Jump to content
Panzerpferd

ZAPROSZENIE NA RAJD: Zamość-Narol-Gorajec (19 października)

Recommended Posts

Posted (edited)

PATOKOLEKTYWIANIE, CZY MOŻNA WAS PROSIĆ DO ŚWINIOPASA? :clapping:

Ogłaszamy nabór na trzeci, jubileuszowy (nioch, nioch) rajd! :biglol:

ZAŁOŻENIA TRASY: https://drive.google.com/open?id=1hw2r7QL2nl_ZX0owGXuhFuE9PvOkb1jy

1. Spotykamy się w sobotę, 19 października o godz. 9 rano przy parkingu koło plaży w Zamościu. Tym razem trasa jest krótsza (ok. 115 km) ale jej pierwsza część może być ciężka a druga będzie mocno turystyczna.
  2. Ruszamy na południe, po chwili dojeżdżamy do wąwozów w okolicy Rachodoszcza. Tam urządzamy sobie dwa etapy terenowe.
  3. Po otrząśnięciu z błocka jedziemy dalej, przebijamy się przez pola i lasy i docieramy do Pałacu Łosiów koło Narola. Tam urządzamy sobie popas. Na miejscu będzie można podgrzać sobie wodę na kawę/herbatę, grilla i resztę prowiantu zabieramy ze sobą.
  4. Następnie, po strawie i odpoczynku, zbliżając się do malowniczych okolic Brusna odwiedzimy: cerkiew w Łówczy, ruiny czegoś, co nie wiem jeszcze czym jest, na zachód słońca dojedziemy do gigantycznej stodoły z której pozostał jedynie dach na słupach, wyhasamy się samopas w kamieniołomie i odwiedzimy bunkier Linii Mołotowa.
  5. Ciemną nocą zajedziemy do Chutoru Gorajec, gdzie będzie na nas czekała beczka najlepszego pod Słońcem piwa z browaru Sulewski oraz jadło przygotowane przez okoliczne koło gospodyń wiejskich.
  6. Następnego dnia zrobimy sobie megajajecznicę, dojemy resztki z biesiady i udamy się na zwiedzanie jednej z najstarszych cerkwi w Polsce, która znajduje się naprzeciw chutoru, możemy się też udać na ścieżkę krajoznawczą, poszukać ruin pałacu albo odwiedzić stary cmentarz... lub też leżeć i kwiczeć - jak kto chce :-D

ORGANIZACYJNE:

1. Wpisowe. Tym razem bez niego się nie obejdzie. Dokładną kwotę podam, jak będzie wiadomo ile nas jedzie i dopnę szczegóły, ale spokojnie, nie będzie tego wiele (musimy opłacić wjazd do pałacu /10 KSD od załogi/, browar i żarło na wieczór).
  2. Ponieważ do Zamościa jest większy kawałek, przyjedziemy w nocy w piątek 18 października i będziemy spali w Hotelu Artis. Jest tam na tyle dużo miejsc, iż każdy chętny może na własną rękę je sobie tam zarezerwować, chyba że chce gdzie indziej.
  3. UWAGA! Słońce w połowie października zachodzi ok. godz. 17.30 - RUSZAMY Z ZAMOŚCIA O GODZINĘ WCZEŚNIEJ czyli o godz. 9 RANO.
  4. Noclegi w Chutorze. Tu kolejna epopeja :-) Osobogardeł zmieści się w ciul, bo jest jeden pokój "wojskowy" z 18 łóżkami, ale samych klasycznych pokojów jest siedem, w tym niektóre mają współdzielone łazienki. Ja z moją niezrównowaŻoną będziemy spać na wojskowych pryczach - jak ktoś chce niech dołącza, reszta zakwaterujcie się sami, korzystając z arkusza google, który udostępnię każdemu zainteresowanemu na PW.
  5. Ponieważ patokolektywistyczna rodzina się nam rozrasta musimy wprowadzić jakieś ograniczenie załóg, które mogą z nami jechać. Myślę że maksymalnie 12 samochodów - więcej nie ogarnę na trasie choćbym się zestał przez duże R :-)
  6. Nasza kochana @Rozrabiara ogarnia temat rajdowych koszulek - chętni niech się do niej odzywają po wcześniejszym przeczytaniu kilku wpisów dotyczących tematu, które znajdują się TUTAJ!

UWAGA! Chętnych by z nami pojechać proszę o wybranie jednej z trzech opcji:

• RAJD - sam przejazd z Zamościa do Gorajca (koszt XX - sam wstęp do Pałacu Łosiów)
  • IMPREZA - przejazd oraz wieczorna biesiada (koszt XX - pałac i wieczorne żarło w chutorze)
  • NOCLEG - przejazd oraz pochlaj z transportem do łóżka (koszt xx - pałac, żarło, piwo i nalewki + koszt noclegu)

LISTA STARTOWA:

1. @Panzerpferd i @niezrównowaŻona + NOCLEG (CB RADIO + 4 PMR)
  2. @Pan Dziedzic i @Rozrabiara + NOCLEG
  3. @Tadeo pilot i Irenka kierownik kierownicy + Vicky asystentka pilota + NOCLEG
  4. @koziolek i Magda + NOCLEG (CB radio)
  5. @_akir_ + @Blondka + Wiki (CB redyjo) + NOCLEG
  6. @weiser z małżonką i córką (CB radio) + NOCLEG
  7. @Infra i żona + NOCLEG
  8. @arkadio + @instancja_wyższa (CB radio) + NOCLEG
  9. @mattipk - M&M'sy - Marta i Mateusz + NOCLEG
  10. @jasiem + NOCLEG
  11. @AndyCalius - Adrian, Martyna i mały Krzychu +NOCLEG
  12. @Daniel Janus + RAJD
  13. @GregorWOT + NOCLEG

UWAGA! Zostały już tylko miejsca w zbiorowym, patokolektywnym pokoju wojskowym! :D

ORGANIZATORZY: @Panzerpferd i jego @niezrównowaŻona

RAJD SWINIOPASA.jpg

Edited by Panzerpferd
  • Haha 2
  • Upvote 1

3 minuty temu, Rozrabiara napisał:

Dziedzic + Roz

rozumiem, że + NOCLEG? :)

Posted (edited)

Koziolek+Magda+nocleg (CB radio)

Edited by koziolek
Coś poszło nie tak.
  • Like 1

LISTA STARTOWA:

1. @Panzerpferd i @niezrównowaŻona + NOCLEG (CB RADIO + 4 PMR)
  2. Dziedzic + Roz
  3. Koziolek+Magda+nocleg (CB radio)
  4. @_akir_ + @Blondka + Wiki (CB redyjo) + Nocleg - wstepna rezerwacja :) licze ze nic sie nie zmieni :)
  5. .....
  • Like 1

6 minut temu, Panzerpferd napisał:

rozumiem, że + NOCLEG? :)

No jacha! 
I wszystkie inne bajery też. :biglol:

No niech ktoś powie dla @Infra bo jeszcze miejsc nie starczy:evil2:

• Haha 1

Posted (edited)

Jedziemy!

Weiser z małżonką i córką + NOCLEG (myślę że potrzebowalibyśmy pokój jeśli to możliwe)

Edited by weiser
  • Like 1

O, widzę że pozycja ”dwa” klepnięta :D

• Like 1
  • Haha 3

Arkadio+...i tu jeszcze nie wiem czy jak ostatnio czy z synem/synami + NOCLEG (CB radio)

• Like 1

Posted (edited)

jasiem - na razie sam, tym razem nikogo z góry nie dopisuje :) z noclegiem ma się rozumieć

Edited by jasiem
  • Like 1

Posted (edited)
Godzinę temu, Panzerpferd napisał:

pochlaj z transportem do łóżka

:D ta opcja podoba mi się najbardziej, będzie wleczone ;)

Edited by jasiem
  • Haha 2

no to teraz trzeba ATki zamawiac :D

• Upvote 1

Może zróbcie zbiorowe zamówienie AT`eków...a nóż uda wam się coś utargować jeszcze.

Pamiętajcie tylko, że warto mieć również zapas pełnowymiarowy.

Ja swego czasu byłem tak podjarany, że kupiłem 4 i założyłem na Subaracza i wtedy ktoś mi zadał kłopotliwe pytanie o zapas :facepalm:

• Haha 1

5 minut temu, arkadio napisał:

Może zróbcie zbiorowe zamówienie AT`eków...a nóż uda wam się coś utargować jeszcze.

Pamiętajcie tylko, że warto mieć również zapas pełnowymiarowy.

Ja swego czasu byłem tak podjarany, że kupiłem 4 i założyłem na Subaracza i wtedy ktoś mi zadał kłopotliwe pytanie o zapas :facepalm:

Dlaczego mnie to nie dziwi? :biglol:;)

5 minut temu, Rozrabiara napisał:

Dlaczego mnie to nie dziwi? :biglol:;)

Oj tam, oj tam...:P

5 minut temu, Rozrabiara napisał:

ktoś mi zadał kłopotliwe pytanie o zapas :facepalm:

Zapas mam... większa felga, mniejsza opona, szosówka... Dam radę :biglol:

twardziele jeżdżą bez zapasu :biglol:

• Upvote 1

6 minut temu, Panzerpferd napisał:

Zapas mam... większa felga, mniejsza opona, szosówka... Dam radę :biglol:

Żeby Ci się cale zgadzały...

4 minuty temu, _akir_ napisał:

twardziele jeżdżą bez zapasu :biglol:

...ja to miętki jestem:lol:

Teraz, arkadio napisał:

Żeby Ci się cale zgadzały...

Kilka milimetrów różnicy. Muszę dokupić felgę, które wejdzie na 4-tłoczkowe zaciski i przełożyć na nią zapasowego AT, oraz by się zmieścił oderwać wygłuszenie z pojemnika na zapas :blink:

1 minutę temu, Panzerpferd napisał:

Kilka milimetrów różnicy. Muszę dokupić felgę, które wejdzie na 4-tłoczkowe zaciski i przełożyć na nią zapasowego AT, oraz by się zmieścił oderwać wygłuszenie z pojemnika na zapas :blink:

Mnie zapas nawet bez powietrza i wygłuszenia nie mieści się w przewidzianym na to miejscu, ale @Pan Dziedzic jakoś swój tam  upchnął (z tego co gdzieś widziałem).

• Confused 1

Zgadza się, upchałem i jeszcze jest obok miejsce na markizę :D

Oto kilka zdjęć Chutoru Gorajec na FB:

https://www.facebook.com/pg/chutorgorajec/photos/?tab=album&album_id=2260080137610905

Stronkę jeszcze przebudowują:

https://www.chutorgorajec.com

Ale uwierzcie pijakowi, to świetne miejsce na finał rajdu. Jak będzie pogoda machniemy ognicho, jak nie,możemy powariować w stodole/spichlerzu zrobionymi na imprezownie, a jak będzie zimno na parterze chutoru, przy piecu kaflowym :P

• Like 1