Skocz do zawartości

Wymiana płynów kiedy i jakie.


franek-f

Rekomendowane odpowiedzi

Olej w silniku, olej w skrzyni i olej w dyfrach - ja zrobiłem taki zestaw zaraz po zakupie. Teraz olej zmieniam co 6kkm, ale mam wersję z turbo, więc u Ciebie może być co 8-10kkm.

Edytowane przez gomis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podkleję się z zapytaniem co do wymiany oleju w skrzyni i dyferencjale

zamierzam wymienić olej i byłem z zapytaniem w warsztacie

powiedzieli mi że dobrze byłoby przepłukać skrzynię jakim środkiem przed zalaniem nowego oleju. Jakie są wasze zdania co do tego ??

co do dyferencjału to jest podobno środek który dolewa się do oleju aby zapobiegać sklejaniu płytek ??

jakie jest wasze zdanie co do płukania skrzyni i dodatków ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale jakie oleje do skrzyni dyfra i silnika? Nie chodzi mi o konkretnego producenta lecz o właściwości (oznaczenia) płynów.  Co ile km wymieniać płyny w skrzyni i dyferencjale? No i podłączamy się do tego co napisał @tomis - dolewać  jakieś ulepszanie czy lepiej nie. 

Edytowane przez franek-f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Jacek Domżalski napisał:

Każde auto posiada książkę serwisową, instrukcję obsługi tam wszystko jest napisane :)

Posiadac powinno, nie zawsze jest to oczywiste...:D. Ja u siebie zmieniam wszystko jak mam nowy woz, a pozniej regularnie co 10 tys. albo co rok, skrzynia i dyfry-50-60 tys. Mowa o normalnym uzytkowaniu, a nie pilowaniu :).

 

6 godzin temu, franek-f napisał:

dolewać  jakieś ulepszanie czy lepiej nie. 

Jak masz czysty olej w skrzyni to IMHO nie warto. Jak juz chcesz dokladac to przeplucz takim samym olejem i wymien jeszcze raz. Jesli wszystko w mechanizmie gra to po co go zaklejac jakims zajzajerem?

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jacek Domżalski napisał:

Każde auto posiada książkę serwisową, instrukcję obsługi tam wszystko jest napisane :)

Niestety sprowadziła USA bez książki, gdybym takową posiadał nie zawracał bym głowy. 

Podsumowując - wiem już co ile km ale nie wiem jakie te płyny,  jaki olej do silnika, jaki do skrzyni i dyfrów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2019 o 23:23, franek-f napisał:

mojej imprezie 2.0 157 KM 2018 USA?

przecież to prawie nowy samochód więc co ty chcesz w nim wymieniac. Jaki ma przebieg? Generalnie według  zaleceń do XV ( czyli podwyższonej imprezy)

olej w silniku co 15k km lub 1 roku, olej w dyfrach co 60k km , olej w cvt co 60k km, świece, filtr paliwa co 100 albo 120k km, filtr kabinowy i silnika co 15k km, płyn hamulcowy co 30k km lub 2 lata, płyn w chłodnicy 120k km to chyba wszystko

A gdzie wymieniac? ASO, zakład specjalizujący się w Subaru 

Edytowane przez Karas
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ewemarkam napisał:

Każdy producent ma stronę z zakładką "dobierz olej" jedni leją milersa, inni mutula, inni mobila, a inni jakiś oplowski. Tam zawsze masz ilości co ile itd.

No właśnie szukałem i nie mogę znaleźć. Na jakiejś stronce znalazłem tylko, że Amerykanie polecają do silnika Eneos premium ultra 0w20. Ale co do reszty to nie mogę znaleźć. 

Godzinę temu, Karas napisał:

przecież to prawie nowy samochód więc co ty chcesz w nim wymieniac. Jaki ma przebieg? Generalnie według  zaleceń do XV ( czyli podwyższonej imprezy)

olej w silniku co 15k km lub 1 roku, olej w dyfrach co 60k km , olej w cvt co 60k km, świece, filtr paliwa co 100 albo 120k km, filtr kabinowy i silnika co 15k km, płyn hamulcowy co 30k km lub 2 lata, płyn w chłodnicy 120k km to chyba wszystko

A gdzie wymieniac? ASO, zakład specjalizujący się w Subaru 

Auto ma przebieg 12k km i w maju skończyło rok, ale w Stanach stało na parkingu nie wiem jak długo. Chcę na razie wymienić tylko olej w silniku, ale chciałbym na przyszłość wiedzieć co z resztą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ewemarkam napisał:

Dzięki. Znalazłem na stronie Motula dla wersji USA i już wszystko wiem. 

Wszystkim dziękuję za udzielone odpowiedzi. I z mojej strony temat uważam za zamknięty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...