Skocz do zawartości

ZAPROSZENIE NA RAJD: Zamość-Narol-Gorajec (19 października)


Panzerpferd

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, koziolek napisał:

Płyta pod silnikiem zmasakrowana, młotków dostała i się nadaje ale misa też oberwała,

Z jakiej grubości blachy masz osłonę i z jakiego metalu?

Jeśli się da to zainwestuj w stalową 4-5 mm, wtedy masz spokój i na prawdę robi robotę. Jeszcze kwestia czy masz to do czego solidnie zamocować, ale jeśli dałeś radę snorkel zamontować to i z tym powinno się udać.

Co do snorkela, to ten wkład - "skarpeta" jest oryginalny? U mnie jest opcja wlożenia filtra powietrza wielokrotnego użytku (K&N) - materialowy, nasączony olejem wzmocniony  stalową siatką,ale w snorkelu nic nie ma dodatkowo. 

Ten pył to po Albanii? U mnie filtr klimatyzacji i powietrza też do wymiany. Ale od jesieni offroad nie zapycha filtrów. Latem przy standardowej wizycie w ASO, filtry czysciusieńkie, a było spotów, wypraw w górach i rajd od czasu gdy auto kupiliśmy w grudniu. 

Edytowane przez mechanik
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej grubości blachy masz osłonę i z jakiego metalu?
Jeśli się da to zainwestuj w stalową 4-5 mm, wtedy masz spokój i na prawdę robi robotę. Jeszcze kwestia czy masz to do czego solidnie zamocować, ale jeśli dałeś radę snorkel zamontować to i z tym powinno się udać.
Co do snorkela, to ten wkład - "skarpeta" jest oryginalny? U mnie jest opcja wlożenia filtra powietrza wielokrotnego użytku (K&N) - materialowy, nasączony olejem wzmocniony  stalową siatką,ale w snorkelu nic nie ma dodatkowo. 
Ten pył to po Albanii? U mnie filtr klimatyzacji i powietrza też do wymiany. Ale od jesieni offroad nie zapycha filtrów. Latem przy standardowej wizycie w ASO, filtry czysciusieńkie, a było spotów, wypraw w górach i rajd od czasu gdy auto kupiliśmy w grudniu. 
Płyta alu chyba 3 mm, robiona na szybko, docelowo będzie z kwasiaka 4 mm.
Skarpetę dokupujesz oddzielnie, jest jak filtr sportowy, gąbka nasączona olejem, oprócz pyłu zbiera owady liście itd, także już wyprana, nasączyć olejkiem i rura.
Skarpeta wyłapuje 90% syfu, także filtr powietrza w air boxie jak nowy.
Skarpeta i nowy filtr kabinowy zakładałem przed wyjazdem, także przebieg niecałe 6 tyś km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, koziolek napisał:

Ja zaczynam leczyć rany.emoji41.png
Oliwa już zmieniona.
Płyta pod silnikiem zmasakrowana, młotków dostała i się nadaje ale misa też oberwała, trzeba coś mocniejszego.
Tony piachu wydmuchałem z wentylacji, filtr kabinowy na śmietnik, a nówka założona przed wyjazdem.
Skarpeta ze snorkela jak widaćemoji44.png milion martwych owadów z niej wypadło, już uprana, nasączyć olejkiem i rura emoji16.png
5,5 tyś kilometrów za nami, zjarane 750 litrów LPG więc i filterki można zmienić emoji16.png

No, i to się nazywa wypasanie Forestera :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, koziolek napisał:
8 godzin temu, mechanik napisał:
Z jakiej grubości blachy masz osłonę i z jakiego metalu?
Jeśli się da to zainwestuj w stalową 4-5 mm, wtedy masz spokój i na prawdę robi robotę. Jeszcze kwestia czy masz to do czego solidnie zamocować, ale jeśli dałeś radę snorkel zamontować to i z tym powinno się udać.
Co do snorkela, to ten wkład - "skarpeta" jest oryginalny? U mnie jest opcja wlożenia filtra powietrza wielokrotnego użytku (K&N) - materialowy, nasączony olejem wzmocniony  stalową siatką,ale w snorkelu nic nie ma dodatkowo. 
Ten pył to po Albanii? U mnie filtr klimatyzacji i powietrza też do wymiany. Ale od jesieni offroad nie zapycha filtrów. Latem przy standardowej wizycie w ASO, filtry czysciusieńkie, a było spotów, wypraw w górach i rajd od czasu gdy auto kupiliśmy w grudniu. 

Płyta alu chyba 3 mm, robiona na szybko, docelowo będzie z kwasiaka 4 mm.
Skarpetę dokupujesz oddzielnie, jest jak filtr sportowy, gąbka nasączona olejem, oprócz pyłu zbiera owady liście itd, także już wyprana, nasączyć olejkiem i rura.

Czy ta "skarpeta" jest dedykowana/akcesoryjna do konkretnego snorkela? Zaintrygowałeś mnie tym rozwiązaniem.

16 minut temu, koziolek napisał:

Nie wszyscy oglądali fotki na fejsie, to wrzucę jeszcze kilka.
Z Albanii pojechaliśmy do Czarnogóry,

Piękne zdjęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...