Skocz do zawartości

Rezerwa a check engine??


thomson0073

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

mam nietypowy problem z moim LGT, otóż jak zaświeci się rezerwa a auto pokazuje jeszcze 50 mil do końca paliwa to od razu załącza się check engine i miga cruise. Po zatankowaniu i uruchomieniu silnika problem za pierwszym razem zniknął, dzisiaj była powtórka z rozrywki. Z tym, że musiałem wyłączyć i załączyć auto i za 4 razem było wszystko OK. 

Mieliście taki problem?

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba staremu wyjadaczowi nie trzeba pisać, że najważniejsze, to odczytać jaki błąd kryje się za CEL ;)

W samochodach z rynku US, są zdaje się dodatkowe czujniki ciśnienia par w baku, bo wywalają CEL przy niedokręconym korku wlewu paliwa/nieszczelności układu. Nie wiem, z jakiego rynku ten LGT, ale może to coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kambol napisał:

No chyba staremu wyjadaczowi nie trzeba pisać, że najważniejsze, to odczytać jaki błąd kryje się za CEL ;)

W samochodach z rynku US, są zdaje się dodatkowe czujniki ciśnienia par w baku, bo wywalają CEL przy niedokręconym korku wlewu paliwa/nieszczelności układu. Nie wiem, z jakiego rynku ten LGT, ale może to coś podobnego

Mykam dziś podpiąć go pod kompa. Błąd chyba powinien zapisać się jako historyczny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasem wywala błąd P0463 kiedy wskazówka zbliża się do dolnej kreski, po tankowaniu błąd znika, możliwe, że przycina się pływak lub są wytarte ścieżki czujnika poziomu paliwa i komputer głupieje dostając błędny sygnał.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Yaros napisał:

U mnie czasem wywala błąd P0463 kiedy wskazówka zbliża się do dolnej kreski, po tankowaniu błąd znika, możliwe, że przycina się pływak lub są wytarte ścieżki czujnika poziomu paliwa i komputer głupieje dostając błędny sygnał.

Właśnie odczytałem ten sam błąd P0436 Układ czujnika ciśnienia - przerwa w obwodzie albo wysokie napięcie. 

To się chyba wymienia. Zobaczymy czy wyskoczy przy następnym tankowaniu. 

W sumie zdarzyło się chyba 2 razy, że pomimo paliwa w baku wskazówka opadła do zera i powolutku się podnosiła... Ale nie ukrywam, że to mało komfortowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...