestia obciążonej tylnej osi i odciążonej przedniej i dlatego z przodu koła buksują?

Tył powinien ciągnąć tak samo jak przód. Być może właśnie to ten zawór jest temu winny. 

Dostałeś wytyczne w Sączu, mało tego, piszesz iż masz jeszcze gwarancje na Levorga, czyli wstawiasz do ASO i jeszcze potrzebujesz sugestii ? 

No ok, moja sugestia jest taka: jak chcesz ciągać drewno, to kup Uaza.

Pytanko mam: jakie jest dopuszczalne obciążenie na hak?

Drugie też mam: czy w tym przypadku jak na pierwszym poście było coś w bagażniku albo a tylnej kanapie?

W bagażniku było jeszcze trochę drewna wiec nacisk na tylna oś był. Zasadniczy problem polega jednak na tym ze AWD powinien być stały, a ewidentnie taki nie jest. Sugestii szukam dlatego (odpowiadając na jeden durny komentarz) ze moje ASO raz już stwierdziło iż Wszystko jest w najlepszym porządku ponieważ komputer nie wykazał błędu. Podejrzewam, ze i tym razem będzie podobnie ale nie dam się zbyć. Opowiem więcej po wizycie. Jestem umówiony za pare dni.