Skocz do zawartości

wskaźnik temperatuty płynu chlodniczego subaru forester sh (przed liftem)


pitravenwolf

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Tak się zastanawiam czy w Forkach  SH (III) przedliftowych jest jakaś możliwość sprawdzenia na wyświetlaczu kilometrów temperatury płynu chłodzącego.

Taka możliwość jest np w BMW (ukryte menu) a u nas ?

Wczoraj podczas jazdy zapaliła mi się migająca czerwona kontrolka temperatury płynu chłodzącego, natychmiast sie zatrzymałem, ostudziłem motor, sprawdziłem stan (podczas jazdy był na minimum ale po otwarciu korka wlewu płynu chłodniczego do zbiorniczka wyrównawczego zabulgotało i płyn ze zbiorniczka wciągnęło momentalnie).

Potem klasyka: na niskich obrotach do najbliższej stacji coby płyn uzupełnić, ogrzewanie kabiniowe na maksa żeby wyciągnąć jak najwięcej ciepła z silnika i aż do tej pory już się kontrolka nie zaświeciła. Przyczyna awarii to chyba dziura w jakimś wężu w okolicy bloku silnika bo i wentylator się załącza, i oba węże ciepłe i termostat działa a z tyłu, od spodu silnika kapie ...zastanawiam sie tylko czy jest u nas jakieś ukryte menu... Wiecie coś na ten temat?

Dzięki i pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wąż albo skorodowały rurki, które idą do bloku co często zdarza się w Forku a na przeglądach niemal nigdy na to nie patrzą. Jeśli wyciek jest mały to ciężko to zlokalizować, ale się da. Lepiej to naprawić, bo jak sam zauważyłeś jeżdżenie z pełnym wyrównawczym nie uchroni przed zagotowaniem w dłuższej trasie przy wycieku.

O takiej funkcji którą chciałbyś mieć w SH to nie słyszałem - kontrolki w Subaru raczej sygnalizują już zgon niż pełnią funkcję ostrzegawczą, komputer nie widzi problemu z jazdą przy temperaturze przekraczającej górny zakres, choć pewnie tylko do momentu w którym tłoki się zablokują. Trzeba by dodać własne zegary z alarmem.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, koziolek napisał:

Niestety trzeba dołożyć wskaźnik, od kilku lat mam taki z wieloma parametrami wpinany w OBD.

 

O a to ciekawe, podeslesz proszę jakiegoś linka czy namiary jak szukać coś takiego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam od kilku lat coś takiego, ustawiona prędkość GPS, temp płynu chłodniczego i boost, mozna to modyfikować do woli.

Mam ustawione sygnały dźwiękowe(warning) przy przekroczeniu temperatury, prędkości czy obrotów silnika.

Przy przekroczeniu zadanej temp płynu chłodniczego, temp przeskakuje na główny ekran gdzie normalnie mam prędkość.

U Chinoli na ALI cena to 100 pln

https://allegro.pl/oferta/wyswietlacz-skaner-bledow-obd2-7560807077

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...